Gwintowanie czarnej rury bez szwu

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

czarekboss
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 18 lis 2014, 9:39
Gwintowanie czarnej rury bez szwu

autor: czarekboss » 13 lut 2017, 21:54

Witam czy czarną rurę bez szwu można gwintować ? https://www.leroymerlin.pl/hydraulika/i ... ,l550.html czy ma za cienką ściankę ?

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Gwintowanie czarnej rury bez szwu

autor: Bolas » 13 lut 2017, 22:23

Próbuj. Jak się zacznie gnieść przy gwintowaniu to będziesz miał lipę.\
Firma Ogólnobudowlana K-BOLBUD Bolesław Wujczyk
Żory - śląskie

czarekboss
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 18 lis 2014, 9:39
Re: Gwintowanie czarnej rury bez szwu

autor: czarekboss » 13 lut 2017, 22:29

Bolas pisze:Próbuj. Jak się zacznie gnieść przy gwintowaniu to będziesz miał lipę.\

Skoro jest możliwe stosowanie jej do gazu .... to myślałem że nie będzie problemu ze względu na to że w instalacjach gazowych takie rury zakonczone są chyba gwintem ?? czy się mylę i tam były jakieś inne rurki ?

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Gwintowanie czarnej rury bez szwu

autor: Bolas » 14 lut 2017, 6:49

Nie wierzę w jakoś marketową a większość "bochaterów" w swoim domu próbuje takie rzeczy robić. Miedź np z marketu ma cieńszą ściankę przez co nie ma dopuszczenia do stosowania w instalacjach gazowych. To że jest bez szwu jeszcze nie oznacza że jest na tyle dobra by ją stosować do danej instalacji.
Firma Ogólnobudowlana K-BOLBUD Bolesław Wujczyk

Żory - śląskie

czarekboss
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 18 lis 2014, 9:39
Re: Gwintowanie czarnej rury bez szwu

autor: czarekboss » 14 lut 2017, 13:44

Bolas pisze:Nie wierzę w jakoś marketową a większość "bochaterów" w swoim domu próbuje takie rzeczy robić. Miedź np z marketu ma cieńszą ściankę przez co nie ma dopuszczenia do stosowania w instalacjach gazowych. To że jest bez szwu jeszcze nie oznacza że jest na tyle dobra by ją stosować do danej instalacji.


Witam bohaterem domu nie chciałem być rury takiej akurat potrzebowałem do ukrycia w lufie hakownicy (rekonstrukcje średniowieczne). Ale tak jak Pan twierdział to badziewie z marketu się nie nadawało w hurtowni hydraulicznej dostałem rurę bezszwową i że tak powiem "czuć jej wagę"

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Gwintowanie czarnej rury bez szwu

autor: Bolas » 14 lut 2017, 20:56

:D :D
Firma Ogólnobudowlana K-BOLBUD Bolesław Wujczyk

Żory - śląskie

jattter
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 lis 2017, 9:58
Re: Gwintowanie czarnej rury bez szwu

autor: jattter » 17 lis 2017, 12:51

Panowie, a jakie sprawdziany trzpieniowe polecacie? Bo mam parę do wyboru ale nie mogę się zdecydować.. Pozdrawiam


Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości

Gotowe projekty domów