Piec gazowy do 21kW

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

B.Glowack88
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 10 lis 2017, 8:36
Piec gazowy do 21kW

autor: B.Glowack88 » 12 lis 2017, 11:37

Jakie piece dwu-funkcyjne z zamkniętą komorą spalania bez zasobnika do 21 kW polecicie, są w ogóle takie? Potrzebuję wypuścić spaliny przez ścianę. Zapotrzebowanie domu na energię będzie dosyć niskie, bardziej patrzę pod kątem c.w.u. i dużą modulację mocą kotła

EDIT: Czy np jeśli moc znamionowa pieca to 17kW, a dla c.w.u. według specyfikacji technicznej to 30 nie mogę puścić spalin przez ścianę? Chodzi mi o to która moc jest brana według przepisów?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Piec gazowy do 21kW

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 12 lis 2017, 21:01

B.Glowack88 pisze:Jakie piece dwu-funkcyjne z zamkniętą komorą spalania bez zasobnika do 21 kW polecicie, są w ogóle takie? Potrzebuję wypuścić spaliny przez ścianę. Zapotrzebowanie domu na energię będzie dosyć niskie, bardziej patrzę pod kątem c.w.u. i dużą modulację mocą kotła

EDIT: Czy np jeśli moc znamionowa pieca to 17kW, a dla c.w.u. według specyfikacji technicznej to 30 nie mogę puścić spalin przez ścianę? Chodzi mi o to która moc jest brana według przepisów?

Rekuperację wprowadzono do budownictwa, by nie robić kotłowni!! Kocioł nie potrafi mało produkować. Nie da się nawet zrobić poprawnie instalacji HVAC!
HVAC - najtańszy komfort.

B.Glowack88
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 10 lis 2017, 8:36
Re: Piec gazowy do 21kW

autor: B.Glowack88 » 12 lis 2017, 21:15

Nie za bardzo rozumiem wypowiedź? W czym przeszkadza reku? nie każdego stać na wykładnie pompy ciepła do domu za 40 do 60 tys zł... dodatkowym źródłem ciepła będzie kominek z dgp grawitacyjnym

B.Glowack88
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 10 lis 2017, 8:36
Re: Piec gazowy do 21kW

autor: B.Glowack88 » 12 lis 2017, 21:17

oba będą czerapły powietrze z zewnątrz, więc jaki problem tutaj powstaje

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Piec gazowy do 21kW

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 13 lis 2017, 0:44

B.Glowack88 pisze: nie każdego stać na wykładnie pompy ciepła do domu za 40 do 60 tys zł...

Trzeba być chorym umusłowo, lub nie mieć podstawowej wiedzy o pompach ciepła, by tyle wydać. Pompy ciepła są znacznie tańsze od kotłów a ich instalacja znacznie prostsza, więc drożej liczy tylko naciągacz. Sprzedaję instalacje od ćwierć wieku.
To, że ktoś jest zwykłym naciągaczem, szkodnikiem nie znaczy, że wszyscy.

Poprawnie wykonana instalacja HVAC jest tańsza od instalacji opartej na kotle i zapewnia komfort cały rok. Na ogrzewanie nie zużywa więcej jak 20kWh/m2 w starych domach ( w nowych to połowa tego) . Nie da się zrobić tanio komfortowej instalacji z kotłem!!)
W czym przeszkadza reku?
. wyjaśnię:
Ktoś kto się nie zna na instalacji (laik czy tuman) oblicza zapotrzebowanie i wstawia Panu centralną jednostkę na - 20st.C . ( taka temperatura np. w Warszawie była rano 3 02 2012) a potem, gdy na zewnątrz jest -5 i dom potrzebuje połowę mocy kotła, zużycie spada o 1/4 , gdy jest +2 i dom potrzebuje 1/3 zużycie spada o 1/3. Instalacja hydrauliczna i kotłownia ma swoje straty własne i im Pan ma dom o mniejszych potrzebach, tym bardziej bezsensowne jest ogrzewanie centralne.
Wracając do rekuperacji, już sama rekuperacja w starym domu, obniża zapotrzebowanie na tyle, że ogrzewanie elektryczne, niecentralne jest tańsze od gazowego w eksploatacji.
By sprzedawać ogrzewanie gazowe, trzeba ludzi oszukiwać. Np podaje się, że m3 gazu to 11 kWh a faktycznie gaz ziemny z Rosji ma koło 7kWh. Podaje się, że sprawność kotła to to samo co sprawność instalacji i wynosi spokojnie 110%.
Jak Pan chce być tak oszukiwany, to nie ma problemu. Jak Pan chce wierzyć oszustom, że pompa ciepła ( sprężarka jaką ma Pan w zamrażarce ) jest droższa od skomplikowanego kotła na gaz czy materiałochłonnego na węgiel, to nie ma problemu.
Poza tym, instalacji gazowej nie podłączy Pan w przyszłości pod OZE a to może być konieczne.
HVAC - najtańszy komfort.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Piec gazowy do 21kW

autor: szari » 13 lis 2017, 9:39

Jęczybóda znów od razu wciska wszystkim swoje wyciągnięte z tyłka teorie. Chcesz mieć ciepło w chałupie nie zastanawiaj się i bierz centralne ogrzewanie. Lubisz zimno wszędzie i drogo bierz graty Brzęcza rekuperacja 12000 PLN do tego klimatyzacja za przynajmniej 8000. A koszty prądu około 5000 PLN/rocznie
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

Auroks
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 89
Rejestracja: 07 mar 2017, 8:23
Re: Piec gazowy do 21kW

autor: Auroks » 13 lis 2017, 16:06

Akurat jeżeli chodzi o wybór dobrego kotła do domu, to możemy pomóc i doradzić bo zajmujemy się tym na co dzień :) W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Piec gazowy do 21kW

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 13 lis 2017, 16:31

Auroks pisze:Akurat jeżeli chodzi o wybór dobrego kotła do domu, to możemy pomóc i doradzić bo zajmujemy się tym na co dzień :) W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Nie ma czegoś takiego jak dobry kocioł!! Jeżeli instalacja w XXI wieku zużywa ponad 20kWh/m2 w starym budownictwie to jest źle wykonana!! Nie da się na kotle zrobić dobrze instalacji, ale da się drogo zrobić instalację!
HVAC - najtańszy komfort.

B.Glowack88
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 10 lis 2017, 8:36
Re: Piec gazowy do 21kW

autor: B.Glowack88 » 13 lis 2017, 20:26

Pompa ciepła nie wchodzi w grę, i tutaj nawet nad tym nie będę się zastanawiał, reku ok, znam ludzi którzy mają wentylację mechaniczną w domu bez reku i zupełnie inaczej jest w takim domu niż w tradycyjnym, więc dlaczego by nie dołożyć 4-5 tys i założyć reku (może mniej, podczas budowy ominie mnie budowa na pewno 1 komina być może 2, dlatego zasięgam tych informacji), przy okazji oprócz dobrze wentylowanego domu, będę miał jakieś korzyści na tym.

szari pisze:Jęczybóda znów od razu wciska wszystkim swoje wyciągnięte z tyłka teorie. Chcesz mieć ciepło w chałupie nie zastanawiaj się i bierz centralne ogrzewanie. Lubisz zimno wszędzie i drogo bierz graty Brzęcza rekuperacja 12000 PLN do tego klimatyzacja za przynajmniej 8000. A koszty prądu około 5000 PLN/rocznie


Bardzo dobrze o tym wiem, ze będzie zimno szari, nie zrezygnował bym z kotłowni i kominka z dgp, a ze względu, ze w miescie w którym mieszkam wprowadzono zakaz montażu kotłów na paliwo stałe, muszę znaleźć inne rozwiązanie i będzie nim gaz.

EDIT:
jeszcze taki mały szczegół, nie będzie podłogówki po to również mnie nie interesuje:)

Co do tematu dalej nikt się nie pochwalił jaki ma piec gazowy:)

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Piec gazowy do 21kW

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 13 lis 2017, 21:22

pompy ciepła są tanie, grzeją 3 x taniej niż gaz i latem dbają o komfort termiczno wilgotnościowy. Przy 0 st. na zewnątrz kWh kosztuje 6gr przy -20 st. 20gr. Szkoda kasy na rezygnowanie z komfortu, dopłacać by dużo potem płacić... też bez sensu.
No ale bogatemu kto zabroni.
Załączniki
19275010_1384205301672582_8504035624424674124_n.jpg
09.03_10na10_kanałówka (3).jpg
HVAC - najtańszy komfort.

B.Glowack88
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 10 lis 2017, 8:36
Re: Piec gazowy do 21kW

autor: B.Glowack88 » 13 lis 2017, 21:45

po pierwsze PC wymusiła by na mnie montaż powierzchniowego ogrzewania, a jaki pisałem nie chce, ani wodnego ani tym bardziej elektrycznego.

To po kiego grzyba 99% firm architektonicznych i architektów nie tworzy projektów z projektem PC? Jak by było tak wesoło to w każdym domu miał byś PC, a tak nie jest!
Większość nowo budowanych domów ma ogrzewanie gazowe lub na paliwo stałe: systemy bardzo dobrze znane i rozwinięte w przeciwieństwie do PC, które jest nie długo na polskim rynku

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Piec gazowy do 21kW

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 13 lis 2017, 21:57

B.Glowack88 pisze:po pierwsze PC wymusiła by na mnie montaż powierzchniowego ogrzewania, a jaki pisałem nie chce, ani wodnego ani tym bardziej elektrycznego.

To po kiego grzyba 99% firm architektonicznych i architektów nie tworzy projektów z projektem PC? Jak by było tak wesoło to w każdym domu miał byś PC, a tak nie jest!

Jedna z zalet pomp ciepła, że nie nadają się powierzchniowego ogrzewania. Ze wstydu, bym się spalił, gdybym Panu wodne zaproponował
A wodne ogrzewanie w ogóle jest bez sensu. Nie da się zrobić instalacji zużywającej poniżej 20kWh/m2 to to wstyd dla instalatora.
Poza tym mało jest u nas fachowców, np. niedopuszczalna jest instalacja grzejników na ścianie szczytowej a zwłaszcza pod oknem, (czy drabinek lub konwekcji w łazienkach. Są nawet tak źle wykształceni instalatorzy, że termostaty na górze instalują!
Ale kto bogatemu zabroni.! Pozdrawiam
HVAC - najtańszy komfort.

B.Glowack88
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 10 lis 2017, 8:36
Re: Piec gazowy do 21kW

autor: B.Glowack88 » 13 lis 2017, 22:04

Dlatego pier... wszystkich fachowców i chce prosty system ogrzewania grzejnikowego na rozdzielaczach, opartego na kotle gazowym i dodatkowym źródle ciepła kominku z dgp, który tak na prawdę nie będzie mógł ulec awarii, nie będzie przynosił kosztów serwisowych, a tym bardziej nie zamierzam wkładać do domu czegoś czego nigdy na oczy nie widziałem! Dlatego też zapytałem o głupi kocioł do 21kW bo moc potrzebna na c.o. będzie niska, chodziło mi o w miarę komfortowe korzystanie z wody bez potrzeby kupna kotła z zasobnikiem

EDIT:
I odpowiedz na jedno pytanie w ilu na 100 nowo budowanych domów jest PC?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Piec gazowy do 21kW

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 13 lis 2017, 22:13

Niestety w niewielu, bo mało ludzi się na tym zna. Proszę sobie wyobrazić, że są nawet tacy "fachowcy", co pompą ciepła ogrzewają wodę a potem tą wodą dom!! Nawet nie wiedzą, że ogrzewanie wodne nie nadaje się do budownictwa!
Są tacy naciągacze co liczą za pompę ciepłą do instalacji HVAC więcej niż za kocioł węglowy.
A Pan wie ile osób potrafi zrobić komfortową instalację HVAC w cenie niższej niż instalacja oparta na gazie i zużywającą poniżej 20kWh/m2 rocznie?
HVAC - najtańszy komfort.

B.Glowack88
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 10 lis 2017, 8:36
Re: Piec gazowy do 21kW

autor: B.Glowack88 » 13 lis 2017, 22:39

Tak jak pisałem, jak by było tak wesoło to w co drugim domu była by pompa ciepła!


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 106 gości

Gotowe projekty domów