Mocno rdzewiejąca obrobka blacharska balkonu

Szczelny dach, komin, jaki materiał wybrać na obróbki dekarskie przede wszystkim jak uniknąć błędów dekarskich i wybrać ekipę, która nie zniszczy nam dachu?

Moderator: Redakcja e-dach.pl

bruno360
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 24 lis 2008, 0:00
Lokalizacja: Sokołów Podl
Re: Mocno rdzewiejąca obrobka blacharska balkonu

autor: bruno360 » 23 gru 2012, 16:34

Sprawcą tej całej korozji jest pod płytkowa hydroizolacja Sopro.Większość hydroizolacji poprzez długotrwały kontakt z blachą powoduje korozję.Mam to samo u siebie z tym że hydroizolacja Mapei Mapelastic,po 3 latach również zaczęły pojawiać się burchelki.
Przed zaciągnięciem hydro powinno zabezbieczyć się obróbki preparatem np.gruntoplast lub cerplast.Ale jak to zazwyczaj bywa mądry Polak po szkodzie.

msgkam
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 30 lip 2013, 14:07
Re: Mocno rdzewiejąca obrobka blacharska balkonu

autor: msgkam » 30 lip 2013, 14:54

Witam,

Mam ten sam problem z korodującą obróbką balkonu. Po około 3 latach od zakończenia budowy farba z obróbki na styku z płytką czołową z gresu zaczęła odchodzić. Blacha na obróbce ocynkowana i pomalowana fabrycznie.Na balkonie przed położeniem gresu została zastosowana hydroizolacja Mapelastic. Styk obróbki i gresu od czoła uszczelniony silikonem. Usunąłem mechanicznie rdzę oraz resztki farby, pomalowałem farbą na powierzchnie ocynkowane i ponownie uszczelniłem silikonem. Niestety po kolejnym sezonie zimowym sytuacja się powtórzyła i farba znowu odstała. Tym razem kupiłem farbę Rust-Oleum i podkład do powierzchni ocynkowanych i powtórzyłem ponownie malowanie wcześniej oczyszczając mechanicznie powierzchnie blachy oraz myjąc benzyną lakową i wodą przed malowaniem. Niestety w tym roku efekt jest dokładnie ten sam. Moje pytanie, czy powinienem dalej szukać rozwiązania aby pomalować korodującą blachę ponieważ problem wynika ze słabej jakościowo blachy, źle dobranej farby lub źle przygotowanego podłoża czy też szukać sposobu na wymianę blachy na nową. Jeżeli farba to jakiej należy użyć ? Jeżeli wymiana obróbki to jaka najlepiej się sprawdzi ? W jaki sposób uszczelnić połączenie obróbki z płytą gresową ? Będę bardzo wdzięczny za pomoc Evil or Very Mad

bruno360
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 24 lis 2008, 0:00
Lokalizacja: Sokołów Podl
Re: Mocno rdzewiejąca obrobka blacharska balkonu

autor: bruno360 » 31 lip 2013, 20:59

W moim przypadku jaka pisałem w pierwszym poście nie robiłem nic z tymi burchelkami.Jak blacha przerdzewieje całkowicie wtedy odetnę ją równo z płytkami.Wykonam nacięcie pod płytką około 1cm i wleje w ten rowek nową blachę ale już na pewno nie na Mapelastic.

msgkam
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 30 lip 2013, 14:07
Re: Mocno rdzewiejąca obrobka blacharska balkonu

autor: msgkam » 01 sie 2013, 10:58

Witam,
Moja obróbka wygląda jak na zdjęciu. Korozja pojawia się na styku z gresem. Jak w takim razie należałoby zabezpieczyć nową obróbkę aby ponownie nie skorodował. Jeżeli przyczyną jest jakiś składnik Mapelastic-u którym został pokryty balkon przed położeniem gresu to może on spowodować ponowną korozję nowej blachy. Pytanie dodatkowe czego użyć do wypełnienie szpary między obróbką a gresem, jeśli silicon to jaki będzie neutralny (nie będzie powodował korozji).
[img]http://static.urzadzone.pl/gallery/6662/0_3576f9e6c9a07dcca6871108f62e3f5b298a8584.jpg[/img]

[img]http://static.urzadzone.pl/gallery/6662/0_29d6fc925dac0b917f7219ad70a0df9d8058b2da.jpg[/img]

bacazezbocza
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 59
Rejestracja: 18 lip 2017, 14:22
Re: Mocno rdzewiejąca obrobka blacharska balkonu

autor: bacazezbocza » 10 sie 2017, 7:25

Przypuszczam, że blacharz zrobił Cię w konia. Policzył za coś, czego nie dokończył. Całą listę niezbędnych czynności możesz znaleźć tutaj - http://duzerodziny.pl/po-co-blacharz-na-balkonie/
Sprawdź i dopilnuj, aby kolejni "fachowcy" zrobili to porządnie.

szpaner
Aktywny
Aktywny
Posty: 141
Rejestracja: 28 sie 2017, 13:12
Re: Mocno rdzewiejąca obrobka blacharska balkonu

autor: szpaner » 09 lis 2017, 12:34

Jak tak rdzewieje, to najlepiej zastosować antykorozyjną farbę. Pozbędziesz się problemu i zabezpieczysz na przyszłość. A zresztą tutaj http://celnie.pl/farba-antykorozyjna-czym-jest możesz dowiedzieć się szczegółów.

Awatar użytkownika
rude_dude234
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 88
Rejestracja: 09 lip 2017, 10:41
Kontaktowanie:
Re: Mocno rdzewiejąca obrobka blacharska balkonu

autor: rude_dude234 » 05 gru 2017, 11:43

Trzeba to wyczyścić porządnie i potem poddać malowaniu proszkowemu, tak, jak to robią tutaj http://sandc.pl/uslugi/malowanie-proszkowe to jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się i dodatkowo zabezpieczenie powierzchni przed korozją, więc myślę, że warto rozważyć taką opcję.

patykinio85
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 16 gru 2017, 23:02
Re: Mocno rdzewiejąca obrobka blacharska balkonu

autor: patykinio85 » 31 paź 2019, 15:46

Dokładnie tak jak mówi kolega wyżej trzeba to wyczyścić poddać malowaniu proszkowemu :)

gwiazdeczka111
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 26 gru 2018, 20:22
Re: Mocno rdzewiejąca obrobka blacharska balkonu

autor: gwiazdeczka111 » 29 cze 2020, 21:50

Na takie pytania najlepszą moim zdaniem odpowiedź uzyskać można u firm takich jak np. Nova Trading, które zajmują się od lat takimi materiałami. Być może po odpowiedniej obróbce i położeniu nowej warstwy materiału zabezpieczającego posłuży kolejne lata.

Lidia Wda
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 cze 2022, 22:31
Re: Mocno rdzewiejąca obrobka blacharska balkonu

autor: Lidia Wda » 26 cze 2022, 23:31

Mam ten sam problem. Szukając odpowiedzi trafiłam tutaj.

Po roku !! po remoncie spękanych balkonów z lastryko, na styku zakończenia płytek klinkierowych i blachy ocynkowanej i malowanej, pojawiły się pęcherze i dosłownie w kilka miesięcy rdzewieje to w zastraszającym tempie !!
Jedni panowie naprawiali te balkony, robili tam beton tę nieszczęsną blachę bokami balkonów.( Jestem laikiem w tych tematach, dlatego pisze tak ogólnie).Na to była rozprowadzana taka masa uszczelniająca, Sopro chyba, muszę poszperać w komórce, żeby sprawdzić jak zostały jakieś resztki. Pamiętam, że owa masa po wyschnięciu zachodziła na blachę, jak taka gumowa masa, czy coś.
Po kilku miesiącach panowie, już inni, ułożyli płytki klinkierowe i uszczelniali silikonem sopro ten boczek płytek zachodzący na blachę.
Koszty wyniosły kilkanaście tysięcy. Trudno było znaleźć kogoś, kto chciał robić te balkony, bo są na wysokość drugiego piętra. Cieszyłam się, że będę mieć spokój z nimi na długo a tu taki dramat! Rdza niesamowicie szybko zżera blachę. na pewno nie jest to efekt samej wilgoci.
Dziś znajomy wydłubał kawałek silikonu ( ciężko tam się dostać, bo barierki od balkonu są nisko, a cały problem jest poza barierkami ), wszystko pod silikonem rude i nawet ta zaprawa czy klej pod płytkami jakby się kruszyła.

Najbardziej zastanawia mnie jedna sprawa. Znajomi reperowali swój balkon w tym samym czasie mniej więcej co ja ( kilka miesięcy wcześniej nawet). Blacha na moje oko laika wygląda u nich jak moja. Kto inny im ten remont robił. Zaś na wierzchu gres kładli im ci sami panowie co u mnie. U nich absolutnie nic się nie dzieje !! Wczoraj dokładniutko obejrzałam ich balkon. Silikon na krawędzi też mieli sopro.

Nie jestem pewna jednego : czy oni mieli użytą tam tę masę uszczelniającą rozsmarowaną na beton, tak jak u mnie. Teraz noc. Dopytam o szczegóły jutro.
Jeśli nie mieli tej masy, hydroizolacji czy jak tam się to nazywa, to będzie znaczyło, że ona to powoduje.
Jutro też dzwonię do panów co kładli płytki. Dopytam co dawali u mnie a co u znajomych. Nie sądzę aby była to wina tylko różnych blach. Po jednej zimie żadna blacha nie była by tak przeżarta jak u mnie, jeśli coś by jej w tym nie pomogło.


Wróć do „Obróbki blacharskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów