Budynek gospodarczy ,domek letniskowy

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
Damisiowaty1
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 20 sie 2017, 12:25
Budynek gospodarczy ,domek letniskowy

autor: Damisiowaty1 » 05 wrz 2017, 21:33

Witam . Czytalem ostatnio duzo o budowaniu obiektow 35m2 na zgloszenie . Te budowle mogą byc tylko z drewna czy np mozna taki domek postawic jak normalny dom na wylanym zbrojonym fundamencie i wymurowac z supporexu i czy wystarczy samo zgloszenie i czy jest wymagny projekt oraz pozwolenie na budowę :)

Nexo
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 408
Rejestracja: 22 cze 2017, 12:06
Re: Budynek gospodarczy ,domek letniskowy

autor: Nexo » 06 wrz 2017, 10:20

Więcej reklam nie dało się napierodlić w jednym poście psia wyrwo?

Damisiowaty1
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 20 sie 2017, 12:25
Re: Budynek gospodarczy ,domek letniskowy

autor: Damisiowaty1 » 06 wrz 2017, 20:25

Nexo pisze:Więcej reklam nie dało się napierodlić w jednym poście psia wyrwo?

Reklamy same się do tych słów dodały nie będę się zniżał do twojego poziomu bo musiałbym sie szczylu położyć jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia w temacie to nie komentuj bo nie zabłysłeś pokazując mało dorosłe zachowanie :roll:

Nexo
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 408
Rejestracja: 22 cze 2017, 12:06
Re: Budynek gospodarczy ,domek letniskowy

autor: Nexo » 07 wrz 2017, 6:00

Sorówa faktycznie te forumowe ściery dodają reklamy bez wiedzy użytkowników.
A co do tematu to możesz zbudować murowany. Nie jest nigdzie określone z czego ma być zbudowany budynek gospodarczy.
Wystarczy zgłoszenie a projekt możesz zrobić sam-wystarczą odręczne rysunki i wrysowany budynek na mapę informacyjną.

laik2304
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 626
Rejestracja: 05 maja 2012, 14:09
Lokalizacja: Bielsko Biała
Re: Budynek gospodarczy ,domek letniskowy

autor: laik2304 » 08 wrz 2017, 6:19

Nie możesz
Dawid2304

Nexo
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 408
Rejestracja: 22 cze 2017, 12:06
Re: Budynek gospodarczy ,domek letniskowy

autor: Nexo » 08 wrz 2017, 7:20

Bo?

Jan_Kalita
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 501
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:45
Re: Budynek gospodarczy ,domek letniskowy

autor: Jan_Kalita » 08 wrz 2017, 9:43

Projekt do zgłoszenia powinna dokonać osoba z uprawnieniami do projektowania w danej specjalizacji. Taka osoba odpowiada za to, czy lokalizacja i konstrukcja budynku nie koliduje np. z lokalnym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego lub warunkami zabudowy o które trzeba wystąpić niezależnie czy budynek jest na zgłoszenie czy na pozwolenie.

Pierwsza lepsza strona z wypisanymi wymaganymi dokumentami:
http://www.dom.pl/budowa-domu-na-podsta ... -2017.html

Nexo
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 408
Rejestracja: 22 cze 2017, 12:06
Re: Budynek gospodarczy ,domek letniskowy

autor: Nexo » 08 wrz 2017, 10:39

Jeśli chodzi o budynek mieszkalny to jak najbardziej a i owszem. Ale na budynek gospodarczy nie jest wymagany projekt osoby z uprawnieniami.
Osobiście zgłaszałem dwa budynki gospodarcze-jeden to blaszak gdzie do zgłoszenia dodałem wydruki rysunków zrobionych w paincie, a drugi to już konkretny murowany domek letniskowy gdzie też załączyłem swoje własne inwencje twórcze narysowane ołówkiem na papierze milimetrowym. Ważne żeby były narysowane elewacje z oknami i drzwiami oraz podana wysokość do kalenicy i powierzchnia zabudowy. Trzeba też narysować z odnośnikami umiejscowienie budynku na mapie informacyjnej-lepsza była by do celów projektowych ale jest droga.
Babsztyl w urzędzie był pod wrażeniem że tak dokładną dokumentację złożyłem, bo z reguły rolasy rysują zgłoszenia na chusteczce higienicznej trzymając ją na kolanach.
Ja użyłem linijki! :lol:

komentator1976
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 10 wrz 2017, 23:36
Re: Budynek gospodarczy ,domek letniskowy

autor: komentator1976 » 10 wrz 2017, 23:47

Faktycznie reklamy same wskakują ale nie zawsze

karolkarol3
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 01 mar 2017, 16:35
Re: Budynek gospodarczy ,domek letniskowy

autor: karolkarol3 » 07 lis 2017, 16:08

Witam,
z tego co dowiedziałem sie na dom.pl to taki domek na zgłoszenie jest domkiem letniskowym, który ma powierzchnię zabudowy (!) do 35 m2. Zakładając , że jego powierzchnia uzytkowa maksymalnie będzie pewnie wynosiła ok 26 m2 . Taki dom musi byc parterowy i wysokość musi mieć do 5 m. W takim domu nie można zamieszkać bo dom letniskowy nie ma dociepleń odpowiednich , a przede wszystkim sie nie zameldujesz w takim domu. Ale nie musi to być dom drewniany , może być murowany jak najbardziej.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości

Gotowe projekty domów