Usunięcie ściany konstrukcyjnej

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
wojtek_wlkp
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 12 wrz 2017, 21:59
Usunięcie ściany konstrukcyjnej

autor: wojtek_wlkp » 02 lis 2017, 17:48

Witam Państwa. Jestem w trakcie remontu starej pruskiej szkoły z ok. 1906 roku. Na zdjęciach jest przedstawiony projekt domu. Na strychu na niebiesko jest zaznaczona wędzarnia - została już kiedyś rozebrana i nie istnieje. Na parterze zaznaczyłem na zielono ścianę, którą chciałbym usunąć. W przeszłości opierała się na niej wędzarnia, w tej chwili wygląda to tak że ściana wchodzi w drewniany strop między belkami i nic się na niej nie opiera. Rozumiem że konieczne będzie skonsultowanie się z kimś, kto zna się na konstrukcjach i wykona projekt, jednak wcześniej chciałbym dowiedzieć się jakie są opinie forumowiczów na ten temat. Rysunek jest dość dobrze opisany.

Obrazek Obrazek Obrazek

karolkarol3
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 01 mar 2017, 16:35
Re: Usunięcie ściany konstrukcyjnej

autor: karolkarol3 » 07 lis 2017, 15:48

Witam, ściany konstrukcyjne można usunąć tylko w przypadku zastosowania innego rozwiązania. Co prawda tutaj jest nieco inna sprawa niż w nowo budowanym domu, ale wiem że to jest mozliwe. Potrzebny jest projekt, a także zgłoszenie lub pozwolenie na przebudowę, usunięcie ściany konstrukcyjnej jest bowiem traktowane jak przebudowa.Tłumaczył mi to jeden z architektów z dom.pl że stosuje sie wtedy odpowiednie podciągi lub nawet filary jeśli jest duża rozpiętość.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów