Ściany ze szkła

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Gość
Ściany ze szkła

autor: Gość » 01 sty 2006, 21:41

Potrzebne mi materiały...Mam do napisania pracę dyplomową na temat "Szkło w budownictwie-nowoczesne technologie"Mam wspomniec tam o ścianach działowych,osłonowych,ale niestety nigdzie nie moge znaleść materiałów..Może zna ktoś jakieś gazety które opisują takie rzeczy??Książki??Już nie wiem gdzie mam patrzeć..

Awatar użytkownika
Kryspin
Aktywny
Aktywny
Posty: 128
Rejestracja: 02 gru 2005, 8:12

autor: Kryspin » 02 sty 2006, 8:10

Poszukaj rozwiązań bezpośrednio u producentów fasad.
Zajrzyj na stronę np www.ponzio.pl

Kan-dan
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 67
Rejestracja: 25 lip 2015, 0:33
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ściany ze szkła

autor: Kan-dan » 11 sie 2016, 7:36

tu masz stronę jeszcze jednego producenta z dużym doświadczeniem http://linealsystem.eu/
Pozdrawiam! ;)

Grupappmsa
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 26 sie 2016, 9:05
Re: Ściany ze szkła

autor: Grupappmsa » 26 sie 2016, 10:27

Pomysł ze ścianami które będą wykonane ze szkła,jest dosyć ciekawy ale też z drugiej strony kwestia ich praktyczności,uważacie że to sprawdzi się każdym domu podczas codziennego funkcjonowania?

lideropinii
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1648
Rejestracja: 03 kwie 2015, 18:26
Re: Ściany ze szkła

autor: lideropinii » 19 wrz 2016, 18:19

Dokładnie, przy wyborze materiałów trzeba pamiętać nie tylko o względach czysto estetycznych, ale równolegle przy kwestiach praktycznych i zwykłego, codziennego użytkowania.
Pozdrawiamy, zespół Decoroom

Prawdziwe piękno kryje się we wnętrzu ...

karokier
Aktywny
Aktywny
Posty: 119
Rejestracja: 28 maja 2013, 8:44
Lokalizacja: Kraków-Balice
Re: Ściany ze szkła

autor: karokier » 27 wrz 2016, 21:47

lideropinii pisze:Dokładnie, przy wyborze materiałów trzeba pamiętać nie tylko o względach czysto estetycznych, ale równolegle przy kwestiach praktycznych i zwykłego, codziennego użytkowania.


No i z tego powodu zdecydowanie sensowniejszym rozwiązaniem są ściany ze standardowego materiału konstrukcyjnego - silikatu albo Porothermu. Akustyczność takiej ściany i możliwość jej obciążania to ogromne zalety.

Patrycja267
Aktywny
Aktywny
Posty: 164
Rejestracja: 07 wrz 2016, 10:59
Re: Ściany ze szkła

autor: Patrycja267 » 24 kwie 2017, 8:00

W takich ścianach ważne aby szkło było bezpieczne i pochodziło od sprawdzonego producenta, mam w domu kilka szklanych konstrukcji i wszystkie wykonane są przez http://www.rkglass.pl/konstrukcje-szklane , już przy pierwszym moim zleceniu zaufałam tej firmie i jak dotąd nie zawiedli mnie ;)

lideropinii
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1648
Rejestracja: 03 kwie 2015, 18:26
Re: Ściany ze szkła

autor: lideropinii » 22 maja 2017, 19:18

Zdecydowanie tak. Ważne aby to zostało odpowiednio zamontowane, zabezpieczone, ale też wykonane z trwałego i bezpiecznego materiału.
Pozdrawiamy, zespół Decoroom

Prawdziwe piękno kryje się we wnętrzu ...

MichalBudowniczy
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1417
Rejestracja: 21 sty 2015, 13:57
Re: Ściany ze szkła

autor: MichalBudowniczy » 06 lis 2017, 10:29

Wiem, że firma blask-pol.pl zajmuje się panelami szklanymi i lustrami. Możesz się z nimi skontaktować. Kiedyś współpracowałem z nimi i zawsze odpowiadali mi na każde pytanie.


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów