Czym uszczelnić między ramą okienną a ścianą

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

verson2206
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 23 lut 2015, 6:49
Czym uszczelnić między ramą okienną a ścianą

autor: verson2206 » 02 lis 2017, 10:11

Zauważyłem w moim mieszkaniu że przy silnym wietrze wieje między ramą a ścianą. W narożnikach są wstawione kątowniki z pcv i właśnie na styku kątownika i ramy jest szczelina. Na dodatek czasami z tamtąd gwiżdze. Zakleiłem taśmą malarską i przestało. Lepiej to złącze ramy i kątownika pokryć akrylem czy silikonem?
Ostatnio zmieniony 04 sty 2019, 19:22 przez verson2206, łącznie zmieniany 1 raz.

patent.x
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 315
Rejestracja: 27 paź 2016, 19:55
Re: Czym uszczelnić między ramą okienną a ścianą

autor: patent.x » 02 lis 2017, 23:22

Przestrzeń między ścianą a ościeżnicą wypełnia się pianką. Zapytaj w jakimś sklepie z oknami, drzwiami czy mają resztkę w puszce. Na takie psiuknięcie nie ma sensu kupować nowej puchy. Podejrzewam brak pianki na całym obwodzie. Żeby zrobić dobrze to trzeba skuć trochę i zapianować wszystko.

verson2206
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 23 lut 2015, 6:49
Re: Czym uszczelnić między ramą okienną a ścianą

autor: verson2206 » 03 lis 2017, 0:49

Pianka jest. Ale czym obrobić od wewnątrz?

Jan_Kalita
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 501
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:45
Re: Czym uszczelnić między ramą okienną a ścianą

autor: Jan_Kalita » 03 lis 2017, 9:12

Przydałyby się zdjęcia...
A czym masz obrobione ściany od wewnątrz? Tynk? Płyta GK? Kafle? Gdzie jest to okno? Pokój? Kuchnia? Łazienka?
W pomieszczeniach gdzie obróbki są narażone na zawilgocenie to proponowałbym jakąś zaprawę mineralną ewentualnie cementową. W pomieszczeniach mieszkalnych może być nawet goldbandem. Tylko pytanie jaki chcesz efekt osiągnąć, dlatego najlepsze by były zdjęcia z status quo.

verson2206
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 23 lut 2015, 6:49
Re: Czym uszczelnić między ramą okienną a ścianą

autor: verson2206 » 03 lis 2017, 16:50

Wygląda to tak. Nie wiem co jest na ścianie bo nie ja to robiłem. Ale to chyba bez znaczenia jeśli chodzi o połączenie okna z katownikiem pcv .
Załączniki
IMG_20171103_164533.jpg

Gość10463
Re: Czym uszczelnić między ramą okienną a ścianą

autor: Gość10463 » 03 lis 2017, 20:48

zerwać narożnik wydłubać kliny pionujące z pomiędzy ramy a otworu w ścianie, opiankować i przestanie wiać wiatr

patent.x
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 315
Rejestracja: 27 paź 2016, 19:55
Re: Czym uszczelnić między ramą okienną a ścianą

autor: patent.x » 06 lis 2017, 22:50

Masz źle opianowane jak wieje. Zrób jak napisał kolega wyżej. Więcej roboty, raz się poświęcisz, masz spokój na lata. Po obcięciu pianki fragment ściana - okno obrób silikonem sanitarnym lub akrylem. Wygląda estetycznie. W ten sposób można też wykańczać połączenie ościeżnicy drzwi wewnętrznych ze ścianą.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Czym uszczelnić między ramą okienną a ścianą

autor: mazwoj » 11 lis 2017, 11:58

Ja bym zaczął od ustawienia okna w pozycji zimowej.

https://www.youtube.com/results?search_ ... +lato+zima

Jeżeli nadal będzie wiało, to znaczy że masz źle wypełnioną przestrzeń między oknem, a murem. Pod oknem MUSZĄ znajdować się podkładki, kliny czy co tam zostało Ci zostawione. Z boków i z góry takich rzeczy nie ma prawa być. Okno jest kotwione do ściany i żadne kliny tam nie zostają więc nie słuchaj głupot. Jak masz takowe kliny to znaczy, że ktoś spierniczył robotę.
Zanim zaczniesz rwać ścianę, to kup sobie jakieś kadzidełko co dymi delikatnie i zobacz skąd tak na prawdę Ci wieje. Często jest tak, że uszczelki są pocięte, albo źle dopasowane i tam będzie wiatr hulał przy mocnych podmuchach.

Daj znać jak poszły eksperymenty. Będzie łatwiej coś podpowiedzieć zanim zdewastujesz pół domu ;).

Gość10463
Re: Czym uszczelnić między ramą okienną a ścianą

autor: Gość10463 » 11 lis 2017, 12:04

kaznodzieje i egzorcyści ... świeczki w 21 wieku ???
- co ma sprawdzać ??? coś co już stwierdził :lol:

patent.x
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 315
Rejestracja: 27 paź 2016, 19:55
Re: Czym uszczelnić między ramą okienną a ścianą

autor: patent.x » 15 lis 2017, 0:13

Może kolega wyżej właśnie sprawdzał szczelność u siebie w domu jakimś dziwnym kadzidełkiem :lol: Wyszły z tego takie właśnie rzeczy, cały obrzęd trzeba zrobić :lol: Okna szczelne, nawdychał się za bardzo :lol:

Miłosz1996
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 15 lis 2017, 15:05
Re: Czym uszczelnić między ramą okienną a ścianą

autor: Miłosz1996 » 15 lis 2017, 15:30

Uszczelnienie drzwi i okien to bardzo trudny temat, ja też bardzo dlugo szukałem dobrych uszczelek, aż znalazłem sklep techroll.com.pl i wszystkim go polecam ;)

KrzysztofBuc
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 23 maja 2022, 8:19
Re: Czym uszczelnić między ramą okienną a ścianą

autor: KrzysztofBuc » 23 maja 2022, 8:38

Ja polecam sprawdzenie posta Jak uszczelnić okna:

Uszczelnianie pianką poliuretanowa (pomiędzy ościeżnicą a ścianą),
uszczelki epdm (do okien plastikowych i drewnianych),
uszczelnianie okien silikonem szklarskim (szczelniny pomiędzy szybą a ramą okienną),
taśma uszczelniająca do okien,
taśma paroszczelna,
oraz taśma butylokauczukowa.

Jest tu wyraźnie zaznaczone, jakie uszczelniacze okienne są najlepsze do poszczególnych miejsc :D Mi bardzo się sprawdziło


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości

Gotowe projekty domów