Brama garażowa dla nowicjusza

Dobrze dobrana brama garażowa to wygoda i bezpieczeństwo. Jeśli zastanawiasz się jaki model wybrać, jak zamontować bramę, jaki wybrać napęd, szukasz bramy w dobrej cenie, albo określonym kolorze ? zapraszamy do tego działu.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

TomekN8
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 22 cze 2017, 12:22
Re: Brama garażowa dla nowicjusza

autor: TomekN8 » 10 lip 2017, 16:40

Bardzo ważną rzeczą przy montażu bramy garażowej są proste ściany. Nawet najlepsza brama będzie źle zamontowana gdy ściany będą krzywe. Zacznie skrzypieć i skręcać. Najpierw wyrównanie tynków, potem brama. Ja osobiście mam duży garaż i sam nie dałbym rady zamontować bramy więc zamówiłem bramę z montażem tutaj:
http://www.bramygarazowe.lublin.pl/bramy-garazowe.html.

Iwona64
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 12 lip 2017, 9:57
Re: Brama garażowa dla nowicjusza

autor: Iwona64 » 12 lip 2017, 10:17

a jaka jest rozsądna cena za zakup bramy z montażem? Szykuje mi się zakup, a nie chcę przepłacić ... :?

dopler
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 26 lut 2016, 9:42
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:
Re: Brama garażowa dla nowicjusza

autor: dopler » 28 lip 2017, 12:34

Ceny różnią się w zależności od rodzaju bramy, z jakiego materiału została wykonana i czy jest automatyczna, lub też nie. Należy pamiętać o tym, że system elektryczny umożliwiający automatyczne otwieranie jest bardziej skomplikowany w montażu, dlatego koszt może jeszcze wzrosnąć. Należy się nastawić na ceny zaczynające się od kilkuset złotych do kilku tysięcy.

tomi12
Aktywny
Aktywny
Posty: 180
Rejestracja: 27 kwie 2017, 10:45
Re: Brama garażowa dla nowicjusza

autor: tomi12 » 29 lip 2017, 13:07

Najlepiej wybrać dobrego producenta bram garażowych . Dobrym wyborem będzie firma Nice, w której możesz wybrać kolor , rozmiar itp. Bramy garażowe tej firmy są nowoczesne i funkcjonalne. Również posiadają automatykę do bram ,automatykę do rolet , więc warto też się zastanowić nad taką wygodą . Sprawdź https://www.nice.pl/kategoria/bramy-garazowe

Piotr1710
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 sie 2017, 10:46
Re: Brama garażowa dla nowicjusza

autor: Piotr1710 » 11 sie 2017, 10:56

Jeżeli chodzi o bramy garażowe to moim zdaniem warto by było wybrać bramę przeciwpożarową przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa, ale to zależy od tego do czego służyć ma garaż. Czy będzie tylko miejscem na przechowywanie samochodu, czy także miejscem codziennego majsterkowania. :wink:

kordoba
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 430
Rejestracja: 12 lis 2015, 17:43
Re: Brama garażowa dla nowicjusza

autor: kordoba » 30 sie 2017, 16:20

Kiedyś wydawało mi się, ze zakup bramy garażowej bedzie bardzo prosty. Póżniej jednak okazało sie, ze marek jest bardzo dużo i trudno sie zdecydować na jedną. Chociaż moje zaufanie wzbudziła ta firma http://www.mirmo.pl/ , wiec i może wam bedzie odpowiadać.

piotrmarzec
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 27 sie 2017, 11:23
Re: Brama garażowa dla nowicjusza

autor: piotrmarzec » 31 sie 2017, 10:32

mnie zastanawia wybór białostockich ogrodzeń betonowych prezentują się ciekawie, a już nie raz widziałem betonowe ogrodzenia i wyglądały na bardzo solidne.

AbelartGracja
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 19 paź 2017, 13:58
Re: Brama garażowa dla nowicjusza

autor: AbelartGracja » 19 paź 2017, 14:38

Do inteligentnego domu na pewno pasuje tutaj automatycznie otwierana brama, którą będziesz z jakiejś tam odległości wykrywać wasze pojazdy i sama będzie się otwierała, jak dla mnie to jeden z lepszych pomysłów, który idealnie pasuje do określenia "inteligentny dom". Jest wiele firm, które oferują usługi zakładania takich instalacji.

saganek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 77
Rejestracja: 23 lut 2015, 19:18
Re: Brama garażowa dla nowicjusza

autor: saganek » 30 paź 2017, 11:28

Nie tylko sam montaż jest ważny, choć oczywiście odgrywa rolę. Trzeba przede wszystkim wybrać solidną bramę i do niej automatykę, bo bardzo wiele od niej zależy. Musi być odpowiednia moc siłownika, aby dał radę bramę podnieść, a do tego nie szarpał nią. Generalnie więc nie zalecam pośpiechu przede wszystkim. Sam jak zamawiałem swoją automatykę (BFT) to właśnie sporo najpierw się rozeznałem na rynku, co jest po prostu godne uwagi
always the sun

Daniel4321
Aktywny
Aktywny
Posty: 116
Rejestracja: 17 paź 2017, 10:17
Re: Brama garażowa dla nowicjusza

autor: Daniel4321 » 07 lut 2018, 19:15

Uważam, że brama z oferty OKNA JACHIMCZAK powinna nadać się w sam raz! Nie ukrywam, że postawiłem właśnie na nią przy stawianiu swojego domu i jak się później okazało był to bardzo dobry pomysł. Jest niezwykle prosta w użyciu, poręczna w związku z czym dla nowicjusza jest to opcja idealna.

Pol-Ger
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 15 lut 2018, 6:24
Re: Brama garażowa dla nowicjusza

autor: Pol-Ger » 15 lut 2018, 6:43

Podstawową kwestią jest ustalenie priorytetów oraz wymagań względem nowej bramy, warto przejrzeć oferty kilku firm po czym dopiero wybrać tą najlepszą i korzystną pod katem finansowym jak i jakości. Zerknijcie również do nas :)

seba676
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 520
Rejestracja: 26 cze 2014, 16:09
Re: Brama garażowa dla nowicjusza

autor: seba676 » 21 maja 2018, 5:57

Może w Waszym przypadku dużo lepszą opcją będzie wybór bramy segmentowej RenoMatic Light, jeżeli oczekujecie zarówno wysokiej jakości wykonania, dobrych warunków gwarancyjnych i ceny. Nam udało się w jej przypadku skorzystać jeszcze z obniżki ceny http://www.promocja.hormann.wroc.pl/renomatic-light a brama jest dobrze izolowana, dostępna z napędem odpowiednio dobrany do powierzchni oraz zabezpieczona przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi jak m.in promieniowanie UV :)

kosmo3
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 443
Rejestracja: 10 maja 2013, 20:04
Lokalizacja: Kraków
Re: Brama garażowa dla nowicjusza

autor: kosmo3 » 21 maja 2018, 22:12

Roletex ma ciekawe propozycje, jeśli chodzi o bramy garażowe. Stawiają na jakość, ale nie ma u nich jakichś kosmicznych cen.

Lena80
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 09 lis 2016, 16:07
Re: Brama garażowa dla nowicjusza

autor: Lena80 » 29 maja 2018, 21:19

Moim zdaniem bramę dobrej jakości znajdziesz w Hormann. Mają duży wybór bram i świetne zaplecze serwisowe dostępne cały tydzień.

edek_majster
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 56
Rejestracja: 03 kwie 2014, 9:49
Re: Brama garażowa dla nowicjusza

autor: edek_majster » 13 cze 2018, 14:30

Szczerze powiem nie bardzo rozumiem, jak brama garażowa ma być dla nowicjusza. Po prostu się kupuje solidną, bezawayjną, taką do której można zamontować bezproblemową automatykę, np. Beninca z serii Dumper albo JIM. Najlepiej pomyśleć o tym przed zakupem, bo aby zachować komfort to i brama i siłownik muszą ze sobą współgrać.


Wróć do „Bramy garażowe ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów