Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: Redakcja » 30 paź 2017, 9:18

Aranżacja łazienki to jedno z trudniejszych do zagospodarowania pomieszczeń w domu. Chodzi bowiem o to, że we wnętrzu tym muszą znaleźć się... Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna >>
Redakcja

Karolina_89
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 30 paź 2017, 9:11
Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: Karolina_89 » 30 paź 2017, 9:18

Czasem mam wrażenie że ludzie zapominają o łazience przy urządzaniu domu, czy mieszkania. W moim mieszkaniu jest mała łazienka ale postarałam się żeby zmieściło się tam wszysto co trzeba. Na sedesie mam zamontowaną deskę myjącą USPA z której jestem bardzo zadowolona. Łazienka jest w jasnych kolorach. Mam prysznic typu walk-in i podwieszane meble łazienkowe tylko na pralkę już mam mało miejsca.

marcoo91
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 09 mar 2017, 22:42
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: marcoo91 » 09 lis 2017, 11:00

zapoznaj się z aranżacją z wykorzystaniem płyt budowlanych WIM zrobionych na XPS-ie:

http://budomiks.pl/plyta-budowlana-wim- ... ek,b6.html

MichalBudowniczy
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1417
Rejestracja: 21 sty 2015, 13:57
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: MichalBudowniczy » 23 sty 2018, 6:47

Zastanowiłbym się też np nad blatem kamiennym. Nadaje charakteru i elegancji całemu pomieszczeniu. Posiadam taki blat od firmy kamieniarzguzik.pl i strasznie jestem z niego zadowolony.

lideropinii
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1648
Rejestracja: 03 kwie 2015, 18:26
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: lideropinii » 23 sty 2018, 13:35

Rzecz, o której przy aranżacji samemu często się zapomina. Nie tylko wygląd i jakość materiałów jest istotna, ale samo ustawienie i funkcjonalność pomieszczenia także.
Pozdrawiamy, zespół Decoroom

Prawdziwe piękno kryje się we wnętrzu ...

toja1
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 24 sty 2018, 11:53
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: toja1 » 24 sty 2018, 12:21

Łazienka wymaga nie lada kreatywności, aby jej zagospodarowanie było w pełni funkcjonalne i praktyczne. Odpowiednio dobrane wielkości, kolorystyka i oświetlenie to już połowa naszego sukcesu.

CeramicHouse
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 09 lis 2017, 8:56
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: CeramicHouse » 26 sty 2018, 15:33

fajnie jest zainpirowac się na przykład ekspozycjami w salonach gdzie można kupić płytki łazienkowe :wink:

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 02 lut 2018, 13:54

Funkcjonalna i praktyczna łazienka to taka skrojona na miarę jej użytkowników i odpowiadająca na ich potrzeby, które będą nieco inne u singla, inne u rodziny z dziećmi, a jeszcze inne u seniorów. Warto więc na wstępie odpowiedzieć sobie na pytania dotyczące funkcji (wanna czy prysznic czy 2 w 1; czy potrzebny bidet/pisuar; sauna czy toaletka itp.).
Kolejnym etapem będzie wybór stylu i kolorystyki wnętrza oraz równoczesne praktyczne rozplanowanie przestrzeni. Więcej na ten temat:
[więcej informacji poprzez PW]

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

DarkElf
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 311
Rejestracja: 06 lip 2016, 22:17
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: DarkElf » 02 lut 2018, 17:58

Wiecie co, odnośnie praktycznej i funkcjonalnej aranżacji łazienki, to ja nie wyobrażam sobie takiej nowoczesnej łazienki bez radia łazienkowego. Ostatnio na stronie http://www.willagreenhouse.pl/szukasz-z ... zekiwania/ czytałem bardzo fajny artykuł na ten temat i okazuje się, że takie radio łazienkowe to całkiem popularna opcja.

Lena516
Aktywny
Aktywny
Posty: 113
Rejestracja: 06 mar 2018, 11:23
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: Lena516 » 26 mar 2018, 12:27

Do łazienki polecam drewniany blat od firmy PaulBunyan. Jeden element, a daje świetny efekt.Na stronie mają dużo zdjęć realizacji z ich produktami: https://www.paulbunyan.pl/blaty-drewnia ... rewna.html

Dorota.dorota
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:16
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: Dorota.dorota » 27 maja 2018, 18:23

Ja mam małą łazienkę wiec nie miałam jakiś mozliwości .... dla tego jest prosto ale pomyslane. jest duże lustro na całej ścianie i lazienka już wydaje się wieksza.

marz89
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 20 cze 2018, 10:36
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: marz89 » 20 cze 2018, 11:22

Znam to i sama męczyłam się długo z aranżacją, w końcu chciałam by była idealna ;)
Sprawdź produkty WODTECH.pl napewno złapiesz bakcyla :)

Tomek12Tomek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 09 lis 2017, 9:25
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: Tomek12Tomek » 22 cze 2018, 12:25

Pomyśl o jakiejś sporej komodzie, czy szafce, gdzie upchniesz wszystkie kosmetyki, ręczniki itp. Kup sobie organizery, pudełka i inne akcesoria łazienkowe. Super sprawdza się przy wannie taka jakby jeżdżąca półeczka z koszyczkami. Tylko wybierz takie grubo plecione, najlepiej plastikowe, żeby łatwo się wycierały, ale żeby też nie było nic widać. Chodzi mi o to co jest w środku. Wtedy masz takie wrażenie pustości, czystości, a to jest niezwykle ważne. Takie pojemniki i koszyki w fajnych cenach dostaniesz na stronce https://pelnykosz.pl/pol_m_Dom-i-Ogrod_Akcesoria-lazienkowe-274.html. U mnie spisują się super. Bierzesz, potem wrzucasz i porządek nadal jest. Stoi sobie takie coś przy wannie. Rozwiązanie idealne. Nie cierpię jak moja żona robi grajdołek ze swoich kremów i kremików, dlatego takie coś u nas działa najlepiej.

mmmmmmartynkaaaaaa
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 20 cze 2018, 10:44
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: mmmmmmartynkaaaaaa » 31 lip 2018, 14:12

Trzeba pamiętać o zachowaniu odpowiednich wysokosci i odleglosci, np. wysokosc umywalki, wanny, ile miejsca przed kazda z nich, zeby mozna bylo swobodnie korzystac etc. Tutaj można np. znalezc taki spis https://building-companion.pl/artykul/w ... a-lazienke

Margola
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 48
Rejestracja: 05 gru 2016, 14:02
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: Margola » 01 sie 2018, 14:26

Widziałam u kumpeli bardzo fajny bajer do łazienki. Deskę myjącą uspa http://uspa.pl/pl/jak-dziala-deska-z-bidetem/. Fajna sprawa jak ma się hemoroidy, bo nie trzeba się podcierać. Na początku dziwnie się z niej korzystało ale teraz się zastanawiam czy sobie takiej nie zamówić :)


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości

Gotowe projekty domów