Ogrodzenie przeciw dzikom

Wybór rodzajów ogrodzeń jest bardzo duży. Tu znajdziesz informacje i opinie o rodzajach ogrodzeń, a także praktyczne porady na temat tego jak samodzielnie wykonać ogrodzenie i jakie materiały wybrać.
Awatar użytkownika
Marzenka84
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 22 wrz 2017, 11:47
Ogrodzenie przeciw dzikom

autor: Marzenka84 » 05 paź 2017, 10:08

Witajcie, jakie ogrodzenie tymczasowe polecacie, aby dziki nie wchodziły na działkę?

Rus-stal
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 03 paź 2017, 8:23
Re: Ogrodzenie przeciw dzikom

autor: Rus-stal » 17 paź 2017, 11:19

Może siatka? Uważam że to rozwiązanie całkiem dobrze się sprawdzi jeżeli zależy Ci na niższych kosztach takiej inwestycji i względnej trwałości. Jaka powierzchnia działki wchodzi w grę?

Krzysztof Krysiński
Aktywny
Aktywny
Posty: 164
Rejestracja: 07 kwie 2014, 12:58
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:
Re: Ogrodzenie przeciw dzikom

autor: Krzysztof Krysiński » 18 paź 2017, 12:20

Marzenka84 pisze:Witajcie, jakie ogrodzenie tymczasowe polecacie, aby dziki nie wchodziły na działkę?


Najlepszym rozwiązaniem będzie wysokiej jakości siatka ogrodzeniowa. Będzie prezentować się dobrze i odgrodzi działkę od dzików. Polecam wybrać siatkę odpowiednio zabezpieczoną powłokami antykorozyjnymi i wysokiej sztywności. Dobrym przykładem będzie siatka Pantanet Protect, która dodatkowo ma oczka o małej średnicy.

Siatka Pantanet Protect
Obrazek
Krzysztof Krysiński

Awatar użytkownika
Marzenka84
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 22 wrz 2017, 11:47
Re: Ogrodzenie przeciw dzikom

autor: Marzenka84 » 20 paź 2017, 13:26

Działka ma ok. 800m2 i faktycznie zależy mi na oszczednym rozwiązaniu, ponieważ docelowo planujemy inne ogrodzenie, jak również dużo zieleni (tym bardziej martwią mnie dziki). Zastanawiam się tylko jak wytrzymała jest taka siatka? Biorąc pod uwagę istatnie wichury....

rafal̷78
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 08 wrz 2016, 13:10
Re: Ogrodzenie przeciw dzikom

autor: rafal̷78 » 02 sty 2018, 17:04

najtańszym rozwiązaniem będzie siatka leśna , ale jeżeli za ogrodzeniem jest coś interesującego dziki to mogą sforsować, najlepszym rozwiązaniem jest pastuch ale wiąże się z wyższymi kosztami

Pol-Ger
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 15 lut 2018, 6:24
Re: Ogrodzenie przeciw dzikom

autor: Pol-Ger » 15 lut 2018, 7:00

Potwierdzam, w przypadku ogrodzenia typowo ochronnego przed zwierzyną- siatka leśna sprawdzi się najlepiej, będzie skuteczna i jej koszt zakupu nie jest wysoki.

Kamilos77
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 08 lut 2021, 16:00
Re: Ogrodzenie przeciw dzikom

autor: Kamilos77 » 08 lut 2021, 16:05

Matko, ja też miałem straszne problemy z dzikami na posesji :roll: :roll: . U mnie sprawdził się tylko elektryzator na dziki od pastuchyborys.pl. W sumie problem znikł całkowicie, więc jak najbardziej polecam!

PaulinaKawior
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 lip 2021, 18:46
Re: Ogrodzenie przeciw dzikom

autor: PaulinaKawior » 13 lip 2021, 18:49

Ja także polecam ogrodzenia elektryczne przeciw dzikom. Bez dobrego pastucha bardzo trudno będzie poradzić sobie z dzikami.


Wróć do „Ogrodzenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów