Kominek i ogrzewanie podłogowe.

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

katomasz
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 15 sty 2008, 12:58
Kominek i ogrzewanie podłogowe.

autor: katomasz » 02 paź 2012, 10:17

Witam.
W salonie mam na całej powierzchni ogrzewanie podłogowe wykonane w dwóch obwodach. Czy można w takim przypadku wykonać kominek, wyłączając obwód, na którym będzie wkład kominkowy, czy też zapomnieć o kominku raz na zawsze? A może jest jakiś izolator, który można podłożyć pod stojak i wkład (czy płyty super izol lub silca wytrzymałyby takie obciążenie - wkład waży 88 kg)?

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Kominek i ogrzewanie podłogowe.

autor: Bolas » 02 paź 2012, 14:26

Nie bardzo rozumie. Martwisz się o zabudowanie podłogi z ogrzewaniem podłogowym w miejscu gdzie będzie kominek? Myślę że to nie jest problem. Wyłączając jeden obwód skazujesz się na posiadanie stref zimnej i ciepłej podłogi.

katomasz
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 15 sty 2008, 12:58
Re: Kominek i ogrzewanie podłogowe.

autor: katomasz » 02 paź 2012, 14:43

Chodzi o sprawę, że chcę postawić kominek w miejscu, gdzie jest ogrzewanie podłogowe. Podobno w takim miejscu wkładów nie należy instalować. Stąd moje pytanie, czy jeżeli rzeczywiście tak jest, to czy mogę czym izolować podłogę, a jeżeli nie, to czy wyłączenie obwodu umożliwi mi montaż kominka.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Kominek i ogrzewanie podłogowe.

autor: Bolas » 02 paź 2012, 16:55

Nie wiem czym się martwisz? Skąd taki pogląd się wziął i jakie ma uzasadnienie?

katomasz
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 15 sty 2008, 12:58
Re: Kominek i ogrzewanie podłogowe.

autor: katomasz » 02 paź 2012, 17:54

Np. http://www.e-instalacje.pl/porady-budowlane/874,jak-ustawic-wklad-kominkowy, "...nie mogą w nim przebiegać rury ogrzewania podłogowego..."

wito-pc
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 913
Rejestracja: 20 lut 2010, 18:31
Lokalizacja: Czeladż
Re: Kominek i ogrzewanie podłogowe.

autor: wito-pc » 02 paź 2012, 18:10

chodzi tylko o wytrzymałość podłoża , musi wytrzymać ciężar kominka więc można je odpowiednio wzmocnić
Cezar

katomasz
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 15 sty 2008, 12:58
Re: Kominek i ogrzewanie podłogowe.

autor: katomasz » 02 paź 2012, 18:21

Dzięki za odpowiedzi. To mi wszystko rozjaśniło.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Kominek i ogrzewanie podłogowe.

autor: Bolas » 02 paź 2012, 20:09

Piszesz że wkład waży 88kg to tyle co ja :oops: mogę skakać po swojej podłogówce i nic się nie stanie. Inaczej musiałbym kupić szwagrowi 120kg kapcie w kształcie rakiet śnieżnych żeby rozkładał dobrze ciężar :)

marek33
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 384
Rejestracja: 10 paź 2016, 15:14
Re: Kominek i ogrzewanie podłogowe.

autor: marek33 » 20 paź 2017, 8:49

Bym mogła polecić markę Eran. Ich z kolei poleciła mi znajoma jak potrzebowaliśmy do domu projektu pod ogrzewanie z kominkiem. Dobra obsługa, nie mam się do czego czepić. Projekt wymierzony perfekt, cała instalacja jest już zrobiona i na szczęście obyło się bez problemów przy kładzeniu. Projekt uszyty na miarę i to chyba najbardziej mi się w ich podejściu podobało, że znaleźli dla naszego domu dedykowane rozwiązanie.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Grapeshot [Crawler], Yandex [Bot] i 29 gości

Gotowe projekty domów