Ogrzewanie Garażu Blaszanego

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Kaziu12345
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 18 paź 2017, 9:16
Ogrzewanie Garażu Blaszanego

autor: Kaziu12345 » 18 paź 2017, 9:25

Witam.

Posiadam garaż blaszany ściany są wyłożone od wewnątrz cienkim styropianem głównie dlatego aby w lato nie grzał się tak bardzo, dach nie jest wyłożony.

Co roku jesienią, zimą i wiosną borykam się z wilgocią woda wychodzi na elementach metalowych wewnątrz narzędziach itp, po prostu wszystko robi się mokre niby to tzw. punkt rosy.

Teraz kupiłem piec nadmuchowy rozprowadziłem rury grzewcze i jest super tylko pytanie jak palić aby nie doszło do skraplania się wody wewnątrz ? Czy trzeba utrzymywać ciągłą równą temperaturę czy wystarczy przepalać ? Nie zależy mi na tym aby w garażu było jakoś spektakularnie ciepło chodzi tylko o rzeczy wewnątrz aby były suche bo wszędzie włazi korozja.

Pozdrawiam.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ogrzewanie Garażu Blaszanego

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 18 paź 2017, 9:50

Kaziu12345 pisze:Witam.

Posiadam garaż blaszany ściany są wyłożone od wewnątrz cienkim styropianem głównie dlatego aby w lato nie grzał się tak bardzo, dach nie jest wyłożony.

Co roku jesienią, zimą i wiosną borykam się z wilgocią woda wychodzi na elementach metalowych wewnątrz narzędziach itp, po prostu wszystko robi się mokre niby to tzw. punkt rosy.

Teraz kupiłem piec nadmuchowy rozprowadziłem rury grzewcze i jest super tylko pytanie jak palić aby nie doszło do skraplania się wody wewnątrz ? Czy trzeba utrzymywać ciągłą równą temperaturę czy wystarczy przepalać ? Nie zależy mi na tym aby w garażu było jakoś spektakularnie ciepło chodzi tylko o rzeczy wewnątrz aby były suche bo wszędzie włazi korozja.

Pozdrawiam.
Ile chce Pan zainwestować? Łatwiej będzie coś doradzić.
HVAC - najtańszy komfort.

Kaziu12345
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 18 paź 2017, 9:16
Re: Ogrzewanie Garażu Blaszanego

autor: Kaziu12345 » 18 paź 2017, 10:02

Bardziej liczyłem na to, że wystarczy palić ?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ogrzewanie Garażu Blaszanego

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 18 paź 2017, 10:12

Kaziu12345 pisze:Bardziej liczyłem na to, że wystarczy palić ?
Palenie i kominy to zbrodnia.
Poza tym, jest to groźne (czad) kłopotliwe, zajmuje miejsce i nie zapewnia komfortu i odprowadzenia wilgoci latem!!
HVAC - najtańszy komfort.

Kaziu12345
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 18 paź 2017, 9:16
Re: Ogrzewanie Garażu Blaszanego

autor: Kaziu12345 » 18 paź 2017, 10:16

Problem w tym, że już kupiłem i zainstalowałem piec łącznie z rozprowadzeniem ciepła po pomieszczeniu. Garaż nie jest do konca szczelny takze nie ma problemu z czadem.

Ostatnio już zaczęła się skraplać woda ale teraz od 2 dni kiedy palę w piecu nie ma problemu.

Pytanie tylko czy trzeba utrzymywać ciągłą równą temperaturę czy wystarczy palić cyklicznie.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ogrzewanie Garażu Blaszanego

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 18 paź 2017, 10:43

Ma Pan kasę i czas to nie ma problemu, poza zatruwaniem środowiska.
By woda się nie wkraplała na sprzęcie, palić trzeba non stop. Przy cyklicznym paleniu, na sprzętach będzie jeszcze więcej wody. Po napaleniu, temperatura powietrza wzrośnie znacznie szybciej niż metalowych elementów, więc będzie się na nich wykraplała woda.
HVAC - najtańszy komfort.

Kaziu12345
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 18 paź 2017, 9:16
Re: Ogrzewanie Garażu Blaszanego

autor: Kaziu12345 » 18 paź 2017, 10:54

A co Pan poleca aby nie było wody na sprzęcie i można było tylko dogrzewać garaż cyklicznie w miarę potrzeby ?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ogrzewanie Garażu Blaszanego

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 18 paź 2017, 11:01

Kaziu12345 pisze:A co Pan poleca aby nie było wody na sprzęcie i można było tylko dogrzewać garaż cyklicznie w miarę potrzeby ?
Najtaniej i komfortowo to klimatyzacja. Koszt założenia do 3000 zł brutto z instalacją, eksploatacja to 50-80zł miesięcznie, przy ciągłej pracy i latem ochłodzi i odprowadzi wilgoć. Zimą wilgoć odprowadza wentylacja.
HVAC - najtańszy komfort.

Kaziu12345
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 18 paź 2017, 9:16
Re: Ogrzewanie Garażu Blaszanego

autor: Kaziu12345 » 18 paź 2017, 12:28

Proszę Pana rozumiem, że chciałby mi Pan sprzedać klimatyzację ale ja jej nie potrzebuje. Latem nie mam problemu z wilgocią a styropian doskonale izoluje więc w środku mam "normalne" temperatury. Zmagam się z problemem zimowym dlatego też kupiłem piec i całą instalacje do pieca. Jeśli chodzi o wentylację to czy przy dobrej wentylacji i paleniu cyklicznym nie będzie problemu z wodą na elementach metalowych ?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ogrzewanie Garażu Blaszanego

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 18 paź 2017, 14:09

Kaziu12345 pisze:Proszę Pana rozumiem, że chciałby mi Pan sprzedać klimatyzację ale ja jej nie potrzebuje. Latem nie mam problemu z wilgocią a styropian doskonale izoluje więc w środku mam "normalne" temperatury. Zmagam się z problemem zimowym dlatego też kupiłem piec i całą instalacje do pieca. Jeśli chodzi o wentylację to czy przy dobrej wentylacji i paleniu cyklicznym nie będzie problemu z wodą na elementach metalowych ?

Klimatyzacja to najtańsze ogrzewanie i działa w sposób ciągły. Przy cyklicznym odgrzewaniu, wilgoć będzie na metalowych przedmiotach. Nagrzewają się one wolniej niż powietrze, więc występuje na nich kondensacja.
Zapytał się Pan o rozwiązanie to podałem. Zapytał się Pan czy cykliczne ogrzewanie powoduje kondensację na metalowych przedmiotach, to tak - powoduje.
HVAC - najtańszy komfort.

Kaziu12345
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 18 paź 2017, 9:16
Re: Ogrzewanie Garażu Blaszanego

autor: Kaziu12345 » 18 paź 2017, 14:50

Niestety nie po to wydałem 2500zł dwa dni temu na piec i elementy do niego aby teraz kupić klime za 3000zł a piec wyrzucić. Swoją drogą rozmawiałem prędzej ze sprzedawcą klimatyzacji i stwierdził, że przy tak cienkiej izolacji klimatyzacja w tych pieniądzach nie da rady.

Na jakim poziomie trzeba utrzymywać temperatury aby nie dochodziło do kondensacji ?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ogrzewanie Garażu Blaszanego

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 18 paź 2017, 15:13

2kW klima grzeje 35m2 kontener blaszany, a było i -23 st (03 02 2012 ) Ba Bartyckiej blaszane sklepy 50m2 grzeje się najmniejszymi klimami- daje się 30-do 50W/m2

By na pewno nie było kondensacji przy podnoszeniu temperatury, powinno być 15-17 st. Przy niższych temperaturach, zależy od wilgotności powietrza.
Można tylko doradzić utrzymywanie stałej temperatury i ubolewać, że trafił Pan na tumana sprzedającego pompy ciepła.
HVAC - najtańszy komfort.

Kaziu12345
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 18 paź 2017, 9:16
Re: Ogrzewanie Garażu Blaszanego

autor: Kaziu12345 » 18 paź 2017, 19:55

Chodzi tylko o to aby jakoś znieść te parę miesięcy. Jeśli chodzi o piec to jest nadmuchowy 14kw.

Nexo
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 408
Rejestracja: 22 cze 2017, 12:06
Re: Ogrzewanie Garażu Blaszanego

autor: Nexo » 19 paź 2017, 5:22

Kaziu weź no nie dyskutuj z tym bałwanem. To jest forumowy spamer i sprzedawca w stylu All Bundy.
Co do tematu to będzie ciężko pozbyć się wilgoci ale jak jest mały metraż to zainwestuj w pochłaniacz wilgoci. Np taki budowlany.

Kaziu12345
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 18 paź 2017, 9:16
Re: Ogrzewanie Garażu Blaszanego

autor: Kaziu12345 » 19 paź 2017, 6:10

Metrów jest 30 i za ścianą z blachy 20. Myślałem o pochłaniaczu wilgoci ale poczytałem, że to pomaga tylko z łazience podczas kąpieli a nie przy tak dużej wilgoci w garażu. Zobaczę będę starał się palić non stop tak aby nie dochodziło do kondensacji.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 160 gości

Gotowe projekty domów