Klimatyzacja - jaką wybrać ?

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Klimatyzacja - jaką wybrać ?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 19 lut 2017, 20:39

marianooo pisze:z tą wentylacją coś wymyślę.


wracając do tematu - oprócz klimatyzatora podsufitowego nie ma innej opcji?

nikt nie spotkał się nigdy z tak wąską jednostką wewnętrzną?

Są ścienne, sufitowe, podsufitowe, i klimakonwektory - czyli ścienne tylko przy podłodze.
Są jeszcze kanałowe, ale te są na wszystkie pokoje.
Załączniki
kanałówka w mieszkaniu.jpg
HVAC - najtańszy komfort.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Klimatyzacja - jaką wybrać ?

autor: Bolas » 20 lut 2017, 9:41

Wczoraj odpowiedziałem ci na innym forum na którym też o to pytałeś.
LG ArtCool Stylist lub Gallery
Firma Ogólnobudowlana K-BOLBUD Bolesław Wujczyk
Żory - śląskie

Nowyk
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2017, 13:06
Re: Klimatyzacja - jaką wybrać ?

autor: Nowyk » 22 lut 2017, 13:10

Mam takie pytanie czy montaż klimatyzacji takiej najprostszej na użytek domowy, może wykonać tylko firma czy można samodzielnie to zrobić i czy w ogóle się da samodzielnie to zrobić?

MichalBudowniczy
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1417
Rejestracja: 21 sty 2015, 13:57
Re: Klimatyzacja - jaką wybrać ?

autor: MichalBudowniczy » 26 kwie 2017, 11:01

Pamiętaj też, że klimatyzacja aby działała poprawnie musi być serwisowana. Ja mam czyszczoną klimatyzację raz do roku przez firmę skic.com.pl.

animka
Aktywny
Aktywny
Posty: 264
Rejestracja: 09 gru 2013, 21:36
Lokalizacja: Kraków
Re: Klimatyzacja - jaką wybrać ?

autor: animka » 11 cze 2017, 8:39

ja proponuję zajrzeć np do http://www.climapolska.com.pl/ tam macie formularz kontaktowy i panowie pomagają dobrać odpowiednią klimę do mieszkania, wiadomo wielkosć jednostki, parametry, możliwość montażu w przypadku bloku :) to wszystko ma znaczenie :-)

Mardensiv
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 cze 2017, 7:57
Re: Klimatyzacja - jaką wybrać ?

autor: Mardensiv » 13 cze 2017, 7:59

U mnie świetnie sprawdza się klimatyzacja poznań. Bezproblemowy montaż i bezproblemowe działanie. Mam od nich klimatyzację już kilka lat i sobie chwalę. Poza typowymi czynnościami konserwacyjno-obsługowymi nic się nie dzieje. Można wnioskować, że sprzęt jest wysokiej jakości. Polecam sprawdzić ich stronę i poczytać. Pewnie przynajmniej ktoś z Was zdecyduje się na sprzęt od nich.

KaAndrzej
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 13 cze 2017, 9:02
Re: Klimatyzacja - jaką wybrać ?

autor: KaAndrzej » 13 cze 2017, 9:08

Bolas pisze:Wczoraj odpowiedziałem ci na innym forum na którym też o to pytałeś.
LG ArtCool Stylist lub Gallery



Sam mam taki klimatyzator. jest super, stylist to 'nowy ulepszony' model i może działać pojedynczo, gallery jest tylko w multi splicie. Ja sie na tym znam akurat i wiedziałem czego chce i uderzylem do firmy poleconej przez kumpla z Wrocławia. On nie miał o tym zielonego pojecia i mu doradzili bardzo dobre urzadzenie z mitsubishi. To jest Instal3d z zakrzowa, ale też dojeżdzaja w województwie do klienta.

marek080
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 cze 2017, 11:36
Re: Klimatyzacja - jaką wybrać ?

autor: marek080 » 26 cze 2017, 11:40

Zgodzę się z kolegą, że najlepiej zdać się na fachowców. Ja przy wyborze klimatyzatora korzystałem z firmy, którą polecił mi znajomy (Hakom. Wiele urządzeń klimatyzacyjnych mają dostępne z magazynu, co było dla mnie ważne bo potrzebowałem klimatyzacji na już. Generalnie jednak namówili mnie na Daikin. Mimo, że klimatyzatory Daikina były droższe od LG, to naprawdę jestem zadowolony. Nie mam z nimi najmniejszego problemu już od dwóch lat.

Zdzisiek1231
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 62
Rejestracja: 02 sie 2017, 8:19
Re: Klimatyzacja - jaką wybrać ?

autor: Zdzisiek1231 » 28 wrz 2017, 14:37

Ja wybrałem klimatyzator hyundai titanium i jestem zadowolony. Tyle lat już jest i działa bez zarzutów. Może dlatego, że jest przy nim pompka do skroplin mini maxi

danielozzo
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:22
Re: Klimatyzacja - jaką wybrać ?

autor: danielozzo » 30 wrz 2017, 20:30

Nie będę się rozpisywał jak to wygląda, bo trochę tekstu by wyszło. Zapraszam TUTAJ po konkretne i wyczerpujące informacje na temat klimatyzatorów.

Balivers
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 paź 2017, 7:35
Re: Klimatyzacja - jaką wybrać ?

autor: Balivers » 04 paź 2017, 7:38

Ogólnie ja mam zamiar sobie montować klimatyzacje typu Ekoklima na moje to najlepsze rozwiązanie. Taka ekoklima będzie świetnie pracować w domu.

aleks.niz
Aktywny
Aktywny
Posty: 150
Rejestracja: 01 sie 2017, 8:52
Re: Klimatyzacja - jaką wybrać ?

autor: aleks.niz » 04 paź 2017, 12:23

Mam dobre doświadczenia z panem Marcinem z biura Eran. Kompetentnie, nowocześnie, instalacje u nich zamawiamy głównie klimatyzacyjne i wentylacyjne bo taka jest specyfika naszych zleceń. Zawsze cała dokumentacja jest gotowa na czas, można się skonsultować w razie jakiś wątpliwości, nie ma problemów z kontaktem telefonicznym. Biuro ma swój portal na http://eran.com.pl.

danielozzo
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 30 wrz 2017, 18:22
Re: Klimatyzacja - jaką wybrać ?

autor: danielozzo » 18 paź 2017, 7:44

Opłaca się instalować klimatyzację w budynku dla prywatnego użytku? Myślę nad tym jakiś czas i nie jestem przekonany czy jest to konieczne, nawet w upale dni. Do tej pory jakoś dawałem sobie radę z wiatrakami domowymi. Co powiecie?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Klimatyzacja - jaką wybrać ?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 18 paź 2017, 8:23

danielozzo pisze:Opłaca się instalować klimatyzację w budynku dla prywatnego użytku? Myślę nad tym jakiś czas i nie jestem przekonany czy jest to konieczne, nawet w upale dni. Do tej pory jakoś dawałem sobie radę z wiatrakami domowymi. Co powiecie?
Klimatyzacja to też zima, grzeje minimum 2x taniej niż pompy gruntowe. Z tym, że należy pamiętać, by poprawnie działała, musi być rekuperacja i moc nie może przekraczać 50W/m2 a najlepiej koło 30
HVAC - najtańszy komfort.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Klimatyzacja - jaką wybrać ?

autor: bachus » 27 paź 2017, 10:50

Tomasz_Brzeczkowski pisze: Klimatyzacja to też zima, grzeje minimum 2x taniej niż pompy gruntowe. Z tym, że należy pamiętać, by poprawnie działała, musi być rekuperacja i moc nie może przekraczać 50W/m2 a najlepiej koło 30

Te dwa razy taniej to bajki. Brzęczu pewnie nie wie, że sprawność instalacji zależy od różnicy temp. co by to nie znaczyło.
Natomiast moc urządzeń dających ciepło/zimno zależy od jego zapotrzebowania a więc to zapotrzebowanie najpierw trzeba obliczyć a później dopiero dobrać urządzenie grzewcze/chłodnicze.
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 18 gości

Gotowe projekty domów