jaka gladz/mase szpachlowa polecacie ?

Jeżeli chcesz zaadaptować swoje poddasze to koniecznie musisz znać wszystkie aspekty, z jakimi możesz się spotkać przy remoncie poddasza. Oprócz tego w tym dziale poznasz pomysły innych na aranżacje tego pomieszczenia.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: jaka gladz/mase szpachlowa polecacie ?

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 05 sty 2016, 21:25

Szanowni Państwo,
zarówno gładź dostępna w postaci gotowej do użycia, jak i gładź sypka ma swoje zalety i wady. Produkty gotowe do użycia są już wymieszane, dzięki czemu można przyspieszyć ich aplikację, a co za tym idzie skrócić pracę. Jest to rozwiązanie wygodne, ale jednocześnie droższe od swoich sypkich odpowiedników. Wyroby w postaci sypkiej wymagają natomiast od użytkownika dodatkowej pracy (dokładnego wymieszania gładzi). Są jednak tańsze, niektóre z nich umożliwiają obróbkę bez szlifowania, a więc bez uciążliwego pyłu. Na rynku są również dostępne gładzie sypkie typu "2 w 1" (np. ACRYL-PUTZ ST10 START: http://www.acrylputz.pl/produkty/gladzi ... st10-start), które pozwalają na stworzenie warstwy podkładowej i wykończeniowej z pomocą jednego produktu. Polecam zapoznanie się z ofertą wyrobów Śnieżka ACRYL-PUTZ, w której znajdują się zarówno gładzie gotowe do użycia, jak i sypkie: http://www.acrylputz.pl/produkty
Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

Kamil_rolnik12
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 17 lip 2017, 12:48
Re: jaka gladz/mase szpachlowa polecacie ?

autor: Kamil_rolnik12 » 17 lip 2017, 12:59

Dobre porównanie szpachli można znaleźć w tym artykule - http://dobr.pl/dobre-szpachle-do-zabezpieczania-betonu/
Ostatnio znajomy mi go podesłał, gdy sam byłem w kropce podczas remontu altany. :)

piotrklutek
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 paź 2017, 20:45
Re: jaka gladz/mase szpachlowa polecacie ?

autor: piotrklutek » 14 paź 2017, 20:48

Extra masą szpachlowa w proszku do rozrobienia jest szpachla firmy CAPAROL (Capalith Fassaden-Feinspachtel P). U mnie sprawdza sie świetnie jako szpachla elewacyjna. Polcam :) http://www.caparol.pl

steniekjJG
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2018, 21:48
Re: jaka gladz/mase szpachlowa polecacie ?

autor: steniekjJG » 26 lut 2018, 22:56

Witam.
Pozdrawiam specjalistów od budzików gazowych którzy szpachlują szlifują i znowu szpachlują i znowu szlifują, chyba to lubią bo znowu szpachlują i szlifują, mam do kacperkoli i siamer pytanie, co wy robicie i dla czego, jak możecie opisać po kolei każdą czynność tj. szpachlowanie i szlifowanie bo nie mogę zrozumieć jednej rzeczy, podłoże przed szpachlowaniem powinno być suche czyste i najważniejsze bez pyłu czyli odpylone, czy wyżej wymienieni koledzy rozumiem że za każdą czynnością szlifowaniem odpylali podłożę !
Ja polecam szpachlować płyty G-K 1etap Uniflot z siatką . 2 etap uniflot wyrównać łączenia płyt do powierzchni tak aby było na zero z płytą, zaciągać tak aby uniflot na łączeniu nie był grubiej jak płaszczyzna,z uniflotem naciapanym za grubo na łączeniach będą buły bo ta masa to skała, etap 3 gładź , szpachlować w poprzek światła po całości płyt tylko cieniutką warstwę, etap 4 szpachlujemy gładzią po całości w z dłuż światła dziennego również cienką warstwę.
Do szlifowania , zaczynamy szlifowanie od światła w z dłuż, okno mając za sobą,odradzam siatki powodują rysy, papier na płótnie a do żyrafy papier na podłożu filcowym co lepiej pozwoli odkurzaczowi wciągać pył i nie zabijaniu papieru, a co do granulacji, każdy widzi jaka gładź twarda miękka, czy szlifuje i powoduje rysy które są bardzo widoczne czy nie.
Gładzie gotowe różnią się tym że są droższe i nie trzeba tyle mieszać, wystarczy kilka razy kielenką i szpachlujemy, gładź w workach trzeba dobrze wymieszać, jak to zrobić każdy producent podaje na opakowaniu i polecam stosować te zalecenia, bo producent wie najlepiej a nie jakiś zegarmistrz jak zachowuje się jego produkt po tysiącach testów, w gotowcu mamy np. 18 kg gipsu w worku 25 kg gipsu dodamy w zależności ok 8,9 litrów wody mamy ok 35 kg gładzi za 30 zł, a dwa wiaderka gotowca jaki koszt? robicie sami remont aby zaoszczędzić a kurde wymieszać nie potraficie, jak nie to lepiej sami nie zaczynajcie szkoda kasy na spier......ą robotę, lepiej idź na piwo a robotę zlećcie osobom co maja jakieś doświadczenie.
Do osób co coś tam zrobili i teraz udają specjalistów i doradztwem się zajmują, idźcie na piwo bo to że zrobiliście i jest nie znaczy że jest dobrze, farba biel super, poczekajcie wypijcie kilka wanien piwa i wtedy obejrzyjcie swoje dzieło, jeżeli jest ładnie nie popękane gratuluje i szacunek z mojej strony .
Pozdrawiam


Wróć do „Poddasze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 7 gości

Gotowe projekty domów