Piec gazowy - nie działa ciągle

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

PrideMK
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 09 paź 2017, 12:36
Piec gazowy - nie działa ciągle

autor: PrideMK » 09 paź 2017, 13:02

Dzień dobry,

od niedawna po przeprowadzce mam możność używania pieca gazowego do ogrzewania wody użytkowej i CO (kaloryfery).

Piec to Bosch Junkers Cerapur Midi ZWB 24-1 RE a sterownik Salus 091FL - zamontowane przez dewelopera.

Wszędzie gdzie szukałem informacji o "grzaniu gazem", a nawet w samych instrukcjach w/w urządzeń pisano, że duże lepiej jeśli piec pali się ciągle niż załącza się co chwilę. U mnie w obecnych warunkach cieplnych piec... załącz się co chwilę zamiast palić się stale.

Obecnie mam piec ustawiony na 55st, sterownik w salonie na 21,6 (1st histerezy). Gdy temperatura spadnie do tych 21,1 sterownik załącza piec i sam sterownik działa cały czas do osiągnięcia 22st. Problem w tym, że piec po uruchomieniu po około myślę 1 minucie nagrzewa wodę CO do 55, następnie dochodzi do 60 st. i się wyłącza. Tak jakby piec grzał za szybko w stosunku do przepływu wody. Później bodajże 5 min (tak ustawione) piec jest wyłączony do kolejnego startu.
Tak w kółko przez ok 1,5-2h aż mieszkanie nagrzeje się do 22 st i regulator wyłączy piec.

Mam wrażenie że chodzi tu właśnie o to, że piec grzeje na początku zbyt mocno i "przeskakuje" ponad zadaną temperaturę. Mam takie wrażenie, ponieważ podobnie dzieje się z CWU gdy odkręci się np kran - woda po paru sekundach ogrzewa się tak mocno, że odkleja skórę z ciała i piec się wyłącza. Gdy jednak załączę deszczownicę to piec mimo, że lekko przeskoczy zadaną temperaturę to ze względu na duży jej pobór spada do zadanej-ustawionej i ją już utrzymuje.

Czy tak powinno się dziać (CO)? Jeśli nie, to co można w tej sytuacji zrobić dla w/w zestawu?

Proszę o porady dla lajka, ponieważ przedtem nigdy nie korzystałem z kotła gazowego.

Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów