Jaki strop?

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Jaki strop?

autor: Redakcja » 29 sie 2011, 15:18

Strop jest to pozioma przegroda dzieląca budynek na kondygnacje. Składa się z konstrukcji nośnej oraz warstw... Przeczytaj temat >>
Redakcja

kora32
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 21 lip 2011, 11:36
Jaki strop?

autor: kora32 » 29 sie 2011, 15:18

Jeśli chcecie trochę zaoszczędzić na materiałach budowlanych, to polecam internetowe porównywarki cen materiałów budowlanych. Ja czesto korzystam z Budneo.pl

MOBILARCH
Aktywny
Aktywny
Posty: 137
Rejestracja: 26 lip 2011, 20:06
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:
Re: Jaki strop?

autor: MOBILARCH » 29 sie 2011, 21:01

Strop zależy od przeznaczenia budynku, gustu właścicieli (wygląd architektoniczny), finansów i możliwości wykonawczych = opłacalności

Pozdrawiam
Krzysiek

Marcisio
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 09 maja 2016, 10:50
Jaki strop do domu? Wybór technologii budowy stropu

autor: Marcisio » 27 lip 2016, 14:02

Bardzo dobre są również stropy strunobetonowe. Właściwości techniczne takie jak izolacja czy akustyka na super poziomie. No i czas montażu nieporównywalnie szybszy niż przy standardowych stropach.

aliceinchains
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 84
Rejestracja: 08 sie 2013, 15:19
Lokalizacja: Piła
Re: Jaki strop do domu? Wybór technologii budowy stropu

autor: aliceinchains » 27 lip 2016, 22:16

Marcisio pisze:Bardzo dobre są również stropy strunobetonowe. Właściwości techniczne takie jak izolacja czy akustyka na super poziomie. No i czas montażu nieporównywalnie szybszy niż przy standardowych stropach.


No a jak się mają koszty takiego stropu do zwykłego Porothermu? 1 do 5? (na korzyść tego drugiego oczywiście) :D

Mario1000
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 17 gru 2014, 21:24
Lokalizacja: Wawa
Jaki strop do domu? Wybór technologii budowy stropu

autor: Mario1000 » 08 sty 2017, 19:38

Dla wszystkich zainteresowanych - ostatnio natknąłem się na stronę stropy.pl. Dosyć ciekawe miejsce, w którym są zawarte podstawowe informacje na temat najpopularniejszych stropów. Warto tam zajrzeć przed podjęciem decyzji jaki strop powinno się wybrać do swojej budowy.

pimpus
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 89
Rejestracja: 13 lis 2014, 14:11
Lokalizacja: Częstochowa
Re: Jaki strop?

autor: pimpus » 24 sty 2017, 23:16

Oho, odpaliłem sobie porównanie na tej stronce i już wiem, która firma robi sobie w ten sposób promocję :D Spora część zapisów w tej tabeli porównawczej to oczywiste bzdety. Belki żelbetowe promieniują? Monolit jest na poziomie cenowym stropu gęstożebrowego? Bez jaj... :) Ja mam strop gęstożebrowy na pustakach ceramicznych i wyszło mi mocno poniżej 200 zł za metr kwadratowy!

max1
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 19 lip 2017, 7:58
Jaki strop do domu? Wybór technologii budowy stropu

autor: max1 » 09 sie 2017, 11:27

Strop monolityczny po jego wykonaniu ma przewagę nad pozostałymi. Jedyny problem to kwestia wykonawstwa.

Maczeka
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 paź 2017, 12:12
Jaki strop do domu? Wybór technologii budowy stropu

autor: Maczeka » 05 paź 2017, 12:15

Aliceinchains ma racje. Warto zwrócić uwagę na stropy strunobetonnowe! Takie stropy mają lepsza izolację akustyczną. Do tego strop SMART można zamontować za pomocą auta wyposażonego w lekki dźwig typu HDS.

Artur82
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 16 sty 2018, 10:52
Jaki strop do domu? Wybór technologii budowy stropu

autor: Artur82 » 16 sty 2018, 10:53

Moim zdaniem aby dobrze wybrać strop zdecydowanie trzeba poznać wszystkie dostępne możliwości. Wtym celu warto wejść na stronę stropy.pl Dużo informacji, porównanie wszystkich systemów stropowych w jednym miejscu. Można skorzystać też z bezpłatnej wyceny, są też podane namiary do firm, które się tym zajmują.

szikata
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 77
Rejestracja: 27 gru 2017, 12:06
Re: Jaki strop?

autor: szikata » 26 sty 2018, 13:39

Są też rozwiązania stropowe które nie wymagają żadnych ciężkich maszyn typu dźwig czy hds. Jest to chociażby strop gęstożebrowy. W przypadku systemu Porotherm strop składa się właściwie tylko z belek stropowych z żelbetu, pustaki stropowe, do tego warstwa nadbetonu 4-5 mm. Beton można rozprowadzić z taczek, nie jest to duży kłopot. Oszczędności na takiej konstrukcji stropu są spore, właśnie ze względu na brak konieczności używania sprzętów.

SlawoMir65
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 12 lut 2018, 12:26
Jaki strop do domu? Wybór technologii budowy stropu

autor: SlawoMir65 » 12 lut 2018, 12:28

Korzystając ze strony stropy.pl zdecydowałem się na strop gęstożeborwy VECTOR, który spełnił moje
wszystkie wymagania. W porównaniu do np. do terivy VECTRO ma niską masę własną, dzięki czemu jest szybki w montażu. W porównaniu do TERIVT ma o wiele lepsze parametry akustyczne i nie występuje tu klawiszowanie.

szikata
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 77
Rejestracja: 27 gru 2017, 12:06
Re: Jaki strop?

autor: szikata » 23 lut 2018, 18:22

Vectora z tego co się orientuję montuje się z wykorzystaniem HDS-a. To już samo w sobie powiększa koszty. Nie ma szans, żeby to było rozwiązanie tańsze niż choćby gęstożebrówka Porothermu. Pomijam już fakt, że ceramika będzie lepsza akustycznie niż beton...

marcofu
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 29 maja 2018, 12:59
Jaki strop do domu? Wybór technologii budowy stropu

autor: marcofu » 26 sie 2018, 21:18

Stropy gęstożebrowe Porothermu są zdecydowanie lepsze od prefabrykatów betonowych pod względem akustycznymi. Izolacja akustyczny i przenoszenie dźwięków pionowo to moim zdaniem kluczowy problem przy wyborze materiału na strop. Wszystko oczywiście zależy na czym komu zależy - jak ktoś chce mieć cichy dom i na piętrze planuje sypialnie, a na parterze salon to pustak stropowy ceramiczny jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. To, że jest to rozwiązanie nieco cięższe od prefabrykatu betonowego to akurat zalety, bo gwarantuje lepszą izolacyjność termiczną i akustyczną. Inne rozwiązanie stropu gęstożebrowego robiłbym tylko przy założeniu, że poddasze mam nieużytkowe.

SlawoMir65
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 12 lut 2018, 12:26
Jaki strop do domu? Wybór technologii budowy stropu

autor: SlawoMir65 » 19 lut 2019, 13:58

Również polecam stropy.pl Bardzo szczegółowa porównywarka wszystkich rozwiązań stropowych.


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości

Gotowe projekty domów