Jak znaleźć nowe zlecenia w okresie kryzysu?

Wybór wykonawcy często decyduje o tym, czy budowa lub remont domu będzie miłym wspomnieniem, czy trudnym przeżyciem, a dom - wymarzonym miejscem do mieszkania czy katalogiem błędów. Jak wybrać dobrego, rzetelnego wykonawcę? Tu możesz polecić sprawdzone ekipy i poznać opinie o wykonawcach, których zamierzasz zatrudnić.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

jay270
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2009, 21:56
Lokalizacja: Kraków
Jak znaleźć nowe zlecenia w okresie kryzysu?

autor: jay270 » 21 lut 2009, 22:12

Witam
Chciałbym poruszyć temat znajdywania nowych zleceń w czasach kryzysu oraz okresu zimowego.
To duży problem dla firm budowlanych, gdyż takie przestoje i kryzys w budownictwie może doprowadzic do bankructwa.
Dawanie ogłoszeń w prasie jest moze skutecznym sposobem ale niestety dośc drogim, biorąc pod uwagę iż ostatnio wiele gazet podniosło ceny za wystawianie u nich ogłoszeń.
Dobrym rozwiązaniem są ogłoszenia w internecie ewentualnie na specjalistycznych portalach budowlanych.

Jak na razie te rozwiązania są skuteczne.

Kawa85
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 mar 2010, 10:27
Re: Jak znaleźć nowe zlecenia w okresie kryzysu?

autor: Kawa85 » 04 mar 2010, 10:41

Witam
Jestem nowy na tym forum,
ale na wstępie chciałbym poruszyć sprawę zleceń budowlanych które sprzedaje firma M5(Katowice Warszawa...), właśnie w okresie zimowym czy to kryzysu firmy budowlane poszukują zleceń, ja może jestem pierwszym który dał się wykorzystać i zamówił pakiet miesięczny zleceń w Warszawie. Pierwszy który został mi przysłany nie był w ogóle z zakresu prac które zawarliśmy w umowie z tą firmą, w kolejnych dwóch te zlecenia które mnie interesowały dzwoniąc pod podane numery niby "zleceniodawcy" mówili że dane zlecenie jest NIE AKTUALNE i skąd mam w ogóle numer do nich...przestrzegam innych!!!!wydając prawie 400 złotych miesięcznie lepiej samemu pojeździć popytać, tyle samo wyjdzie na paliwo czy korzystanie z internetu!!!!!

katamaran
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 19 paź 2009, 11:57
Re: Jak znaleźć nowe zlecenia w okresie kryzysu?

autor: katamaran » 20 sty 2012, 11:59

Z tego co widzę w artykule: skąd firmy biorą zlecenia - wychodzi na to, że trzeba po prostu dobrze wykonywać swoją robotę i przypominać Klientom, żeby wspomnieli o Was jeśli są zadowoleni. Może jakieś zniżki dla Klientów z polecenia?

bebeto1
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2012, 19:11
Re: Jak znaleźć nowe zlecenia w okresie kryzysu?

autor: bebeto1 » 21 sty 2012, 10:39

Zgadzam się z powyższym, dobra opinia firmy to najlepsza reklama.
Zadowolony klient poleci firmę znajomemu a ten kolejnemu.
Czasem może warto jest wydać nawet troszkę, ale nie trzeba potem poprawiać.
Poprawki często kosztują więcej niż profesjonalnie wykonana usługa.
Sam obecnie szukam fachowej firmy wykonującej systemy alarmowy oraz telewizji przemysłowej.
Zna ktoś może kogoś godnego polecenia?

animka
Aktywny
Aktywny
Posty: 264
Rejestracja: 09 gru 2013, 21:36
Lokalizacja: Kraków
Re: Jak znaleźć nowe zlecenia w okresie kryzysu?

autor: animka » 25 lut 2014, 10:04

no niestety takie czasy ze ciągle są jakies kryzysy , teraz i tak prawie zimy nie było wiec wszyscy budowali i branza troszke będzie lepiej hulac :) ale zleceń nigdy za mało ja zazwyczaj szukam tutaj outwork.pl sa z roznych dziedzin :)

Awatar użytkownika
Piotrek91
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 09 mar 2014, 19:46
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Jak znaleźć nowe zlecenia w okresie kryzysu?

autor: Piotrek91 » 09 mar 2014, 20:25

hmm. jest taka strona ze zleceniami gdzie się zapisywało swojego e maila. a pózniej na niego przychodziły oferty. z tego co pamietam na skrzynke dostawałas rózne zlecenia. "pomalowanie kuchni" "wylanie posadzki" "budowa murka z cegieł" itp.
Moze Panowie sie orientuja

jozek6502
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 18 lut 2016, 9:46
Re: Jak znaleźć nowe zlecenia w okresie kryzysu?

autor: jozek6502 » 20 kwie 2016, 15:42

Moim zdaniem dobrym wyjściem jest skorzystanie z portali z przetargami. Oczywiście znaleźć w nim można przetargi z całej Polski, z różnych branż - nie tylko budowlanej.

marek33
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 384
Rejestracja: 10 paź 2016, 15:14
Re: Jak znaleźć nowe zlecenia w okresie kryzysu?

autor: marek33 » 04 paź 2017, 8:28

Korzystam z baz danych jeśli chodzi o przetargi na stronie http://oferty-biznesowe.pl. Aktualizowany portal, z dość tanim jak na inne tego typu wyszukiwarki dostępem. Mnie właśnie głównie interesują duże publiczne zamówienia a wiadomo, że wcale nie tak łatwo jest się załapać więc muszę próbować sił w różnych przetargach, w różnych częściach Polski. Tutaj przynajmniej wiem gdzie są robione i kiedy.

budowa876
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 590
Rejestracja: 06 paź 2017, 10:53
Kontaktowanie:
Re: Jak znaleźć nowe zlecenia w okresie kryzysu?

autor: budowa876 » 27 lis 2017, 20:08

Zlecenia są ważne w takiej firmie, dlatego może startuj w przetargach i walcz o nowe zlecenia. Możesz też postarać się o jakąś reklamę. Wiem, jaka firma wykonuje reklamy roll up tanio. Zerknij na to, może akurat coś Ci to pomoże.

bojanekk
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 27 lis 2017, 20:51
Re: Jak znaleźć nowe zlecenia w okresie kryzysu?

autor: bojanekk » 27 lis 2017, 22:25

Może warto się przekwalifikować i znaleźć sobie jeszcze jakąś alternatywną pracę?

Nephalim123
Aktywny
Aktywny
Posty: 263
Rejestracja: 03 sie 2017, 8:00
Re: Jak znaleźć nowe zlecenia w okresie kryzysu?

autor: Nephalim123 » 29 lis 2017, 9:40

Pracuje w firmie aprofi i z tego co wiem to my mamy zlecenia najczęściej z polecenia. Zdarza się, że ktoś nowy przyjdzie ale najczęściej właśnie od kogoś usłyszał dobrze o nas i sie decyduje. Też z przetargów są roboty.

lucaskruszyna
Aktywny
Aktywny
Posty: 146
Rejestracja: 05 lis 2019, 9:27
Re: Jak znaleźć nowe zlecenia w okresie kryzysu?

autor: lucaskruszyna » 29 mar 2021, 9:26

Ja od jakiegoś czasu korzystam z jednego serwisu i powiem szczerze, że w stosunku do podobnych konkurencyjnych serwisów wypadają świetnie. Przede wszystkim jest szansa na wygodny kontakt z wykonawcą odnośnie każdego etapu projektu, każdy etap można ocenić i dzięki temu wykonawca musi się trochę bardziej pilnować terminów niż w momencie, gdy ocena jest dopiero na koniec współpracy.

Miler4
Aktywny
Aktywny
Posty: 117
Rejestracja: 09 lut 2021, 13:50
Re: Jak znaleźć nowe zlecenia w okresie kryzysu?

autor: Miler4 » 29 cze 2021, 13:05

W przypadku planmydeal jest to na tyle wygodne, że będzie można między innymi liczyć na wyselekcjonowanie wyłącznie takich ofert, w ramach których wiadomo, że dana osoba faktycznie może takim zleceniem w danym momencie się zająć. W innych serwisach nie ma kalendarzy i się okazuje, że tak naprawdę nie wiadomo kto i co jeśli chodzi o dostępność, trzeba do wszystkich bezpośrednio pisać.


Wróć do „Porozmawiajmy o wykonawcach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów