Malowanie elewacji- pytanie

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

T.a.E
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 06 wrz 2017, 13:19
Malowanie elewacji- pytanie

autor: T.a.E » 06 wrz 2017, 13:58

Witajcie, remontuję albo wykańczam jak kto woli kupiony nie dawno dom. Większość rzeczy wykonuję metodą gospodarczą - czyli samemu.
Dom ociepliłem styropianem 20 + siatka + klej + druga warstwa kleju co stworzyło gładka powierzchnię.. Czy taką strukturę mogę już malować na kolor? Nakładać na to jakiś tynk?
Miejscami chcę zrobić takie wypustki przy oknach, czy już na to jest za późno, czy naklejenie na styropian kolejnej warstwy da radę? Przymocowywać je na kołki żeby nie odpadły?
https://s2.manifo.com/usr/3/3BBd9/bb/ma ... idok_1.jpg

tokarskirob
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 11 lip 2017, 8:35
Re: Malowanie elewacji- pytanie

autor: tokarskirob » 07 wrz 2017, 10:27

Tynk zawsze jest dobrze nałożyć. Ja mam tynki Bauhaus i szczerze je polecam - dobra jakość, całkiem niezła cena... do tego firma zaproponowała fachowca który pomógł w nakładaniu i zrobił dobrze, dokładnie, a nie jak niektórzy inni pseudo "fachowcy".

mario70
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 14 lip 2017, 13:49
Re: Malowanie elewacji- pytanie

autor: mario70 » 14 wrz 2017, 8:42

Moi drodzy planuję remont domu od zewnątrz, w końcu zima za pasem, co polecacie na elewację? Znajomy polecił mi deski z Kosbud, może wiecie coś na ten temat?

szymiszymi
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 65
Rejestracja: 11 sty 2016, 0:13
Re: Malowanie elewacji- pytanie

autor: szymiszymi » 18 wrz 2017, 21:32

Moim zdaniem bardzo dobrze sprawuje się klasyczna elewacja oparta na styropianie. Do tego dobry system, np. Foveo Tech i masz porządną, niebrudzącą się fasadę na wiele lat. No i taka fasada nie wymaga praktycznie żadnych prac konserwacyjnych.

stix
Aktywny
Aktywny
Posty: 280
Rejestracja: 21 gru 2011, 18:30
Re: Malowanie elewacji- pytanie

autor: stix » 02 paź 2017, 12:37

Jak najbardziej elewacja oparta na styropianie lub wełnie mineralnym jest dobrym wyborem. Jeśli chodzi o tynk to dobrze sprawuje się carpobor od caparola ze względu bardzo dobre właściwości ochronne, paroprzepuszczalne i efekty samooczyszczające. nie trzeba dodatkowo nakładać farby

oe_foveotech
Aktywny
Aktywny
Posty: 197
Rejestracja: 13 lis 2014, 14:47
Re: Malowanie elewacji- pytanie

autor: oe_foveotech » 02 paź 2017, 23:14

Szanowny Panie,

rekomenduję pokrycie elewacji podkładem gruntującym pod tynk i nałożenie gotowego tynku (barwionego). Taki tynk można również pokryć farbą elewacyjną. Pozwoli to na stworzenie trwałego i estetycznego wykończenia fasady. Wyroby potrzebne do wykonania powyższych czynności może Pan dobrać z oferty FOVEO TECH: [więcej informacji na stronie firmy Foveotech]

Jeśli chodzi o wypustki, to należy je zamontować przed nałożeniem tynku i malowaniem. Trzeba je przykleić, dodatkowo zamocować kołkami oraz obrobić zaprawką klejową i wykończyć w ten sam sposób, co elewacja (podkład pod tynk + tynk).

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik Foveo Tech

valdeko
Aktywny
Aktywny
Posty: 161
Rejestracja: 10 kwie 2015, 6:37
Re: Malowanie elewacji- pytanie

autor: valdeko » 14 lis 2017, 12:59

oe_foveotech pisze:Szanowny Panie,

rekomenduję pokrycie elewacji podkładem gruntującym pod tynk i nałożenie gotowego tynku (barwionego). Taki tynk można również pokryć farbą elewacyjną. Pozwoli to na stworzenie trwałego i estetycznego wykończenia fasady. Wyroby potrzebne do wykonania powyższych czynności może Pan dobrać z oferty FOVEO TECH: [więcej informacji na stronie firmy Foveotech]

Jeśli chodzi o wypustki, to należy je zamontować przed nałożeniem tynku i malowaniem. Trzeba je przykleić, dodatkowo zamocować kołkami oraz obrobić zaprawką klejową i wykończyć w ten sam sposób, co elewacja (podkład pod tynk + tynk).

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik Foveo Tech


Popieram. Foveo ma bardzo dobre farby fasadowe. Sam kilka razy malowałem farbą FN 30 i jestem jak najbardziej zadowolony. Łatwa aplikacja dobre krycie i rozsądna cena. Fasady bardzo ładnie się prezentują.

Kacper Biały
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 468
Rejestracja: 11 mar 2015, 14:01
Re: Malowanie elewacji- pytanie

autor: Kacper Biały » 04 gru 2017, 22:43

Tak, siatki elewacyjne moim zdaniem są właśnie podstawą przy tego rodzaju pracach i jak najbardziej warto w nie inwestować. Będąc na różnych budowach ciągle widzę, że właśnie są problemy z tym, że na rusztowaniach wisi coś, co nie powinno wisieć. Pytacie, gdzie takie siatki kupić to podsyłam namiar do Symar http://symar.pl/ oni są producentem, więc mają wszystko to, czego przeważnie nie ma nawet w bardzo dobrych składach.


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 18 gości

Gotowe projekty domów