aranżacja dużego mieszkania dla 1 osoby

Projekty wnętrz. Szukasz inspiracji jak zaaranżować mieszkania, domy? Tutaj znajdziesz uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, pomysły na wystrój każdego pomieszczenia oraz architektów z całej Polski.
swierszcz
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 09 paź 2012, 13:56
aranżacja dużego mieszkania dla 1 osoby

autor: swierszcz » 09 paź 2012, 14:12

Witam
Nie wiem czy jestem w stanie uzyskać tu pomoc, ale będę wdzięczny za wszelkie oznaki zainteresowania.
Mam problem z urządzeniem mieszkania. Wydaje mi się, że nie mam dużych potrzeb, zwłaszcza w stosunku do powierzchni (66 m), jednak nie radzę sobie z rozplanowaniem gratów na planie. Nietypowe jest oświetlenie, bo nie ma go (światła) dużo i jest tylko z jednej strony. Jednak nie mam szczególnie dużych potrzeb odnośnie światła słonecznego.
To co chciałbym tam zmieścić:
- szafa przy wejściu + szafa na buty,
- sypialnia z dużym łóżkiem,
- aneks (bez zmywarki),
- stół jadalny dla 4 osób,
- mała łazienka (pralka),
- kanapa + telewizor + głośniki surround,
- duże biurko (co najmniej 80x120, być może łamane w kształcie litery L) + regały + głośniki surround (tylne głośniki np na regale),
- opcjonalnie kominek.
Lubię otwartą przestrzeń, nie lubię oddzielnych pomieszczeń. Nawet sypialnia mogłaby być jedynie wydzielona np meblami czy ścianą z luksfer. Przez mieszkanie biegnie ściana nośna (czerwona). Do mieszkania istnieją 3 opcje wejścia - po prawej z korytarza, po środku z ogródko-podwórza, w miejscu skrajnego lewego okna również z podwórka. Na szaro zaznaczone kominy, X-em piony kanalizacyjne.
Załączam też rzut który może rozjaśni kształt mieszkania, jednak nie jest on precyzyjny; rysunek jest. W chwili obecnej przy wejściu znajduje się takie trójkątne pomieszczenie, jednak odcinek ściany zaznaczony na czarno zostanie usunięty; łazienka nawet jakby miała zostać w tym samym miejscu to też zostanie postawiona od nowa. Okna są trzy, szerokie na metr. Będą wstawione nowe więc mogą być dowolnej wysokości (ale mieszkanie jest na wysokim parterze).

Będę wdzięczny za wszelkie pomysły.

pozdrawiam
swierszcz

Obrazek

Obrazek

swierszcz
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 09 paź 2012, 13:56
Re: aranżacja dużego mieszkania dla 1 osoby

autor: swierszcz » 11 gru 2013, 20:27

Witam ponownie
Żeby nie pozostawiać wątku "nierozwiązanym" wklejam dwie najlepsze z wielu propozycji, które się pojawiły. Oczywiście oceniane względem moich subiektywnych kryteriów - potrzeb.

pozdrawiam
Swierszcz

Obrazek
Obrazek

maniek123879
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 12 gru 2013, 8:01
Kontaktowanie:
Re: aranżacja dużego mieszkania dla 1 osoby

autor: maniek123879 » 12 gru 2013, 8:22

Faktycznie propozycje ciekawe! Fajnie, że wrzuciłeś może się zainspiruję.

adam_krakow
Aktywny
Aktywny
Posty: 287
Rejestracja: 11 cze 2014, 15:20
Re: aranżacja dużego mieszkania dla 1 osoby

autor: adam_krakow » 24 wrz 2017, 9:35

a to robiłeś w końcu sam, czy ktoś? jakaś nazwa firmy? Bo fajnie wyszło :)

Zami
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 355
Rejestracja: 14 paź 2015, 15:39
Re: aranżacja dużego mieszkania dla 1 osoby

autor: Zami » 25 wrz 2017, 20:54

Najlepiej poszukać inspiracji w internecie. Ja tak zrobilam i teraz mam ładne, nowoczesne eM. na ściany możesz dać dekoracje takie jak tu http://www.poradydekoracyjne.pl/dekoracje-scienne/ Wyglądają ciekawie i myślę, ze w dużym mieszkaniu się sprawdzą.

adam_krakow
Aktywny
Aktywny
Posty: 287
Rejestracja: 11 cze 2014, 15:20
Re: aranżacja dużego mieszkania dla 1 osoby

autor: adam_krakow » 30 wrz 2017, 9:42

Mój brat miał podobny problem. dałem mu namiary na firmę d&d projekt, zrobili świetny projekt dla niego. Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest skorzystanie z pomocy fachowców.


Wróć do „Aranżacje wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

Gotowe projekty domów