Poziomy kanał wentylacyjny i wsteczny ciąg

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

naciek1
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 wrz 2017, 21:08
Poziomy kanał wentylacyjny i wsteczny ciąg

autor: naciek1 » 26 wrz 2017, 21:12

W mojej kuchni mam wsteczny ciąg - rozszczelnianie okien nic nie daje, problem ustępuje jedynie po otwarciu jednego z nich, co rzecz jasna zimą jest dość kłopotliwe. Nie mogę zamontować wentylacji mechanicznej, bo w kuchni znajduje się kuchenka gazowa. Przyczyną ciągu wstecznego jest fakt, że kanał wentylacyjny to pozioma rura idąca pod sufitem przez wiatrołap i wychodząca przez ścianę zewnętrzną (tak zamontowała to wszytsko poprzednia właścicielka domu dobudowując kuchnię - w pozostałej części domu wentylacja jest doprowadzona do przewodów kominowych i działa poprawnie). Co mogę zrobić w tej sytuacji? Założyć przy wyjściu kanału kratkę z klapką uniemożliwiającą powstawanie ciągu wstecznego? Słyszałem, że cos takiego jest dostępne.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Poziomy kanał wentylacyjny i wsteczny ciąg

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 27 wrz 2017, 2:49

Można i należy zamontować wm ! Tyle, że polu. Musi Pan nawiewać powietrze do pokoi. Inaczej się nie da. A gaz z domu zdecydowanie wyrzucić.
HVAC - najtańszy komfort.


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 43 gości

Gotowe projekty domów