Dobra kratka wentylacyjna do łazienki

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

xfr82
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 18 kwie 2017, 18:40
Dobra kratka wentylacyjna do łazienki

autor: xfr82 » 22 wrz 2017, 9:53

Witam serdecznie,
chcę wymienić kratkę wentylacyjną w łazience na taką, która jest mechanicznie zamykana. Z obecnej kratki, którą mam strasznie wieje zimnym powietrzem i chcę ją szczelnie zamykać jak jest nie potrzebna. Im szczelniej tym lepiej - ograniczę w ten sposób straty ciepła.
Nie mam doprowadzonych przewodów elektrycznych, dlatego nie może być to kratka zasilana elektrycznie.
Otwór na kratkę ma fi 120. Kratka musi być koniecznie biała.
Jaką konkretnie kratkę polecacie, które zminimalizują straty ciepła? Macie jakieś doświadczenie?

Z góry dzięki za pomoc :D

PS zaznaczę jeszcze, że w łazience nie mam żadnego piecyka na gaz itp także mogę szczelnie zasłaniać i odsłaniać np tylko gdy chcę wywietrzyć po kąpieli.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Dobra kratka wentylacyjna do łazienki

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 23 wrz 2017, 2:36

xfr82 pisze:Witam serdecznie,
chcę wymienić kratkę wentylacyjną w łazience na taką, która jest mechanicznie zamykana. Z obecnej kratki, którą mam strasznie wieje zimnym powietrzem i chcę ją szczelnie zamykać jak jest nie potrzebna. Im szczelniej tym lepiej - ograniczę w ten sposób straty ciepła.
Nie mam doprowadzonych przewodów elektrycznych, dlatego nie może być to kratka zasilana elektrycznie.
Otwór na kratkę ma fi 120. Kratka musi być koniecznie biała.
Jaką konkretnie kratkę polecacie, które zminimalizują straty ciepła? Macie jakieś doświadczenie?

Z góry dzięki za pomoc :D

PS zaznaczę jeszcze, że w łazience nie mam żadnego piecyka na gaz itp także mogę szczelnie zasłaniać i odsłaniać np tylko gdy chcę wywietrzyć po kąpieli.
Wentylacja musi działać non stop!! Inaczej bezie grzyb i choroby. Trzeba rozbić nawiew mechaniczny. A żeby nie wiało "zimnym" to i odzysk ciepła. BO WIAĆ MUSI!
HVAC - najtańszy komfort.


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości

Gotowe projekty domów