Stropy gęstożebrowe

Jak dobrać właściwe izolacje do ocieplenia dachu, jaki materiał izolacyjny wybrać? Wełna mineralna a może styropian?

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Stropy gęstożebrowe

autor: Redakcja » 13 wrz 2017, 11:13

To najpopularniejszy rodzaj stropów stosowany w domach jednorodzinnych. Wybierane są ze względu na szybkość montażu. Stropy gęstożebrowe >>
Redakcja

krystof
Aktywny
Aktywny
Posty: 121
Rejestracja: 21 lut 2017, 23:36
Re: Stropy gęstożebrowe

autor: krystof » 22 wrz 2017, 20:43

Nie tylko szybkość montażu. Płyty kanałowe kładzie się jednak szybciej. Stropy gęstożebrowe przede wszystkim mają świetne parametry użytkowe (nośność + izolacyjność akustyczna), no i można je wykonać samodzielnie, bez ciężkiego sprzętu czy nawet gruszki z betonem. To naprawdę bardzo konkretne koszty, bo godzina pracy dźwigu czy betoniarza to niemało... Ja sam mam zainstalowany strop gęstożebrowy Porotherm, czyli z pustakami ceramicznymi jako wypełnienie. Strop nie ma praktycznie ugięcia, jest fantastyczny akustycznie (na piętrze mam pokoje dwójki dzieci). Nic się nie klawiszuje i nie pęka wzdłuż łączeń, jak przy kanałówce. A najlepsze, że strop kładzie się w 2-3 dni bez jakiegokolwiek ciężkiego sprzętu.


Wróć do „Dachy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

Gotowe projekty domów