Piec, co, cwu

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
MaszynistaOffsetowy
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 wrz 2017, 19:54
Piec, co, cwu

autor: MaszynistaOffsetowy » 13 wrz 2017, 20:32

Cześć wszystkim, w przyszłym roku planuje zacząć budowę projektu https://www.archon.pl/projekty-domow/pr ... 20da5f1098 i mam kilka pytań odnośnie pieca, co i cwu

Zamierzam położyć podłogówkę w całym domu parter jak i poddasze, zamontować piec na pellety z podajnikiem zautomatyzowany.
I teraz tak:
- jak określić moc pieca, żeby nie był za duży ani za mały
- czy piec na pellety będzie dobrze współgrał z podłogówką?
- skoro piec na pellet sam się rozpala, i przechodzi w tryb czuwania, będzie podtrzymywać cwu w przyzwoitej temperaturze tak, abym przysłowiowo o każdej porze mógł się wykąpać w ciepłej wodzie?
Ziomek z firmy zajmującej się takimi instalacjami powiedział mi że nie ma najmniejszych problemów z tym wszystkim, ale wiecie jak jest. Jak ktoś chce zarobić to i głodnemu wciśnie kamień zamiast chleba :)
P.S dlaczego ciepła woda od ręki jest dla mnie ważna... mieszkałem całe życie w bloku z piecem gazowym, teraz mieszkam u teściów aby było taniej przez okres budowy i nie wyobrażam sobie tak jak u nich rozpalać sobie pieca, czekać 30 minut na odrobinkę gorącej wody, z resztą kobieta też już nie.

MAKSTERM
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 13 wrz 2017, 20:56
Re: Piec, co, cwu

autor: MAKSTERM » 13 wrz 2017, 21:14

Wszystko raczej ok. Ale będziesz miał problem z gazowym piecem i stałopalnym.
Nie mogą być w jednym pomieszczeniu, gazowy pracuje w układzie zamkniętym, osobny komin itd.. Jeżeli szukasz montażu to znajdź moją firmę MAKSTERM, kolektory połączymy z każdym piecem.

MAKSTERM
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 13 wrz 2017, 20:56
Re: Piec, co, cwu

autor: MAKSTERM » 13 wrz 2017, 21:15

A jeżeli chodzi o ciepłą wodę to musisz mieć cyrkulację.

MaszynistaOffsetowy
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 wrz 2017, 19:54
Re: Piec, co, cwu

autor: MaszynistaOffsetowy » 13 wrz 2017, 21:27

nie, nie, nie. Ja nie mam mozliwosci miec pieca gazowego. chodzi mi o efekt pieca gazowego z ciepla woda uzytkowa

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Piec, co, cwu

autor: Konsultant Viessmann » 14 wrz 2017, 15:11

MaszynistaOffsetowy pisze:nie, nie, nie. Ja nie mam mozliwosci miec pieca gazowego. chodzi mi o efekt pieca gazowego z ciepla woda uzytkowa

Witaj, a dlaczego do nowego domu chcesz montować kocioł stałopalny?
Zdecydowanie wygodniej byłoby w Twoim przypadku i z Twoimi wymaganiami zainwestować w pompę ciepła - np. w powietrzną, by koszty eksploatacyjne były akceptowalne.

Nie rozważałeś takiego rozwiązania? CWU masz od ręki i ciepło w domu też, bez konieczności rozpalania i ekologicznie.
Pozdrawiam,

MaszynistaOffsetowy
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 wrz 2017, 19:54
Re: Piec, co, cwu

autor: MaszynistaOffsetowy » 14 wrz 2017, 16:26

Mam ograniczony budżet, a pompa powietrzna podobno cienko zipie przy wiekszych mrozach

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Piec, co, cwu

autor: Konsultant Viessmann » 15 wrz 2017, 10:14

MaszynistaOffsetowy pisze:Mam ograniczony budżet, a pompa powietrzna podobno cienko zipie przy wiekszych mrozach


Witaj, ograniczony to znaczy?

Co do większych mrozów - takie sytuacje, w których pompa ciepła może mieć trudności zdarzają się może kilka razy w roku, a poza tym nie należy się obawiać, że zostaniesz w te dni bez ogrzewania.... Polecałbym Ci skontaktowanie się ze specjalista w tym temacie, który z pewnością wyjaśni wszelkie Twoje wątpliwości - poszukaj najbliższego tutaj: [więcej informacji poprzez PW]

MaszynistaOffsetowy
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 wrz 2017, 19:54
Re: Piec, co, cwu

autor: MaszynistaOffsetowy » 15 wrz 2017, 12:04

Całą instalację ogrzewania podłogowego wycenił na 10 tysięcy + piec z osprzetem 10/15 tysięcy zależy jaki dokładnie piec będe chciał. I tyle tylko niestety mogę przeznaczyć na to.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Piec, co, cwu

autor: Enerbau » 17 wrz 2017, 18:44

MaszynistaOffsetowy pisze:Całą instalację ogrzewania podłogowego wycenił na 10 tysięcy + piec z osprzetem 10/15 tysięcy zależy jaki dokładnie piec będe chciał. I tyle tylko niestety mogę przeznaczyć na to.

Dom 100 m2 https://www.enerbau.pl/koszt-ogrzewania ... icy-100-m2 ogrzewanie podłogowe w całym domu, koszt kompletnego systemu grzewczego z usługą montażu ok 18 - 19 tys.

kiniakinga
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 21 wrz 2017, 14:04
Re: Piec, co, cwu

autor: kiniakinga » 21 wrz 2017, 14:15

Pomyśl nad pompą ciepła


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Crawler] i 54 gości

Gotowe projekty domów