Domek dla dzieci

Praktyczne porady dotyczącego różnego rodzaju rozwiązań i konstrukcji. Pomysły na to, jak zbudować wiatę, wykonać wylewkę, jak zastosować drewno w łazience i wiele innych.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

legrze
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 09 mar 2016, 8:50
Domek dla dzieci

autor: legrze » 09 mar 2016, 8:58

Chciałbym zbudować domek dla dzieci na palach, wymiary około 1.5m na 2m.
Planuje użyć 6 słupów, podłoga zaczynała by się gdzieś koło 150cm, domek miałby wysokość około 150cm.
Podłoga byłaby z desek tarasowych. Ściany z boazerii sosnowej. Dach z sklejki grubości 6mm pokrytej papą lub czymś podobnym.


Zastanawiam się nad słupami:
[Market OBI]
lub
https://www.bricoman.pl/materialy-budow ... lugosc-3-m

Co byłoby lepsze, pierwsze jest pewnie impregnowane ciśnieniowo i mogłbym użyć wbijanych kotw, ale domek miałby miałby mnieszą wysokość.
Drugie rozwiązanie wyglada na solidniejsze ale jest impregnowane zanużeniowo.

Macie jakieś pomysły?

mikk
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 18 sie 2015, 8:39
Lokalizacja: Białystok
Re: Domek dla dzieci

autor: mikk » 09 mar 2016, 9:52

Też chciałabym w ogrodzie zrobić coś fajnego dla dzieci. Patrzyłam na drewniane domki - takie gotowe w sklepach budowlanych - jakość to jakaś maskara :(
Zaczęłam czytać i znalazłam info, że "Drewno (na domek) musi być sezonowane co najmniej 3 lata lub odpowiednio wysuszone w komorach, czterostronnie strugane, dzięki czemu będzie lżejsze i zdrowsze."
Tak przygotowane drewno raczej nie wymaga impregnowania.
Warto przeczytać: http://regiodom.pl/portal/ogrod/mala-ar ... a-zabawa-0
Budowanie twórcze jest :)

Rogers
Aktywny
Aktywny
Posty: 191
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:19
Re: Domek dla dzieci

autor: Rogers » 23 wrz 2016, 12:29

Ja Ci powiem kiedyś to próbowałem i.... ostatecznie zamówiłem. Oszczędność jakaś tam jest, ale jak nie masz doświadczenia w stolarce to stracony czas na budowę będzie dużo większy niż oszczędność.
Ale wszystko kwestia wyboru, można dodać własne elementy do projektu i Ci to od razu wykonają.

rozalia
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 708
Rejestracja: 03 paź 2013, 13:08
Re: Domek dla dzieci

autor: rozalia » 13 lut 2017, 12:10

Domek fajna sprawa, to także można zbudować samemu, ale jeżeli nie posiada się odpowiednich umiejętności w tym kierunku, to pozostaje kupno

sledzislav
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 19 sty 2015, 9:54
Re: Domek dla dzieci

autor: sledzislav » 14 lut 2017, 12:27

rozalia pisze:Domek fajna sprawa, to także można zbudować samemu, ale jeżeli nie posiada się odpowiednich umiejętności w tym kierunku, to pozostaje kupno

Też tak sądze, że przy ograniczonych możliwościach lepiej kupić. No chyba, że ktoś jest niespełnionym majsterkowiczem i po prostu chce sobie ręce pobrudzić. To też rozumiem :D

PakuPaku
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 18 wrz 2017, 12:35
Re: Domek dla dzieci

autor: PakuPaku » 18 wrz 2017, 12:52

Jeżeli masz odpowiednie zaplecze w postaci materiałów budowlanych, narzędzi oraz posiadasz doświadczenie w tej dziedzinie- jak najbardziej warto samodzielnie wykonać taki domek, wówczas satysfakcja z osiągniętego celu będzie tym większa.

mogil
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 19 wrz 2017, 9:01
Re: Domek dla dzieci

autor: mogil » 19 wrz 2017, 9:06

zbudowałem kiedyś domek dla dzieci i tak jak poprzednik napisał radość dzieci i satysfakcja z tego uczynku to najlepsze co cie moze spotkac trzymam kciuki ;)

jacekbratyk
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 21 mar 2018, 1:05
Re: Domek dla dzieci

autor: jacekbratyk » 21 mar 2018, 1:48

Jesienią budowałem taki domek dla moich dzieci i niestety musiałem niestety zrezygnować z tego pomysłu. Głównie z braku czasu oraz poniekąd odpowiednich umiejętności.
Zwykłe zabawki dla 3 latka to już za mało, dla chłopców liczy się coś wiecej w tym wieku.
Trafiłem do sklepu Bobo Kiosk i tam jakoś udało mi się kupić taki domek.

szymiszymi
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 65
Rejestracja: 11 sty 2016, 0:13
Re: Domek dla dzieci

autor: szymiszymi » 21 mar 2018, 9:14

Najlepiej właśnie budować z drewna. To najbardziej sprawdzony materiał, prosty w obróbce i montażu. Radzę tylko właśnie dobrze zabezpieczyć to drewno jakimś powłokotwórczym impregnatem, żeby drewno nie traciło swoich pierwotnych właściwości. To ważne, nie budujemy przecież domku na jedno lato. Polecam taki impregnat Vidaron, nie pamiętam dokładnie nazwy, ale super wnika w drewno i je zabezpiecza.

rozalia
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 708
Rejestracja: 03 paź 2013, 13:08
Re: Domek dla dzieci

autor: rozalia » 21 mar 2018, 11:58

Dzieciom czasami wiele nie potrzeba, a domki ogrodowe dla dzieci to fajna i ciekawa sprawa oraz mnóstwo frajdy dla maluchów. Widziałam takie domki na żywo, ale pewnie w sieci można znaleźć jeszcze więcej możliwości.

Kacper Biały
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 468
Rejestracja: 11 mar 2015, 14:01
Re: Domek dla dzieci

autor: Kacper Biały » 17 kwie 2018, 10:30

Właśnie też jestem na etapie planowania takiego domku połączonego z placem zabaw i właśnie będę robił w 100% z drewna. Naturalny i fajny materiał, bez dwóch zdań godny wykorzystania. Używtkownik wyżej dobrze też napisał, że zabezpieczenie ma zasadnicze znaczenie tu, bo jednak drewno stoi na dworze, więc jak najbardziej warto zadbać o to, aby nie niszczało. Tu polecam też Vidaron, mają bardzo dobre produkty do impregnacji.

vauseman
Aktywny
Aktywny
Posty: 270
Rejestracja: 15 maja 2017, 10:57
Re: Domek dla dzieci

autor: vauseman » 23 kwie 2018, 8:13

W jakiej cenie są takie drewniane domki?

mlekoslaw
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 321
Rejestracja: 12 lis 2018, 18:14
Re: Domek dla dzieci

autor: mlekoslaw » 17 maja 2019, 19:39

Odezwij się do nich - Eko Architektura sp.z o.o. wykonywali nam altanę, lecz z tego co widzę domkami też się zajmują. Co do altany, to jestem zadowolony. W kwestii wykonania absolutnie nie mam zastrzeżeń. Drewno porządnej jakości, a montaż zrobiony z głową.

hunda
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 26 paź 2018, 19:06
Re: Domek dla dzieci

autor: hunda » 24 maja 2019, 18:02

Polecam firme MEPEL. Najlepsze gry planszowe w jednym miejscu dla dzieci i dla dorosłych. Jest ich całe mnóstwo m. in gry ekonomiczne, przygodowe, wojenne, podróżne, kooperacyjne, strategiczne, edukacyjne czy karciane. Także w językach obcych! Polecam

Szpilka89
Aktywny
Aktywny
Posty: 109
Rejestracja: 04 maja 2018, 11:40
Kontaktowanie:
Re: Domek dla dzieci

autor: Szpilka89 » 31 maja 2019, 18:36

Świetny pomysł z tym domkiem dla dzieci. Mnie najbardziej urzekają te drewniane domki. Są naprawdę urocze, całkiem inaczej się prezentują jak te plastikowe. Na pewno powinieneś kupić altax lakier. Wtedy taki domek przez długie lata będzie wyglądał estetycznie i ładnie.


Wróć do „Zrób to sam - rozwiązania własne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów