Jakiej firmy drzwi zewnętrzne do domu :)

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: Jakiej firmy drzwi zewnętrzne do domu :)

autor: tolkin » 31 sie 2017, 15:29

Jak bez faktury jakoś po cichu to może nawet nie było KMT, tylko jakaś chińszczyzna... Swoją drogą takie mycie chemią może zniszczyć każdą okleinę.. Elektronicznego wizjera z czujką ruchu to nie kojarzę jaka firma ma w zestawie, Można do drzwi dołożyć konktaktrony i do tego jakąś syrenę.Dla starszych ludzi też polecany jest elektrozaczep z funkcją blokady - tylko pod warunkiem zachowania jakieś takiej świadomości, żeby w razie czego nie zapominać brać ze sobą kluczy...
Co do wyboru to w tej cenie możesz mieć Premium w stalowej ościeżnicy z Wikędu, do tego zmieścisz się z elektrozaczepem i kontaktronami - w zależności jaki wzór chcesz. Dobre drzwi, fajna cena. Ew. Optimal / Optimal Strong z Martom, Wytrzymałość mają ok, gorsze parametry i wyposażenie. W tej cenie nie polecam drewnianych, stalowe są znacznie lepsze. Poniżej linki:
http://wiked.pl/images/katalog/katalog_2017_luty.pdf
http://mar-tom.com/userfiles/katalog/ka ... j_2017.pdf

Jan_Kalita
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 501
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:45
Re: Jakiej firmy drzwi zewnętrzne do domu :)

autor: Jan_Kalita » 01 wrz 2017, 13:50

mazwoj pisze:Tylko gdzie nie idę do znajomych w nowym budownictwie tam widzę Dierre a nie Gerdę. Może Ty Janku wiesz coś więcej?


Si, mają swoje układy wśród projektantów i wykonawców, oraz specjalne rabaty dla inwestycji. Problem jest tego typu, że coraz słabiej wypadają na tle konkurencji - zamki na kartę kodową, linie papilarne, szyfr, telefon, wkładki masterkey itp. itd. ma chyba teraz Assa-Abloy i AXA. Gdzieś słyszałem, że GERDA nie realizuje reklamacji jeżeli osprzęt nie jest ich firmy, więc analogicznie mają coraz mniej klientów. W hotelach, zakładach pracy, generalnie w obiektach firmowych - coraz częściej widać innych producentów. Ba, raz widziałem hotel, który miał do pokoi wstawione drzwi KMT Classic.

remontujesie
Aktywny
Aktywny
Posty: 142
Rejestracja: 22 lip 2017, 10:46
Kontaktowanie:
Re: Jakiej firmy drzwi zewnętrzne do domu :)

autor: remontujesie » 01 wrz 2017, 14:22

Zastanawiam się między reer electronics 7043 a Brinno (chociaż tu sporo niepochlebnych komentarzy) i chyba jeszcze Yale ma taki model.
Wracając do drzwi to wielkie dzięki za pomoc, podrukowałem sobie katalogi i w weekend pokaże rodzicom i wybierzemy (wygląd to ich decyzja), kontaktrony na pewno do przemyślenia. Z elektrozaczepem chyba bym nie ryzykował, ale zobaczę co na to bezpośrednio zainteresowani powiedzą.

marek33
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 384
Rejestracja: 10 paź 2016, 15:14
Re: Jakiej firmy drzwi zewnętrzne do domu :)

autor: marek33 » 04 wrz 2017, 10:29

Duży wybór różnych drzwi o różnym przeznaczeniu mają na stronie [drzwihotelowe.pl]. Ja zamawiałem do swojego budynku zarówno do biur, jak i do toalet tutaj skrzydła i wszystko pasuje bezproblemowo. Drzwi z jednej strony z mocnej płyty, ale z drugiej efektowne dla oka, dobrze się wpasowały w cały wystrój wnętrz, dodają elegancji całej aranżacji. Współpraca z firmą przebiegła poprawnie, czas realizacji zamówienia zgodny z tym co mówiono telefonicznie.

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Jakiej firmy drzwi zewnętrzne do domu :)

autor: theme » 05 wrz 2017, 9:09

Jan_Kalita pisze:Si, mają swoje układy wśród projektantów i wykonawców, oraz specjalne rabaty dla inwestycji. Problem jest tego typu, że coraz słabiej wypadają na tle konkurencji - zamki na kartę kodową, linie papilarne, szyfr, telefon, wkładki masterkey itp. itd. ma chyba teraz Assa-Abloy i AXA. Gdzieś słyszałem, że GERDA nie realizuje reklamacji jeżeli osprzęt nie jest ich firmy, więc analogicznie mają coraz mniej klientów. W hotelach, zakładach pracy, generalnie w obiektach firmowych - coraz częściej widać innych producentów. Ba, raz widziałem hotel, który miał do pokoi wstawione drzwi KMT Classic.


Ja znowu spotykam Hormanna w obiektach przemysłowych i halach magazynowych. Ostatnio realizowałem kilka projektów z drzwiami do biur w magazynach i wszystkie rampy do których podjeżdżają tiry były właśnie Hormanna. Nie kojarzyłem aby oni robili takie rzeczy. Bramy "garażowe" przy tych rampach też były ich, ale to każdy wie że Hormann robi takie rzeczy.
KMT może miało jakąś promocję albo ktoś wynegocjował sobie jakiś ładny rabat. Nie wiadomo. Ja takiej promocji na KMT nie miałem u siebie na Lubelszczyźnie.
Przy większych inwestycjach zawsze można liczyć na kilka dodatkowych oczek rabatu na drzwi jeśli wcześniej porozmawia się z producentem. Swego czasu Mar-Tom zrobił mi taką uprzejmość, ostatnio Wikęd też coś od siebie dołożył. Kwestia po prostu dobrych stosunków z firmami.

P.S. czemu nie wstawili drzwihotelowe skoro wszystkie hotele w Polsce od nich biorą hahahah.
__________________________
pozdrawiam
The_Me

koperek7745
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 28 kwie 2017, 9:36
Re: Jakiej firmy drzwi zewnętrzne do domu :)

autor: koperek7745 » 14 wrz 2017, 11:17

Porządną stolarkę produkuje Darmex ( www.darmex.lublin.pl ). Od niedawna u nich robimy zamówienia jako firma montażowa i jest w porządku póki co. Wszystko na czas, zawsze w pełnym zestawie z zasuwnicą, antabą, zawiasami i tak dalej. Drzwi są porządnie zabezpieczone, jeszcze się nie zdarzyło że jakieś zamówienie dotarło uszkodzone w jakikolwiek sposób i trzeba było robić zwrot. Mogę ich polecić.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Jakiej firmy drzwi zewnętrzne do domu :)

autor: mazwoj » 17 wrz 2017, 15:52

Jak rozumiem ta firma, którą reklamujesz jest dystrybutorem jakimś? Nie wiem jak wielką ma sprzedaż drzwi, ale im większa ona jest tym więcej ewentualnych błędów może wkraść się do zamówienia czy dostawy. Popatrz sobie na największe firmy - niech Bartycka w Warszawie będzie przykładem.
A co dopiero można powiedzieć o producentach, którzy obsługują koło 2000 punktów ze swoimi produktami i produkcją rzędu 30 tysięcy sztuk drzwi miesięcznie jak w Porcie czy Erkado. Tam błędy popełnione w zamówieniach czy uszkodzenia logistyczne stanowia mikroskopijny promil całości zamówień. To jest dopiero sztuka aby to wszystko docierało na czas, we właściwych zestawach do tylu punktów jednocześnie.

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Jakiej firmy drzwi zewnętrzne do domu :)

autor: theme » 26 wrz 2017, 10:32

Mój znajomy Zbyszek, który prowadzi firmę w Kolbuszowej (powiedzmy, że leży to blisko Rzeszowa) ma zasięg aż za Kraków i jeszcze nie słyszałem aby i on dowoził uszkodzone drzwi do Klienta czy myliłby zamówienia. Uwierz mi na słowo - gość ma taką sprzedaż, że może zawstydzić nie jedną hurtownię. Sekret w tym aby mieć firmy w ofercie, które wspomogą Cię w sprzedaży i nie przysporzą kłopotów z reklamacjami.
Ma gość 3 stalówki i 4 drewniane marki. I na prawdę daje wycisk ludziom spod Krakowa w sprzedaży. A logistyka na jego terenie nie jest łatwa i przyjemna.
__________________________

pozdrawiam

The_Me

koperek7745
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 28 kwie 2017, 9:36
Re: Jakiej firmy drzwi zewnętrzne do domu :)

autor: koperek7745 » 26 wrz 2017, 14:09

Od dłuższego czasu zamawiam drzwi aluminiowe od Darmex-a i jest okej, dobre warunki, terminowe dostawy. Na stronie darmex.lublin.pl jest do nich kontakt. Klienci dość regularnie wybierają ich produkty – z jednej strony ciekawa, nowoczesna estetyka, z drugiej najwyższe parametry czysto techniczne. Nie ma problemów żeby się dogadać z obsługą, zawsze można się dodzwonić, dopytać, uzgodnić szczegóły. Pozytywnie.

Arinue
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 366
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:37
Re: Jakiej firmy drzwi zewnętrzne do domu :)

autor: Arinue » 02 paź 2017, 19:04

Ja polecam zdecydować się na sprawdzone firmy jak gerda czy delta (tu trochę taniej, ale też ok). No i dobry sklep, też zawsze doradzą. jak ktoś potrzebuje w Krakowie, to polecam studio drzwi na os. jagiellońskim - naprawdę świetny sklep

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: Jakiej firmy drzwi zewnętrzne do domu :)

autor: tolkin » 03 paź 2017, 11:54

Arinue pisze:Ja polecam zdecydować się na sprawdzone firmy jak gerda czy delta (tu trochę taniej, ale też ok). No i dobry sklep, też zawsze doradzą. jak ktoś potrzebuje w Krakowie, to polecam studio drzwi na os. jagiellońskim - naprawdę świetny sklep

Gerda to sprawdzona pozycja? Który dokładnie model? Poczytaj opinie w Internecie.... W większości przypadków z tych dwóch to zakup Delty jest lepszą opcją jeśli chodzi o drzwi wewnętrzne wejściowe. Poza tym można spojrzeć na drewniane Cala, stalowe Wikęd. Świat nie zamyka się na tym co oferuje jeden punkt sprzedaży...

Franek74
Aktywny
Aktywny
Posty: 101
Rejestracja: 02 lis 2017, 22:07
Re: Jakiej firmy drzwi zewnętrzne do domu :)

autor: Franek74 » 26 gru 2017, 14:00

Kupowałem w firmie www.patio-okna.com drzwi,a także robiłem u nich stolarkę okienną. Solidne i mocne produkty w bardzo dobrych cenach. W razie czego służą fachową i rzetelną poradą. Miła i profesjonalna obsługa.

Jan_Kalita
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 501
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:45
Re: Jakiej firmy drzwi zewnętrzne do domu :)

autor: Jan_Kalita » 27 gru 2017, 8:41

Franek74 pisze:Kupowałem w firmie http://www.patio-okna.com drzwi,a także robiłem u nich stolarkę okienną. Solidne i mocne produkty w bardzo dobrych cenach. W razie czego służą fachową i rzetelną poradą. Miła i profesjonalna obsługa.


O! Znam to biuro! Nie wiem jak z montażem, bo nie próbowałem, ale kojarzę kadrę i asortyment - mogę polecić.

Janko78
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 21 gru 2017, 22:15
Re: Jakiej firmy drzwi zewnętrzne do domu :)

autor: Janko78 » 31 gru 2017, 14:58

Zakup okien pcv w firmie www.budtrans.com to idealny wybór. Wymierzone i zamontowane idealnie. Cena na bardzo przyzwoitym poziomie. Firma ta jest dystrybutorem stolarki okiennej oraz drzwiowej najlepszych dostępnych na rynku marek. Wkrótce będę znowu ich klientem właśnie w sprawie drzwi.

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Jakiej firmy drzwi zewnętrzne do domu :)

autor: theme » 27 sty 2018, 13:35

Tolkin - Gerda nie robi w cale złych drzwi. Są po prostu lepsze moim zdaniem firmy, które poszły w inną stronę w rozwoju swoich drzwi. Gerda przede wszystkim kojarzy się z drzwiami antywłamaniowymi. Inne firmy jak Hormann czy Wikęd poszły w stronę drzwi energooszczędnych i pasywnych, co widać jest znacznie chętniej kupowane i poszukiwane.

Jan_Kalita pisze:O! Znam to biuro! Nie wiem jak z montażem, bo nie próbowałem, ale kojarzę kadrę i asortyment - mogę polecić.


No to przyznam, że jestem w szoku Janku. Pierwszy raz ta reklama do kogoś trafiła :).
__________________________

pozdrawiam

The_Me


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów