Równanie ścian w mieszkaniu

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

srebrnylis
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 05 mar 2017, 22:04
Równanie ścian w mieszkaniu

autor: srebrnylis » 24 sie 2017, 13:07

Witam,
Mam taką sytuację. Mieszkanie z mocno nierównymi ścianami, które chciałbym wykończyć.
Dysponuję młotowiertarką, wietraką i mieszadłem, poziomicą, łatą - kilka długości. Resztę mogę dokupić.

Dotychczas:
- zdrapałem starą farbę - do gładzi
- skułem punktowo nawisające miejsca gdzie tynku było tak dużo, że łata bujała się w każdą stronę
- skułem wszystkie narożniki zrobione na półokrągło
- miejsca gdzie tynk był słaby (nieiktóre łaczenia płyt) też skułem miejscowo.

Następnie planuję wszystko zagruntować by wzmoncnić i pytanie co dalej.
Wyrównać wszystko MP75 + narożniki z listwami i na to gładź ?
Czy MP75 będzie się trzymał zagruntowanej poprzedniej gładzi?

Osobna kwestia to łączenia płyt żerańskich - wykuwać tam istniejący tynk i umieszczać coś w głębi (Piana +Akryl + Uniflot) i na to fizelina ?

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Równanie ścian w mieszkaniu

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 15 wrz 2017, 20:41

Szanowny Panie,

starą gładź można lekko zmatowić papierem ściernym, a następnie dokładnie odpylić całą powierzchnię. Po zagruntowaniu podłoża dobrej jakości gruntem (np. ACRYL-PUTZ® Grunt Polimerowy Głęboko Penetrujący), proponuję nałożyć masę szpachlową ACRYL-PUTZ® MS 30, a następnie, jako warstwę wierzchnią – gotową do użycia gładź ACRYL-PUTZ® FS 20 FINISZ.

Jeśli łączenia płyt żerańskich są w dobrym stanie, to nie ma potrzeby ich wykuwania. Jeśli taka konieczność istnieje, to można je wypełnić masą ACRYL-PUTZ® MS 30 wraz z fizeliną.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: cereus i 18 gości

Gotowe projekty domów