Samowola budowlana

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

bargian
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2017, 13:15
Samowola budowlana

autor: bargian » 15 wrz 2017, 13:23

Witam.
Mam pytanie, moze nie tyle na temat samej samowoli ile tego, na ile jest to niebezpieczne. W sumie to nie wiedziałem do jakiego działu zamieścić ten temat.
Sąsiad który mieszka na moja teściową powiększył otwór okienny i przerobił je na okno balkonowe. Czyli zamierza zapewne "wstawić" też balkon. Wątpię aby miał pozwolenie na to, ale mnie bardziej ciekawi czy to nie będzie niebezpieczne.
Budynek to jest stary, po-pgrowski blok, chyba z lat 60-70, zapewne z płyty. Nie wiem jaki rodzaj balkonu będzie chciał zrobić. Budynek za bardzo pęknięć nie ma... nie wiem jak mam do tematu podejść, proszę o porady.

Nexo
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 408
Rejestracja: 22 cze 2017, 12:06
Re: Samowola budowlana

autor: Nexo » 15 wrz 2017, 14:00

Zgłoś to do Nadzoru Budowlanego to się dowiesz czy ma projekt i pozwolenie czy robi samowolę. Lepiej teraz zanim komuś balkon na łeb spadnie-z prostej przyczyny. Zbrojenie balkonu musi być połączone ze zbrojeniem budynku a skoro to tzw. wielka płyta to marne szanse.

Awatar użytkownika
deggial
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 867
Rejestracja: 17 mar 2008, 14:24
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Re: Samowola budowlana

autor: deggial » 12 paź 2017, 19:48

Nexo pisze:Zgłoś to do Nadzoru Budowlanego to się dowiesz czy ma projekt i pozwolenie czy robi samowolę. Lepiej teraz zanim komuś balkon na łeb spadnie-z prostej przyczyny. Zbrojenie balkonu musi być połączone ze zbrojeniem budynku a skoro to tzw. wielka płyta to marne szanse.


Amen!


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości

Gotowe projekty domów