okna do starego domu.

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

ziaevin
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 10 sie 2014, 17:53
okna do starego domu.

autor: ziaevin » 28 lip 2017, 11:42

Witam, Przymierzam się do wymiany okien w starym domu. Czy istnieją jakieś firmy które oferują w swojej ofercie okna z nawietrznikami ? Lub innym systemem nawietrzania domu?. Nie chciałbym dokupować ich oddzielnie i montować. Wentylacje mam grawitacyjną.(komin). Boję się że po ociepleniu domu i zamontowaniu szczelnych okien i drzwi nie będę miał wystarczającego przepływu powietrza a mam ogrzewanie na piec gazowy.

marcello80
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 28 lip 2017, 22:44
Re: okna do starego domu.

autor: marcello80 » 28 lip 2017, 22:53

Możesz zadzwonić i zapytać w okna-mroz.pl - coś mi się kojarzy, że jak wymieniałem okna to jakiś klient pytał o takie same okna, jakie interesują Ciebie :)

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: okna do starego domu.

autor: tolkin » 31 lip 2017, 13:26

Większość producentów okien ma w swoich ofertach nawiewniki - Oknoplast, Fakro, Drutex. Zazwyczaj są oferowane jako opcja "za dopłatą" - cena zależy od producenta. Dobrzy producenci mają renomowanych dostawców nawiewników jak Aereco, Ventair, Maco. Zamawiając na poziomie producenta nie tracisz gwarancji i masz pewność estetycznego wykonania. A jaki masz budżet na jedne okno? Jaki na drzwi i o jakich myślałeś? Wentylacja zapewne grawitacyjna?

ziaevin
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 10 sie 2014, 17:53
Re: okna do starego domu.

autor: ziaevin » 01 sie 2017, 9:13

Wentylacja grawitacyjna. Budżet na okno i drzwi. około 1500 zł./sztuka. Zapoznam się z ich ofertami.

Jan_Techniczny
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 02 wrz 2010, 14:42
Re: okna do starego domu.

autor: Jan_Techniczny » 02 sie 2017, 12:01

Budżet trochę mały - sam dobry nawiewnik np Brookvent, Aereco będą kosztowały ok. 200 zł/szt. Generalnie do każdego okna można dorobić nawiewnik już u producenta (oprócz festów szklonych w ramie, ale to już inna bajka). Tych co dają gratis nawiewniki to bym omijał szerokim łukiem - najprawdopodobniej dadzą najtańsze badziewie typu rygiel-air, radaks itp, lub po prostu bezczelnie wycinają kawałek uszczelki i są na tyle bezczelni, żeby nazywać to nawiewnikiem.
Proszę tylko pamiętać, że generalnie montujemy nawiewniki we wszystkich pomieszczeniach poza łazienką - nawiewnik higrosterowany w łazience może być cały czas w pozycji otwartej ze względu na wysoką zawartość wody w powietrzu i ostatecznie - wychładzać łazienkę. Wyjątkiem jest sytuacja kiedy mamy piecyk gazowy na wodę CO i/lub CWU, oraz nie ma doprowadzonego z zewnątrz powietrza inną instalacją. Wtedy w łazience sugeruję zamontować nawiewnik ciśnieniowy, który w razie czego można zamknąć np. Ventair II TRDN.

Awatar użytkownika
AniaO
Aktywny
Aktywny
Posty: 104
Rejestracja: 23 sty 2017, 13:53
Lokalizacja: Kraków
Re: okna do starego domu.

autor: AniaO » 13 wrz 2017, 10:41

A zależy Ci na tym, by rama okienna była wykonana z jakiegoś konkretnego materiału, czy niekoniecznie? Na Twoim miejscu zerknęłabym na produkty firmy Anex Okna - tu masz link http://anexokna.pl/okna/. Mają spory wybór i może będą w stanie Ci jakoś pomóc. Kupowałam od nich kilka produktów i do dziś jestem zadowolona. :wink:
AniaO - ekspertka jedyna w swoim rodzaju! :)

martinrekk
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 328
Rejestracja: 03 lip 2018, 8:54
Re: okna do starego domu.

autor: martinrekk » 11 lip 2018, 15:18

Muszę przyznać, że faktycznie mocno izolują plastiki OknoPlus. Zimą praktycznie cały czas miałem ciepło w domu a grzejniki było ledwo co odkręcone. We wcześniejszych sezonach i starych oknach trzeba było palić sporo więcej żeby dogrzać pomieszczenia. Okna zamawiałem na Składowej w Krośnie, p. Max fajnie uczciwie doradza, nie mam zastrzeżeń do obsługi.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości

Gotowe projekty domów