Ogrzewanie elektryczne a panele?

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

kkmaster
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 wrz 2017, 20:52
Ogrzewanie elektryczne a panele?

autor: kkmaster » 11 wrz 2017, 21:34

Witam
Mam nowe mieszkanie(stan deweloperski)chciałbym zrobić dodatkowe ogrzewanie podłogowe(niestety nie może być wodne) wiec zostaje tylko elektryczne(w mieszkanie jest ogrzewanie CO).
Mam pytanie odnośnie mat/folii elektrycznych, czy można na nich kłaść panele? W sklepach (obsługa)mam rozbieżne informacje, jedni mówią, że można( że są specjalne panele i maty, a drudzy mówią że się nie da. Czy macie może jakieś doświadczenie w tym zakresie? Proszę o radę.
Pozdrawiam

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ogrzewanie elektryczne a panele?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 11 wrz 2017, 21:58

kkmaster pisze:Witam
Mam nowe mieszkanie(stan deweloperski)chciałbym zrobić dodatkowe ogrzewanie podłogowe(niestety nie może być wodne) wiec zostaje tylko elektryczne(w mieszkanie jest ogrzewanie CO).
Mam pytanie odnośnie mat/folii elektrycznych, czy można na nich kłaść panele? W sklepach (obsługa)mam rozbieżne informacje, jedni mówią, że można( że są specjalne panele i maty, a drudzy mówią że się nie da. Czy macie może jakieś doświadczenie w tym zakresie? Proszę o radę.
Pozdrawiam

Wodne ogrzewanie w ogóle nie ma sensu.
A pod panele są maty woodtec.
55m2 w bloku z 1956 wszystko na prąd (podłogówka, klimatyzacja, ciepła woda , kuchnia i dwie osoby 1500 zł za rok . Podstawą jest wentylacja z odzyskiem ciepła.
HVAC - najtańszy komfort.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Ogrzewanie elektryczne a panele?

autor: Enerbau » 11 wrz 2017, 22:35

kkmaster pisze:Witam
Mam nowe mieszkanie(stan deweloperski)chciałbym zrobić dodatkowe ogrzewanie podłogowe(niestety nie może być wodne) wiec zostaje tylko elektryczne(w mieszkanie jest ogrzewanie CO).
Mam pytanie odnośnie mat/folii elektrycznych, czy można na nich kłaść panele? W sklepach (obsługa)mam rozbieżne informacje, jedni mówią, że można( że są specjalne panele i maty, a drudzy mówią że się nie da. Czy macie może jakieś doświadczenie w tym zakresie? Proszę o radę.
Pozdrawiam


Pod podłogi pływające (panele) stosuje się głównie folie grzewcze o mocy 80 W/m2.
Sprzedawcy w markietach często nigdy o czymś takim nie słyszeli, stąd te sprzeczne informacje. Maty grzewcze mają zastosowanie pod posadzką ceramiczną.
Są sprzedawcy, którzy polecają także folie pod płytki, ale jest to błędne rozwiązanie, którego nie polecamy.
Więcej informacji na temat folii grzewczych oraz ich zastosowaniu można znaleźć na naszej stronie internetowej https://www.enerbau.pl/

Nexo
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 408
Rejestracja: 22 cze 2017, 12:06
Re: Ogrzewanie elektryczne a panele?

autor: Nexo » 12 wrz 2017, 5:57

kkmaster pisze:Witam
Mam nowe mieszkanie(stan deweloperski)chciałbym zrobić dodatkowe ogrzewanie podłogowe(niestety nie może być wodne) wiec zostaje tylko elektryczne(w mieszkanie jest ogrzewanie CO).
Mam pytanie odnośnie mat/folii elektrycznych, czy można na nich kłaść panele? W sklepach (obsługa)mam rozbieżne informacje, jedni mówią, że można( że są specjalne panele i maty, a drudzy mówią że się nie da. Czy macie może jakieś doświadczenie w tym zakresie? Proszę o radę.
Pozdrawiam

Jak to jest mieszkanie w bloku to po co ci ogrzewanie podłogowe skoro masz CO? Pytasz o doświadczenia to odpowiadam.
Ogrzewanie prądem w bloku nie ma sensu. CO jest tak tanie że samo wydanie pieniędzy na panele grzewcze będzie kosztowało tyle co 10 lat grzania na maksa miejskim ciepłem. A panele podłogowe są z natury "ciepłym" materiałem więc nogi ci nie zmarzną. To samo z płytkami. Jeśli masz pod sobą sąsiada to ogrzewanie w jego mieszkaniu spokojnie wystarczy żeby ciepło przeniosło się do ciebie na podłogę.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Ogrzewanie elektryczne a panele?

autor: bachus » 12 wrz 2017, 8:47

kkmaster pisze:Witam
Mam nowe mieszkanie(stan deweloperski)chciałbym zrobić dodatkowe ogrzewanie
Skoro jest ogrzewanie co. to po co zakładać jeszcze dodatkowe, sądzisz, ze będzie za zimno?
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

kkmaster
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 wrz 2017, 20:52
Re: Ogrzewanie elektryczne a panele?

autor: kkmaster » 12 wrz 2017, 8:55

[quote="Nexo"
Jak to jest mieszkanie w bloku to po co ci ogrzewanie podłogowe skoro masz CO? Pytasz o doświadczenia to odpowiadam.
Ogrzewanie prądem w bloku nie ma sensu. CO jest tak tanie że samo wydanie pieniędzy na panele grzewcze będzie kosztowało tyle co 10 lat grzania na maksa miejskim ciepłem. A panele podłogowe są z natury "ciepłym" materiałem więc nogi ci nie zmarzną. To samo z płytkami. Jeśli masz pod sobą sąsiada to ogrzewanie w jego mieszkaniu spokojnie wystarczy żeby ciepło przeniosło się do ciebie na podłogę.[/quote]


dziękuje za odpowiedzi.
To ma być dodatkowe ogrzewanie (mieszkanie to parter) . W zasadzie to dla mojej partnerki i kota ;).
Tutaj też widzę że macie małe rozbieżności to co lepiej maty czy folie pod panel? a w łazience pod płytki? znalazłem np: te maty WoodTec są one pod panele a czy będą też pod płytki czy wtedy wybrać inne maty/folie do łazienki?

Nexo
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 408
Rejestracja: 22 cze 2017, 12:06
Re: Ogrzewanie elektryczne a panele?

autor: Nexo » 12 wrz 2017, 9:29

O to to już musisz pytać u sprzedawcy. Tylko on weźmie odpowiedzialność za to co ci sprzedał dedykowanego do konkretnego rozwiązania.
Poszukaj w necie jakiegoś konkretnego sklepu z takimi rzeczami, zadzwoń i zapytaj.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ogrzewanie elektryczne a panele?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 12 wrz 2017, 10:20

maty WoodTec są one pod panele a czy będą też pod płytki czy wtedy wybrać inne maty/folie do łazienki?
Pod płytki są maty MD do łazienki 160W/m2 z termostatem czasowym. Przypominam tylko, że podłogówka wymaga grubego styropianu od spodu .
HVAC - najtańszy komfort.

aleks.niz
Aktywny
Aktywny
Posty: 150
Rejestracja: 01 sie 2017, 8:52
Re: Ogrzewanie elektryczne a panele?

autor: aleks.niz » 13 wrz 2017, 9:14

No hej. Jak robiliśmy nowe ogrzewanie do domu to potrzebowaliśmy projektu instalacji i zamawialiśmy coś takiego w biurze Eran. Moge ich polecic, nie policzyli zbyt dużo


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości

Gotowe projekty domów