Poproszę o pomoc

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
pawel0807
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 02 wrz 2017, 21:24
Poproszę o pomoc

autor: pawel0807 » 02 wrz 2017, 21:35

Witam potrzebuje kogoś obeznanego w temacie by pomógł mi z zrobieniem kosztorysu wykończenia. Chce kupić dom który już stoi w stanie surowym zamkniętym. Problem jest w tym ze nie orientuje się ile potrzebował bym pieniędzy na wykończenie go tak bym mógł się z rodzina wprowadzić. Nie znam cen rynkowych materiałowi robocizny. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć ile wyniesie mnie:

-elewacja
-tynki
-elektryka
-rozprowadzenie hydrauliki pod piec na eko groch i wode
-ocieplenie dachu
- media prąd ,woda,kanaliza jest na działce ale nie jest poprowadzona do domu jaka cena za to ?

I wszystkie cenne rady mile widziane.
Link do projektu ---> https://www.archon.pl/projekty-domow/pr ... 1f6dea087e

eddix
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 05 wrz 2017, 11:47
Re: Poproszę o pomoc

autor: eddix » 05 wrz 2017, 12:09

Nie wiem czy ktokolwiek podejmie się na forum zrobienia takiego kosztorysu ponieważ dość często jest to usługa odpłatna, wszystko też zależy na jakich materiałach byś chciał bazować, czy zależy Ci na jakości materiału czy raczej chcesz robić to tanim kosztem.

Dobre materiały np do elewacji czy tynku polecana jest firma sto tu masz produkty tej firmy : www.stoexpert.pl taka elewacja trzyma się naprawdę długo i wygląda jak nowa nawet po kilku latach, dość często szyldy tej firmy są widoczne w większych miastach.
Warto się nad nią zastanowić.
Wracając do tematu kosztorysu to może warto się wybrać z tym do jakieś firmy budowlanej oni tam najlepiej by wycenili. Chyba że nie potrzebujesz robotników to wtedy poszukaj kosztorysanta w necie.

Nexo
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 408
Rejestracja: 22 cze 2017, 12:06
Re: Poproszę o pomoc

autor: Nexo » 05 wrz 2017, 12:39

pawel0807 pisze:Witam potrzebuje kogoś obeznanego w temacie by pomógł mi z zrobieniem kosztorysu wykończenia. Chce kupić dom który już stoi w stanie surowym zamkniętym. Problem jest w tym ze nie orientuje się ile potrzebował bym pieniędzy na wykończenie go tak bym mógł się z rodzina wprowadzić. Nie znam cen rynkowych materiałowi robocizny. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć ile wyniesie mnie:

-elewacja
-tynki
-elektryka
-rozprowadzenie hydrauliki pod piec na eko groch i wode
-ocieplenie dachu
- media prąd ,woda,kanaliza jest na działce ale nie jest poprowadzona do domu jaka cena za to ?

I wszystkie cenne rady mile widziane.
Link do projektu ---> https://www.archon.pl/projekty-domow/pr ... 1f6dea087e


Chłopie rozstrzał cenowy jest w granicach od 100 tysięcy do nawet miliona i zależy od twoich zachcianek. Nie ma czegoś takiego jak kosztorys przy wykańczaniu domu. Wydatki nigdy się nie kończą.
Podam na swoim przykładzie. Zwykły domek całoroczny o powierzchni 75m2 nad jeziorem. Miało się skończyć na 50 tysiącach razem z wykończeniem-sam robię i buduję. Na dzień dzisiejszy jest wydane 70 koła bez tynków na elewacji, paneli i terakoty na podłogach.

eddix
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 05 wrz 2017, 11:47
Re: Poproszę o pomoc

autor: eddix » 06 wrz 2017, 7:36

Dokładnie, jest tak jak mówi Nexo , w czasie robót też wychodzi kilka dodatkowych wydatków.
A to klej się skończył a to płytka pękła. Nie da się dokładnie określić sumy .

Jan_Kalita
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 501
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:45
Re: Poproszę o pomoc

autor: Jan_Kalita » 08 wrz 2017, 9:50

Panowie, nieprawda :)
Jak najbardziej można zrobić taki kosztorys na podstawie przedmiaru i jeżeli zna się mniej więcej jaki materiał chcemy wykorzystać.
Wystarczy do tego program Rodos wraz z aktualnymi cennikami np. eurocenbud. Problem jest tego typu, że taki program kosztuje - ok. 3-5 tyś zależenie od tego jakie rozszerzenia się do tego dokupi. W związku z tym osoba, która zakupiła w/w program będzie chciała, żeby ten program się zwrócił + jakieś drobne na chleb czy prąd i takie tam. Analogicznie - tu frajera, który za darmo to zrobi - nie znajdziesz.

Jezuuu czasem mam wrażenie, że to forum jest tylko o krok od postów typu "pan mi zbódóje dom, ja mam horom curke"

Nexo
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 408
Rejestracja: 22 cze 2017, 12:06
Re: Poproszę o pomoc

autor: Nexo » 08 wrz 2017, 10:28

Pffffhahhahaha.
No program może sobie być ale program jak to program zrobi raczej poglądowy kosztorys, podobnie do kosztorysów zawartych w projektach budynku. Nie da się kosztów wyliczyć co do złotówki bo kto przewidzi że np do montażu rynien jest potrzebne tyle i tyle wkrętów uwzględniając że Mietek połowę pogubi stojąc na drabinie usiłując utrzymać wkrętarkę na delirce. Rur co do centymetra też nikt nie kupuje.
Druga sprawa. Byłem w zeszłym tygodniu kupować zlew z szafką w markecie. Wybór padł na najtańszy za stówę ale pech chciał że stara zabrała się ze mną. Efekt? Kupiony zestaw za ponad 600 złotych. Przy wykończeniówce tak jest ze wszystkim. Zajsrane kafle czy panele kosztują 3x tyle niż się przewidziało jak się baba dorwie do wyboru. Nie dość że łazi po tych wystawach półtorej godziny oglądając kilkanaście razy to samo to potem przy płaceniu machasz już ręką wznosząc wzrok ku niebu żeby już się ta męka skończyła i można było jechać na budowę wypić piwo.

Jan_Kalita
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 501
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:45
Re: Poproszę o pomoc

autor: Jan_Kalita » 08 wrz 2017, 10:59

No prawda to, w łazience przecież można zamiast kafelek wyłożyć procesorami intel core i9-7900X (bagatela 4200 za sztukę), tylko po co?

Nexo
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 408
Rejestracja: 22 cze 2017, 12:06
Re: Poproszę o pomoc

autor: Nexo » 08 wrz 2017, 11:33

Nie podpuszczaj bo jeszcze jakaś to przeczyta podłapie pomysła.
Nie zdziwiłbym się.

komentator1976
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 10 wrz 2017, 23:36
Re: Poproszę o pomoc

autor: komentator1976 » 10 wrz 2017, 23:43

Każdy remont pochłania niepotrzebnie czas nie da się go przeżyć bez tego

Nexo
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 408
Rejestracja: 22 cze 2017, 12:06
Re: Poproszę o pomoc

autor: Nexo » 11 wrz 2017, 11:15

Niepotrzebnie to można się w gacie zejsrać. A baby niczego nie robią niepotrzebnie w ich mniemaniu.

budowa876
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 590
Rejestracja: 06 paź 2017, 10:53
Kontaktowanie:
Re: Poproszę o pomoc

autor: budowa876 » 08 lis 2017, 21:38

Potrzebne będę mi rady dotyczące zakupu mieszkania od dewelopera, ponieważ właśnie jestem na takim etapie. Kupuję mieszkanie, które znalazłem na stronie http://www.bud-rim.com.pl/oferty/zeromskiego-20a/ . Chciałbym, aby było już po i chce mieszkać w swoim wymarzonym domu.

mateusz1987
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 09 lis 2017, 10:33
Re: Poproszę o pomoc

autor: mateusz1987 » 09 lis 2017, 10:56

budowa876 pisze:Potrzebne będę mi rady dotyczące zakupu mieszkania od dewelopera, ponieważ właśnie jestem na takim etapie. Kupuję mieszkanie, które znalazłem na stronie http://www.bud-rim.com.pl/oferty/zeromskiego-20a/ . Chciałbym, aby było już po i chce mieszkać w swoim wymarzonym domu.


Witaj kolego, jakie rady potrzebujesz ? Napisz coś konkretniej, pozdrawiam :-)

budowa876
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 590
Rejestracja: 06 paź 2017, 10:53
Kontaktowanie:
Re: Poproszę o pomoc

autor: budowa876 » 10 lis 2017, 13:33

mateusz1987 pisze:
budowa876 pisze:Potrzebne będę mi rady dotyczące zakupu mieszkania od dewelopera, ponieważ właśnie jestem na takim etapie. Kupuję mieszkanie, które znalazłem na stronie http://www.bud-rim.com.pl/oferty/zeromskiego-20a/ . Chciałbym, aby było już po i chce mieszkać w swoim wymarzonym domu.


Witaj kolego, jakie rady potrzebujesz ? Napisz coś konkretniej, pozdrawiam :-)



Głównie chodzi o odbiór mieszkania, na co trzeba uważać, jakie mogą być "pułapki". Nie chciałbym kupić mieszkania, które okaże się jakąś fuszerką.

mateusz1987
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 09 lis 2017, 10:33
Re: Poproszę o pomoc

autor: mateusz1987 » 13 lis 2017, 8:29

Wiele usterek wychodzi (lub może ) niestety po jakimś czasie .. a jaki standard wykończenia masz w umowie ?

kladyn
Aktywny
Aktywny
Posty: 117
Rejestracja: 27 kwie 2015, 14:43
Re: Poproszę o pomoc

autor: kladyn » 20 lis 2017, 14:54

Jedynie co mogę pomóc w temacie geodety z Bolesławca , korzystając z ich usług jestem bardzo zadowolony bardzo szybki termin realizacji i co najważniejsze dokonali pomiarów pod każdym względem. Koniecznie zajrzyj na http://www.geoinwest.info/oferta


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów