piece na drewno

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

amator
piece na drewno

autor: amator » 30 lis 2005, 11:22

czy ma ktos doswiadczenie z piecem na drewno sa bardzo drogie nie wiem czy warte swojej ceny

Gość

autor: Gość » 09 gru 2005, 17:45

Chodzi Ci o piec na trociny czy drewno ?

amator
instalacje grzewcze

autor: amator » 20 gru 2005, 13:50

na drewno trotami tez mozna tzw. holz gaz

Gość1
Piec

autor: Gość1 » 10 sty 2006, 20:15

Drogie? piece na drewno jeszcze to zależy od ich mocy są tańsze od pieców gazowych no chyba że ktoś sobie zarzyczy z np automatycznym podajnikiem.Zwykły piec C.O na drewno o mocy 25 kw kostuje około 2200zł

c.o.wiec

autor: c.o.wiec » 17 sty 2006, 16:38

dobre sobie . kocioł na Holzgas np Vitolig 150 25 kW kosztuje 6.700,-
jest bardzo tani w eksploatacji pod paroma war. np.: komin z wkładem kominowym , bardzo suche drewno 20% czyli min 1,5 roku schnięcia , koniecznie liściaste , idealnie pracuje instalacja z buforem ok. 700 L pojemności .

łysy1964
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 01 wrz 2017, 21:15
Re: piece na drewno

autor: łysy1964 » 01 wrz 2017, 21:26

Schemat ogrzewania mojej 300 m2 chałupy. Kupiłem kiedyś Hajnówkę, miała być do wszystkiego a jak się okazało jest do niczego, zresztą jak wszystkie piece w sprzedaży albo są dobre na węgiel albo na drewno nie ma pieca który spalałby jedno i drugie w sposób ekonomiczny.
Oczywiście producenci będą twierdzić co innego ale nich mi który taki piec pokaże? Pół pieca to palenisko (niby zaleta) po jednym sezonie palenia drewnem więcej smoły niż na gminnej drodze i skąd ta sprawność i moc? zaś piece na holzgas niech go który załaduje węglem, nie wspomnę o cenie i sterowaniu , normalnie chyba ruskie rakiety są łatwiejsze w obsłudze.
Rozwiązanie jest banalnie proste, zamiast przerabiać na dolniaki, które coś tam daje ale nie wykorzystuje dalej w pełni mocy kotła i trzeba latać i podkładać postanowiłem dobudować sobie szamotowy piec zgazowujący. Szamotka z rozbiórki, trochę złomu, cementu, gliny, piasku, informacji w necie jak? i mamy idealny piec na holzgas a jak nam się skończy drewno to na węgiel albo jedno i drugie na raz.
W Hajnówce dorobiłem dodatkową przegrodę szamotową z dopalaczem tzw. dolniak oraz w środku paleniska wyjmowany szamotowy kanał podnoszący i dopalający gazy (pomysł z pieca rakietowego), gorące spaliny wracają od góry po ściankach paleniska do dyszy dopalającej ( jakby jeszcze coś zostało) i dalej przez wymiennik do komina. Jak palę sam to mogę sobie regulować dopływ powietrza wtórnego w trzech różnych miejscach a jak żona to tylko ustawiam powietrze pierwotne i wtórne w piecu szamotowym. Udało mi się załatwić płytę szamotową na sklepienie pieca szamotowego 65 cm x 65 cm x 10 cm na której dosuszam drzewo. Boki pieca dodatkowo owinąłem folią aluminiową, dałem zbrojenie i zalałem betonem a od ściany dałem wełnę kominkową. Całkowity koszt jakieś 600 zł, oczywiście bez Hajnówki za którą dałem 2500 zł. Przydaje się zawór czterodrożny i najtańszy załącznik pompki.
Nie wiem jak załadować zdjęcia?

Mayenna
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 87
Rejestracja: 17 mar 2017, 10:54
Re: piece na drewno

autor: Mayenna » 08 wrz 2017, 11:43

Mówi się "szukajcie, a znajdziecie" i w moim przypadku to się sprawdziło. Chciałam skonsultować się z Wami odnośnie ogrzewania domu, więc podczepiam się pod temat i musicie mi pomóc :D. Moje pytanie tyczy się zamawiania węgla, mianowicie czy lepiej jest węgiel kupować w workach czy luzem. Jestem raczej zdania, że w workach, ponieważ mój sąsiad kilka razy naciął się na węglu luzem - płacił za więcej kilogramów niż otrzymał. Moje przypuszczenia potwierdził ten artykuł - http://www.twojawentylacja.pl/czarne-zloto/, niemniej chcę dodatkowo się upewnić na tym forum.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Dot [Bot], Omgili [Crawler] i 88 gości

Gotowe projekty domów