Wybór piecyka na pellet do DGP

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

bobbudowniczy99
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 12 paź 2016, 8:31
Wybór piecyka na pellet do DGP

autor: bobbudowniczy99 » 20 cze 2017, 20:02

Witam, proszę o doradzenie jaki piecyk na pellet do systemu DGP wybrać. Mam mały domek 60 m2 ocieplony styropianem na ścianach. Dach też ocieplony wełną.
Chciałbym wydać maksymalnie 7000 zł. Z góry dzięki. Pozdrawiam

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Wybór piecyka na pellet do DGP

autor: szari » 20 cze 2017, 20:52

chłopie do 60m2 każdy kominek będzie za duży. Weź sobie poczytaj o piecach akumulacyjnych dynamicznego rozładowania ładowanych w 2 taryfie.

A jak jesteś tam okazyjnie to weź se klimę z opcją grzania jakąś z 7kW zamontuj i w kapciach przeżyjesz. Ale tylko jeśli jesteś tam okazyjnie, jeśli tam mieszkasz klimy nie polecam.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Wybór piecyka na pellet do DGP

autor: Enerbau » 20 cze 2017, 21:42

szari pisze:Weź sobie poczytaj o piecach akumulacyjnych dynamicznego rozładowania ładowanych w 2 taryfie. .

Piece akumulacyjne, to jedno z najdroższych elektrycznych systemów grzewczych. Nie można polecać czegoś, co jest tak drogie, mister szari.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Wybór piecyka na pellet do DGP

autor: szari » 20 cze 2017, 21:57

Enerbau pisze:Piece akumulacyjne, to jedno z najdroższych elektrycznych systemów grzewczych. Nie można polecać czegoś, co jest tak drogie, mister szari.

Chcesz zaproponować coś tańszego z własnej strony www?
10.10.2016 r - 30.04.2017 r - 6806 kWh x 0,58 zł brutto* = 3947,48 zł przy 160m2
to tu wyjdzie 1/2 tego 2k PLN a za to można kupić 2,5 t pelletu zajebistej jakości. Lub jak kto woli prund po 30 gr 6,66 MWh!!!!!!!
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Wybór piecyka na pellet do DGP

autor: Enerbau » 20 cze 2017, 22:45

Nikt nikomu nie zabroni robić u siebie za palacza. Bogatemu wszystko wolno. Ludzie inteligentni cenią swój wolny czas i wybierają komfort zamiast pracy po pracy.
Jakoś nie słyszałem o bezobsługowych piecach, które pracują ponad 10 lat bez jakiego kolwiek serwisu. Systemy ogrzewań podczerwienią mają trałość od 30 do 50 lat i nie wymagają żadnej pracy, poza ustawieniem ulubionej temperatury.

Opomiarowany budynek zbudowany w technologii NF40 zużył dokładnie tyle energii na
ile go zaprojektowano. Jest to nowy dom z betonu komórkowego, który jak wiadomo musi być suszony z wilgoci technologicznej nawet do 3 lat. Stąd też początkowo wyższe zużycie energii. Podobny budynek zużywa tylko 27 kWh/m2/rok.

Tym peletem, to pewnie można ogrzać kurnik, bo na dom już nie starczy.
Bez informacji o ogrzewanym obiekcie, takie hasełka to ściema dla inteligentnych inaczej.
Ludzie myślący potrafią odróżnić źiarno od plew!

bobbudowniczy99
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 12 paź 2016, 8:31
Re: Wybór piecyka na pellet do DGP

autor: bobbudowniczy99 » 21 cze 2017, 6:48

Witam, mieszkam tu na stałe , właśnie tak się składa, że w jednym pokoju mam założone panele na podczerwień ale korzystam z tego sporadycznie. Jest to ogrzewanie bardzo drogie dla mnie. Te panele nie dają rady przy niskich temperaturach i jest po prostu zimno. Dałem się na to nabrać i szukam teraz normalnego ogrzewania. Pozdrawiam

fefluk
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 387
Rejestracja: 23 maja 2017, 10:17
Re: Wybór piecyka na pellet do DGP

autor: fefluk » 21 cze 2017, 7:42

bobbudowniczy99 pisze:Witam, mieszkam tu na stałe , właśnie tak się składa, że w jednym pokoju mam założone panele na podczerwień ale korzystam z tego sporadycznie. Jest to ogrzewanie bardzo drogie dla mnie. Te panele nie dają rady przy niskich temperaturach i jest po prostu zimno. Dałem się na to nabrać i szukam teraz normalnego ogrzewania. Pozdrawiam

No proszę. Kolejny niezadowolony z podczerwieni ale dalej swój towar chwali i interere się kręci. Pewnie instalacja spieprzona co? panie enterbaum?
Jakiś dziwny ten kraj..No jak ludzie mogą nie grzać podczerwienią albo ciepłymi pompami?! Przecież enter ma tylu zadowolonych klyentów.. Pśipadek? Czy ustawka pod geszefty?
Przecie nie od dziś wiadomo że jak ma się dobry towar to rozchodzi się on z nadania i dobry diler nie szuka potrzebującego na forum. A tu?

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Wybór piecyka na pellet do DGP

autor: Enerbau » 21 cze 2017, 8:02

bobbudowniczy99 pisze:Witam, mieszkam tu na stałe , właśnie tak się składa, że w jednym pokoju mam założone panele na podczerwień ale korzystam z tego sporadycznie. Jest to ogrzewanie bardzo drogie dla mnie. Te panele nie dają rady przy niskich temperaturach i jest po prostu zimno. Dałem się na to nabrać i szukam teraz normalnego ogrzewania. Pozdrawiam


Wcale mnie to nie dziwi. Większość paneli, to tzw. płaskie grzejniki elektryczne, które nie
są promiennikami, a wtedy ogrzewanie jest drogie.
Czy może Pan podać typ grzejników i jaka firma je zakładała? Ile kosztowały?
Może być też tak, że moc jest zbyt mała w stosunku do zapotrzebowania energetycznego
budynku, a wtedy też będzie drogo. Sporadycznie, to można używać dmuchawy aby uzupełnić istniejący system grzewczy.
Ogrzewanie podczerwienią jest przeznaczone do pracy ciągłej. Wtedy jest oszczędne.
Temperaturę w pomieszczeniu utrzymuje termostat.

fefluk
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 387
Rejestracja: 23 maja 2017, 10:17
Re: Wybór piecyka na pellet do DGP

autor: fefluk » 21 cze 2017, 8:12

A nie mówiłem? Bankowo sknocona instalacja! To nie może być prawdą że podczerwień na prąd żre go jak dzik żołędzie! Nieee..
No nieeemożliwe po prostu! Tylu mam zadowolonych klyentów! Kup pan ode mnie panelik a będziesz pan zadowolony. Jak coś to najwyżej dmuchawę se odpalisz.
*Tylko ja sprzedaję. Nie montuję. W razie co powiem że instalator spartolił robotę i stąd licznik w skrzynce chce drzwiczki wyrwać.

bobbudowniczy99
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 12 paź 2016, 8:31
Re: Wybór piecyka na pellet do DGP

autor: bobbudowniczy99 » 21 cze 2017, 12:11

Enerbau pisze:Wcale mnie to nie dziwi. Większość paneli, to tzw. płaskie grzejniki elektryczne, które nie
są promiennikami, a wtedy ogrzewanie jest drogie.
Czy może Pan podać typ grzejników i jaka firma je zakładała? Ile kosztowały?
Może być też tak, że moc jest zbyt mała w stosunku do zapotrzebowania energetycznego
budynku, a wtedy też będzie drogo. Sporadycznie, to można używać dmuchawy aby uzupełnić istniejący system grzewczy.
Ogrzewanie podczerwienią jest przeznaczone do pracy ciągłej. Wtedy jest oszczędne.
Temperaturę w pomieszczeniu utrzymuje termostat.


Wziąłem te panele na próbę do jednego pokoju z firmy panelenapodczerwien.pl . Nie pamiętam już ceny ale coś chyba około 2000 zł 2 grzejniki po 650W + sterownik. Wiszą w pokoju 3x4m. Ja to mogę tylko ocenić subiektywnie tak jak ja to widzę. Sprzedawca zapewniał że dobry wyrób polski, no i rzeczywiście dobry, jeszcze się nie zepsuły, bezobsługowe, tylko nastawić daną temperaturę i po kłopocie. Rzeczywiście musi być to podczerwień bo jak przyłożyć rękę około 1m od panela to czuć promieniowanie ciepełka. Jednak gdy rzeczywiście policzyłem ile godzin na dobę te panele pracują zapewniając mi ciepło w nocy na poziomie 17 stopni a w dzień na poziomie 19,5 stopnia to pamiętam, że mi wyszły jakieś za wysokie dla mnie kwoty. W sterowniku jest licznik ile godzin dobowo pracują grzejniki. Potem dodałem do tego jeszcze drugi pokój, kuchnię, łazienkę i wyszło niestety dużo za drogo, także bałem się już kupować panele do reszty domu. Ogólnie jakby to tyle prądu nie brało to by było super rozwiązanie, bo nawet nie takie drogie w zakupie ale co z tego.
Poza tym komfort cieplny jest nijaki z tych paneli. Ciepło jest jak się stoi na wprost panela, a np. jak już się jest pod nim to zimno (u mnie wisi ten panel nad łóżkiem).

To tak o panelach na podczerwień, a co Państwo sądzicie o takim piecyku na pellet Ravelli RC 70 , RC70 ? Można go teraz w promocji kupić za 5400 zł.
Mógłby się może wypowiedzieć ktoś kto używa instalacji DGP z piecykiem na pellet? Pozdrawiam

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Wybór piecyka na pellet do DGP

autor: Enerbau » 21 cze 2017, 21:31

Kod: Zaznacz cały

Ogólnie jakby to tyle prądu nie brało to by było super rozwiązanie, bo nawet nie takie drogie w zakupie ale co z tego.

Niestety, firma sprzedająca promienniki źle dopasowała zapotrzebowanie energetyczne
pomieszczeń do mocy promienników. Także zalecone ustawienia termostatu nie są właściwe dla budynków masywnych.
Kupił Pan ogrzewanie w internecie, bez fachowej obsługi. Nawet nie wie Pan od kogo kupował. Firma ma nazwę, adres, ale właściciel jest bliżej nieznany.
To rodzi wątpliwości co do właściwej obsługi klienta. Stąd też nieporozumienia.

My nie występujemy anonimowo. Firma ma właściciela i pracowników. Każdy może zasięgnąć fachowej porady od naszego konsultanta technicznego. Mamy wieloletnie doświadczenie na rynku ogrzewań podczerwienią i staramy się dobrać system ogrzewania zgodnie z potrzebami naszych klientów. Wykonujemy też montaże w całej Polsce.
Jeżeli nasz system grzewczy nie odpowiada parametrom technicznym budynku, to proponujemy termomodernizację, albo wybór innego systemu ogrzewania.

Niestety nie każdy budynek nadaje się do ogrzewania podczerwienią. Dlatego też, przed zaproponowaniem konkretnego systemu grzewczego przeprowadzamy wyczerpujący wywiad, by uchronić inwestora przed niewłaściwą decyzją.

Coraz częściej spotykamy się z informacjami, że proponowane produkty do ogrzewania podczerwienią są produkcji polskiej. Nam nie są znane takie przypadki, że coś takiego produkowane jest w Polsce, ale sprzedawca nie powinien mieć problemów z podaniem nazwy i adresu firmy produkującej jego produkty wraz z ich parametrami technicznymi i nazwą handlową.

bobbudowniczy99
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 12 paź 2016, 8:31
Re: Wybór piecyka na pellet do DGP

autor: bobbudowniczy99 » 22 cze 2017, 10:35

Trochę odbiegliśmy od tematu. Pytanie było jaki piecyk na pellet do DGP polecacie, tak do 7000 zł. Pozdrawiam

Norek77
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 28 lut 2017, 12:09
Re: Wybór piecyka na pellet do DGP

autor: Norek77 » 29 cze 2017, 7:20

Popatrz sobie na stronę sas.busko.pl - mają duży wybór kotłów na pellet.

klarap
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 08 wrz 2017, 9:34
Re: Wybór piecyka na pellet do DGP

autor: klarap » 08 wrz 2017, 9:43

Polecam ogrzewanie podczerwone ja jestem z niego zadowolona

KrystianM
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 03 maja 2019, 9:15
Re: Wybór piecyka na pellet do DGP

autor: KrystianM » 29 sie 2019, 12:35

Ja kupiłem świetny sprzęt w sklepie 499. Piecyk jest wyposażony w pompę obiegową, naczynie przeponowe oraz zawór bezpieczeństwa. Jestem bardzo zadowolony z podjętej decyzji.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 186 gości

Gotowe projekty domów