Adaptacja strychu. Proszę o pomoc

Adaptacja poddasza na wnętrze użytkowe jest świetnym pomysłem, jednak czasami bardzo trudnym w realizacji. Tutaj dowiesz się o wadach i zaletach urządzeniu na poddaszu na sypialni, salonu czy pokoju dziecięcego.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Marcinc
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 11 kwie 2008, 12:18
Lokalizacja: Orneta
Adaptacja strychu. Proszę o pomoc

autor: Marcinc » 11 kwie 2008, 12:35

Witam wszystkich fachowców :wink:
Mam nadzieję że uzyskam od Was wiele pomocy jeśli chodzi o adaptację strychu.Otóż po wielkiej tułaczce po licznych stancjach razem z żoną dostaliśmy propozycję od teściowej żeby zaadoptować jej strych na mieszkanko dla nas i naszych dzieci(dwójka).
Mam kilka pytań:
1- Dach do remontu moim zdaniem(miejscami przecieka na łączeniu dachówek choć nie widać tych przecieków na sufitach na dole)-krokwie-deski-łaty,dachówka czy najpierw zrobić dach czy najpierw ocieplić poddasze?
2 - Jaka podłoga w łazience czy musi być wylewka i powiedzmy terakota czy podłoga może być z innego materiału( chodzi tu głównie o stabilność pralki)
3- Jeśli dach bym miał gotowy to czy najpierw podłogi czy ocieplenie skosów a może najpierw doprowadzić wodę i centralne ogrzewanie ?
To na razie tyle , dzięki za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam
super strych !!!!!

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

autor: Andrzej Wilhelmi » 12 kwie 2008, 22:29

Zdecydowanie w pierwszej kolejności dach później ocieplenie. Pozdrawiam.

Marcinc
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 11 kwie 2008, 12:18
Lokalizacja: Orneta

autor: Marcinc » 13 kwie 2008, 10:06

Dzięki Andrzeju, jeśli tak to bierzemy się za dach.
A w związku z tym jeżeli myślimy o oknach dachowych to czy ich montaż musi być przy okazji remontu dachu czy można to zrobić po jakimś czasie? Chodzi oczywiście o pieniążki.Ja wolałbym zrobić dach potem chociażby jeden pokój a potem ew. jakieś Veluxy.
Co Ty na to?
super strych !!!!!

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

autor: Andrzej Wilhelmi » 13 kwie 2008, 23:06

Okna połaciowe można montować w dowolnym czasie. Pozdrawiam.

Marcinc
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 11 kwie 2008, 12:18
Lokalizacja: Orneta

autor: Marcinc » 14 kwie 2008, 22:04

Właśnie zdecydowaliśmy się na blachodachówkę. Zaproponowano nam firmę BUDMAT, dobra to firma?
10 lat gwarancji. powierzchnia dachu to 12,20mx7m(jedna strona.
Mam jeszcze jedno pytanie:
-czy jeżeli na krokwiach jest pełne deskowanie to zastosować folię wysokoparoprzepuszczalną czy wystarczy niskoparoprzepuszczalna? ,mając zamiar adaptować poddasze na cele mieszkalne chodzi tu o ocieplenie poddasza
Pozdrawiam
super strych !!!!!

Awatar użytkownika
deggial
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 867
Rejestracja: 17 mar 2008, 14:24
Lokalizacja: okolice Wrocławia

autor: deggial » 15 kwie 2008, 6:53

Przede wszystkim to przed jakimikolwiek pracami potrzebujesz projekt i pozwolenie na budowę - zmiana sposobu użytkowania.

BUDMAT to chyba niezły producent.

Odnośnie deskowania niech wypowie się ktoś bardziej światły, a odnośnie folii to przy ocieplaniu wełną - wysokoparoprzepuszczalna.

Pozdrawiam.


Wróć do „Wnętrza na poddaszu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

Gotowe projekty domów