Spadek ciśnienia wody chwilę po odkręceniu kranu

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Sanchosc
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 03 wrz 2017, 9:43
Spadek ciśnienia wody chwilę po odkręceniu kranu

autor: Sanchosc » 03 wrz 2017, 9:51

Witam.
Niedawno robiłem instalację wodną w kuchni. Mam następujący problem, nie znalazłem nigdzie takiego tematu więc zakładam nowy.

Instalacja nie ma nigdzie przecieków wszystko dobrze dokręcone a zaworu odkręcone na maksa. Problem jest z ciśnieniem wody. Na początku woda "walnie" tak jak powinna ale stopniowo zaczyna spadać do pewnego momentu. Jak już się ustabilizuje (co trwa kilka sekund) to spada jeszcze bardziej jak odkręcę na maks zimną lub ciepłą. Mam bojler elektryczny prawie nowy ale problem jest zarówno z zimna i ciepła więc to chyba nie wina bolera. Odkrecalem również końcówkę kranu ale efekt ten sam.

Bardzo proszę o jakieś porady jak mogę to naprawić i z góry dziękuję za pomoc.

Nexo
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 408
Rejestracja: 22 cze 2017, 12:06
Re: Spadek ciśnienia wody chwilę po odkręceniu kranu

autor: Nexo » 03 wrz 2017, 10:20

Zapowietrzona instalacja. Odkręć ciepłą wodę, zatkaj kran ręka, odkręć zimna wodę i trzymaj tak kilka minut.Potem zakręć zimną i puść ciepłą. Powtórz kilka razy i powinno być ok.

Sanchosc
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 03 wrz 2017, 9:43
Re: Spadek ciśnienia wody chwilę po odkręceniu kranu

autor: Sanchosc » 06 wrz 2017, 7:28

Nexo pisze:Zapowietrzona instalacja. Odkręć ciepłą wodę, zatkaj kran ręka, odkręć zimna wodę i trzymaj tak kilka minut.Potem zakręć zimną i puść ciepłą. Powtórz kilka razy i powinno być ok.


Problem tylko mam taki, że nie mogę utrzymać zatkanego kranu przez kilka minut ponieważ ciśnienie jest zbyt duże w momencie zatkania ręką.

Nexo
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 408
Rejestracja: 22 cze 2017, 12:06
Re: Spadek ciśnienia wody chwilę po odkręceniu kranu

autor: Nexo » 06 wrz 2017, 8:10

Zatkaj szmatą. Nie musi być szczelnie. Chodzi o to żeby wypchnęło korek powietrzny.


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

Gotowe projekty domów