Ogrzewanie małej hali magazynowej

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Ogrzewanie małej hali magazynowej

autor: bachus » 31 sie 2017, 16:22

asolt pisze:
ci którzy są przeciwni tej ideologii

Prościej było by spytać kto jest zwolennikiem tej ideologii.
O ile ja pamiętam (od roku 2006) nie ma żadnego zwolennika.
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

asolt
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1130
Rejestracja: 05 maja 2011, 7:44
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska
Re: Ogrzewanie małej hali magazynowej

autor: asolt » 31 sie 2017, 16:29

bachus pisze:
asolt pisze:
ci którzy są przeciwni tej ideologii

Prościej było by spytać kto jest zwolennikiem tej ideologii.
O ile ja pamiętam (od roku 2006) nie ma żadnego zwolennika.


Ja tylko podałem kto nalezy do grupy przeciwników, a ich ilosc, praktycznie jestesmy my wszyscy za wyjatkiem TB (w kliku wcieleniach na forum) oraz blizej nie sprecyzowanej grupy (bardzo nielicznej) którzy ulegli tej propagandzie. Procentowo to tysieczne czesci promila

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ogrzewanie małej hali magazynowej

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 31 sie 2017, 22:19

W 1990 roku były tylko pompy ciepła gruntowe.
Klasyfikacja energetyczna domów z instalacją bezpośrednią. To początek lat 90-tych:

-A+ - dom produkujący więcej energii niż potrzebuje
-A - dom autonomiczny
-B - 1-15 kWh/m2 rocznie- dom izolowany
-C - 16-30 kWh/m2 rocznie - stare budownictwo
-D - > 30kWh/m2 rocznie - źle wykonane instalacje

Potem przyszli oszuści, bo podpisano umowy na dostawy gazu, tak że mamy płacić nawet jak nie odbierzemy. Przyszły strajki górnicze.
Nawet start dom , uszczelniony z 90% odzyskiem ciepłą z wentylacji i grzejnikami elektrycznymi na ścianach działowych, nie zużyje więcej jak 30kWh/m2 a jak dołożymy klimatyzator inwertorowy to wyjdzie poniżej 20kWh/m2.
Panie Andrzeju, nie jest moją winą, że pierze się mózgi po 1997 roku.
Ale grzanie wody, by potem grzać dom to jest tak głupi pomysł, że szkoda go komentować. Radzę Panu zacząć się uczyć, a nie wierzć oszustom od OZC i tumanom centralnej jednostki na -20 st.
HVAC - najtańszy komfort.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Ogrzewanie małej hali magazynowej

autor: bachus » 01 wrz 2017, 0:11

Tomasz_Brzeczkowski pisze: Nawet start dom , uszczelniony z 90% odzyskiem ciepłą z wentylacji i grzejnikami elektrycznymi na ścianach działowych, nie zużyje więcej jak 30kWh/m2 a jak dołożymy klimatyzator inwertorowy to wyjdzie poniżej 20kWh/m2.

No popatrz Andrzeju gotowy przepis na sukces. Toż to odkrycie na miarę wynalezienia koła, szczególnie dzisiaj w dobie szukania ograniczenia zużycia energii.
Trzeba być kompletnym pajacem żeby tego wspaniałego przepisu nie wdrożyć w życie i zarobić kup... kasy która ustawi do trzeciego pokolenia. Tym bardziej, że nie trzeba dużo kasy by w to zainwestować.
Wystarczy to tylko pisemnie ludziom zagwarantować. Brzęczkowski niby się zajmuje tym od 25 lat i tylko jeden udokumentowany przypadek założenia takiej instalacji a prawdopodobnie założył ją u siebie a dane zmanipulował próbując przedstawić je tu.
Wielu już próbowało zachęcić Brzęcza do założenia instalacji według Brzęcza płacąc nawet dwa razy więcej ale pod warunkiem, że zagwarantuje takie osiągi w umowie. nigdy nic z tego nie wyszło, czego boi się Brzęczkowski głosząc te swoje teoryjki?
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

piolt
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 11 lut 2019, 21:30
Re: Ogrzewanie małej hali magazynowej

autor: piolt » 07 lis 2021, 19:08

Żeby ogrzać taki magazyn trzeba zaopatrzyć się w nagrzewnicę. Ja kupiłem ostatnio taką od użytkownika z allegro sma-geko i spisuje się dobrze. Zdecydowałem się na nagrzewnicę gazową za niecałe 330 złotych.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości

Gotowe projekty domów