Oszczędzanie energii ? fakty i mity

Porady jak udekorować każde wnętrze. Jeżeli zastanawiasz się jakie dodatki będą pasowały do Twojego domu, gdzie je kupić i w jakiej cenie, zajrzyj do tego działu.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Oszczędzanie energii ? fakty i mity

autor: Redakcja » 12 sie 2014, 16:16

Jak zmniejszyć rachunki za ogrzewanie i elektryczność nie wydając złotówki? Jak się często okazuje, czasem... Oszczędzanie energii ? fakty i mity >>
Redakcja

Ogrodka
Aktywny
Aktywny
Posty: 186
Rejestracja: 01 wrz 2011, 15:44
Oszczędzanie energii ? fakty i mity

autor: Ogrodka » 12 sie 2014, 16:16

Ponad połowa Polaków, nie oszczędza. Badania: http://www.sofista.com.pl/site,Seosem,Link-building.html mówią same za siebie.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Oszczędzanie energii ? fakty i mity

autor: Enerbau » 12 sie 2014, 19:57

Artykuł z 2008 roku i trąci już trochę myszką.
Głupotą jest obniżanie temeratury nocą aż o 5 stopni. To tylko pozorna oszczędność, gdyż pomieszczenie wychładza się nadmiernie i później trzeba wyprodukować jeszcze więcej energii, aby
podnieść temperaturę. Prawidłowe jest obniżenie temperatury o 2 stopnie. Najbardziej optymalnie można gospodarować energią stosując decentralne systemy grzewcze sterowane inteligentnymi termostatami. W ten sposób można w każdym pomieszczeniu zaprogramować wysokość temperatury w zależności od sposobu jego wykorzystania i obecności domowników.

KamilTorun
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 17 kwie 2017, 13:23
Oszczędzanie energii – fakty i mity

autor: KamilTorun » 17 kwie 2017, 13:40

oszczednosci warto zaczac od sprawdzenia aktualnej umowy z dostawca pradu. polacy nie przywiazuja do tego wagi, a sama zmiana dystrybutora moze przyniesc spore oszczednosci! w moim przypadku, po przeniesieniu sie do Axpo (mloda firma na polskim rynku - walcza o klienta swietna oferta, wiec to bardzo dobry czas zeby do nich przejsc) rachunki spadly nawet o kilkanascie procent przy takim samym poborze energii.

stix
Aktywny
Aktywny
Posty: 280
Rejestracja: 21 gru 2011, 18:30
Re: Oszczędzanie energii ? fakty i mity

autor: stix » 30 sie 2017, 15:28

Ja akurat mam dobrego dystrybutora,taryfa jest w porządku, ale rachunki i tak były wysokie, ponieważ część mieszkania ogrzewam energią elektryczną. Musiałam zamontować wymiennik ciepła firmy Bartosz i to dopiero rozwiązało problem, koszty drastycznie powędrowały w dół

grzesiek998
Aktywny
Aktywny
Posty: 111
Rejestracja: 30 mar 2018, 7:22
Re: Oszczędzanie energii ? fakty i mity

autor: grzesiek998 » 04 kwie 2018, 12:13

U siebie zauważyłem znaczne obniżenie rachunku za prąd po wymianie wszystkich żarówek na LEDowe, każdemu będę to doradzał, bo naprawdę działa. Polecam zapoznać się z tym artykułem jeśli ktoś potrzebuje więcej informacji: http://www.cleanandprint.pl/dom-i-wnetrze/led-w-domach/

żann
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 326
Rejestracja: 09 cze 2009, 17:12
Re: Oszczędzanie energii ? fakty i mity

autor: żann » 14 wrz 2018, 9:18

Najlepiej w tym celu zainwestować w urządzenia energooszczędne i optymalną przepustowość domowej sieci. Ewentualne wymianę oświetlenia na ledy activejet. Opłaca się taka wymiana ..bardzo.


Wróć do „Dekoracja wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości

Gotowe projekty domów