Problem z dziwnej budowy płytkim brodzikiem ROCA pomocy!

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

bols86
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:20
Problem z dziwnej budowy płytkim brodzikiem ROCA pomocy!

autor: bols86 » 25 sty 2015, 12:42

Drodzy Forumowicze, nie ukrywam że mam w Was ostatnią nadzieję. Ostatniego czasu skompletowałem kafle, elementy armatury itp. do mojej nowej łazieneczki, jako że kafelkarz upierał się przy montażu brodzika postanowiłem spełnić jego prośbę i zakupić niski brodzik. Dzisiaj przy instalacji okazało się iż wylewka jest na tyle płytka że ani syfon ani brodzik przeze mnie zakupiony nie nie zda tutaj egzaminu. Problem polega na tym iż wysokość w posadzce mierzona od styropianu wynosi lekko ponad 7cm, nie byłoby by problemu gdyż syfon jaki zakupiłem posiada 6cm wysokości u podstawy, problem tkwi w brodziku który nie wiedzieć czemu też musi wejść w posadkę a to dodatkowe lekko ponad 2cm, jak łatwo policzyć daje nam to 8cm do rezerwacji w wylewce, pomyślałem OK przecież tam dojdzie jeszcze kafla która ma 1,1cm wysokości do tego klej i mamy to upragnione 8cm. Czar szybko prysł, okazało się iż nie może to być na styk-czy to prawda?. W ogóle zwróćie proszę uwagę na ten brodzik ROCA, kupując go kierowałem się rysunkiem technicznym na stronie producenta, jednak rzeczywistość okazała się zupełnie inna, nie wiedzieć czemu jego obramowanie nie styka się z ziemią a wisi w powietrzu, czy to oznacza że pod nim nie może być kafli?, będzie chyba trzeba specjalnie dla niego rąbać dużą dziurę, czy sa takie płaskie brodziki które po postawieniu dotykają całym obramowaniem podłoża?. Proszę pomóżcie, nie chce wysokiego 14 cm brodzika :(
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Roca Polska
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2015, 17:32
Kontaktowanie:
Re: Problem z dziwnej budowy płytkim brodzikiem ROCA pomocy!

autor: Roca Polska » 13 lut 2015, 18:19

Szanowny Kliencie

Brodziki Malaga i Granada w wersji Flat są wynikiem naszego dążenia do skonstruowania maksymalnie płaskiego i jednocześnie niskiego brodzika. Obniżenie rantu brodzika, do najniższej możliwej konstrukcyjnie wysokości, wymusiło konieczność schowania poniżej poziomu podłogi nie tylko syfonu, ale i części dna brodzika celem zapewnienia właściwego spadku wody. W praktyce spowodowało to, iż w trakcie montażu brodzika zachodzi konieczność podkucia nie tylko pod syfon, ale i również pod pewną część brodzika znajdującą się w okolicach syfonu. Zdajemy sobie sprawę, że rysunki techniczne znajdujące się na naszej stronie internetowej mogły nie oddawać całego obrazu sytuacji, dlatego w najbliższym czasie zamieścimy na naszej stronie poprawione rysunki techniczne, dużo dokładniej obrazujące dno, wystające poniżej poziomu rantu, wraz z informacją co do montażu. Jednocześnie dziękujemy za zwrócenie uwagi na zaistniały problem.

Zespół Roca

marek33
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 384
Rejestracja: 10 paź 2016, 15:14
Re: Problem z dziwnej budowy płytkim brodzikiem ROCA pomocy!

autor: marek33 » 21 sie 2017, 12:21

Mi się dobrze korzysta z brodzika Schedpol który mamy już od jakiegoś czasu. Po pierwszy jest bezpieczny, nie ma obaw, że się noga pośliźnie. Jak moi rodzice byli u nas niedawno w odwiedziny to szczególnie mówili, że widzą różnicę. Oni już młodzi nie są, trudno im się poruszać, a z tego brodzika to jak sami mówią korzystało im się rewelacyjnie. Na stronie schedpol.pl jest w szczegółach rozpisana technologia stabilsound, którą tutaj używają przy produkcji wyposażenia.

duszek87
Aktywny
Aktywny
Posty: 192
Rejestracja: 04 cze 2013, 11:19
Lokalizacja: Warszawa
Re: Problem z dziwnej budowy płytkim brodzikiem ROCA pomocy!

autor: duszek87 » 28 sie 2017, 19:05

Kontaktowałeś się bezpośrednio z nimi, albo ze sklepem w którym to kupiłeś?


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości

Gotowe projekty domów