Problem z wilgocią w garażu.

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
białas
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 26 sty 2015, 21:12
Problem z wilgocią w garażu.

autor: białas » 25 sie 2017, 18:38

witam. przygotowuję się do ocieplenia domu i zastanawiam się co zrobić z garażem. sytuacja wygląda tak, że garaż przylega do domu i od czasu do czasu z sufitu kapie woda. nad garażem zrobiony jest taras, który wygląda tak (od góry):

-terakota
-wylewka ok. 5-6 cm
-folia
-styropian ok. 9-10 cm
-papa
-dalej nie wiem bo nie odkrywałem - najprawdopodobniej strop LUB warstwa trocin i strop.

dom jak i garaż budowane w latach 70. a potem taras robiony 2 razy. brat twierdzi, że za pierwszym razem wymieniana była papa (czyli + warstwy na niej) a za drugim razem tylko wylewka + terakota.

ponoć od samego początku z garażem było coś nie tak, bo szybko pojawiał się grzyb na syficie i na ścianach. w tym momencie również jest.

majster podpowiada mi, że przyczyna (przeciekanie sufitu) to efekt źle położnej papy. proponuje mi wyrzucenie wszystkiego aż do stropu i położenie kolejno:

-2 warstwy papy
-styropian
-folia
-wylewka
-coś na wierzch.

co o tym wszystkim sądzicie? czy to rzeczywiście wina źle położonej papy? czy propozycja majstra jest dobra?

Gość10463
Re: Problem z wilgocią w garażu.

autor: Gość10463 » 27 sie 2017, 7:53

jeden położył źle papę a drugi położy dobrze ??? ciekaw jestem jak ją przygrzeje do mokrego betonu .... dlaczego taras nie ma wentylacji między warstwowej zastosowanej ???

chłopie z tymi budowlańcami to jak z mechanikami .... są naprawiacze i wymieniacze, osobiście wolę tych pierwszych, mniejsze koszta ;-)

białas
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 26 sty 2015, 21:12
Re: Problem z wilgocią w garażu.

autor: białas » 27 sie 2017, 17:43

Krystian_Tarnowski pisze:jeden położył źle papę a drugi położy dobrze ??? ciekaw jestem jak ją przygrzeje do mokrego betonu


jak wspominałem, taras robiony w latach 70. nikogo nie usprawiedliwiam, ale przez tyle lat chyba mogło się coś stać, prawda? zresztą, jeśli coś jest mokre, a potrzeba, żeby było suche, to... się to osusza?


.... dlaczego taras nie ma wentylacji między warstwowej zastosowanej ???


co masz na myśli? jak to powinno wyglądać?

Gość10463
Re: Problem z wilgocią w garażu.

autor: Gość10463 » 27 sie 2017, 19:42

Tak jak pisałem, są naprawiacze i wymieniacze ją do tych pierwszych się zaliczam .. są pewne zasady których nie uczą na google i nie wyczytasz w Wikipedii

Papa termozgrzewalna w latach 70 tych nie istniała, ale za to było mnóstwo smoły która jak wiesz na mrozie pęka

Wszystko trzeba zerwać, przefrezowac i osuszyć strop, wylać spadki, wykonać hydroizolację zespoloną, ułożyć termoizolację z wentylacją, wylać nadbeton ze spadkiem, izolację wierzchnią

Etc etc jak to mówią tajemnica zawodowa, gdyby wszyscy dobrze by robili, nie byłoby co poprawiać

białas
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 26 sty 2015, 21:12
Re: Problem z wilgocią w garażu.

autor: białas » 27 sie 2017, 21:39

widzę, że nie mamy o czym rozmawiać.

Gość10463
Re: Problem z wilgocią w garażu.

autor: Gość10463 » 28 sie 2017, 6:57

powiem tak, w dzisiejszych czasach informacja więcej kosztuje niż sam materiał

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Problem z wilgocią w garażu.

autor: Interno » 28 sie 2017, 7:47

Nie napisano czy garaż jest ogrzewany i czy ma wymianę powietrza.
Rozwal wszystkie warstwy do stropu, oceń stan stropu i zrób to zgodnie z zasadami.

Gość10463
Re: Problem z wilgocią w garażu.

autor: Gość10463 » 28 sie 2017, 8:05

jeszcze trzeba znać te zasady a jedna z nich mówi: nie przykleisz papy termozgrzewalnej do mokrego lub wilgotnego betonu, więc jak teraz szybko uszczelnić taras skoro za pasem jesień i deszcz ??? skuć nie problem a co dalej

niech się głowią jak nie chcą płacić za informację, mi tam nie zależy :lol:

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Problem z wilgocią w garażu.

autor: Interno » 28 sie 2017, 9:04

Krystian_Tarnowski pisze: więc jak teraz szybko uszczelnić taras skoro za pasem jesień i deszcz ??? skuć nie problem a co dalej

Trochę późno ale robiłem takie zadania pod namiotem do pierwszych mrozów.
Teraz betony specjalne czy masy wyrównawcze to sporo chemii, wiążą po 4 godzinach a po 72 H można zdziałać prawie wszystko.
Najgorsza sprawa to zamknięcie wilgoci technologicznej w warstwach nieprzepuszczalnych ale i na to są rozwiązania.
Tutaj największa niewiadoma to strop, te trociny ??? i ile trzeba aby to osuszyć.
Jak nie to temat rozeznać, zrobić odkrywkę i zaplanować prace na przyszły rok.
Inwestor musi wybrać najlepszy wariant taki aby za jakiś czas nie rozwalać tego co się zrobiło.
Papier cierpliwy i myślenie nie boli.

Nexo
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 408
Rejestracja: 22 cze 2017, 12:06
Re: Problem z wilgocią w garażu.

autor: Nexo » 28 sie 2017, 9:24

Krystian_Tarnowski pisze:
niech się głowią jak nie chcą płacić za informację, mi tam nie zależy :lol:

Psujesz gościu to forum podobnie do brzęczkowskiego. Po co włazisz i się głupiomądrujesz skoro liczysz na kasę a nie chcesz pomóc bezinteresownie? Po to są fora i internety żeby się radzić tych co się znają albo przeszli już podobny problem a nie płacić za poradę która i tak pewnie byłaby kał warta.
Chcesz zarobić to idź pod latarnię albo daj reklamę do neta i czekaj cierpliwie aż ktoś zadzwoni.

Nexo
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 408
Rejestracja: 22 cze 2017, 12:06
Re: Problem z wilgocią w garażu.

autor: Nexo » 28 sie 2017, 12:27

Maaaaksiu psi zwisie. Weź se spam wsadź do zada..

Jan_Kalita
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 501
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:45
Re: Problem z wilgocią w garażu.

autor: Jan_Kalita » 28 sie 2017, 13:47

białas pisze:widzę, że nie mamy o czym rozmawiać.


A główny zainteresowany już dawno sobie odpuścił patrząc na poziom coponiektórych...

Domores
Aktywny
Aktywny
Posty: 221
Rejestracja: 14 cze 2018, 22:03
Re: Problem z wilgocią w garażu.

autor: Domores » 12 sty 2020, 21:51

Trzeba rozebrać podłogę nad garażem i znaleźć przeciek po czym odpowiednio zaizolować podłogę nad tarasem tak żeby nie było przecieków. Na czas naprawy warto zastosować pochłaniacze wilgoci w garażu lub porządnie wietrzyć to pomieszczenie.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów