Montaż okien - czym równać ościeża

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

srebrnylis
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 05 mar 2017, 22:04
Montaż okien - czym równać ościeża

autor: srebrnylis » 25 sie 2017, 14:52

Witam,
Czeka mnie wymiana okien w ścianie: suporeks - 5cm styropianu - suporeks.
Ma być zastosowana taśma paro-przepuszalna od wewnątrz i taśma rozprężna pomiędzy węgarkiem a ościeżnicą.
Umówiłem się z firmą która to wykona, że zdemontuję okna i wyrównam ościeża tak by taśma mogła być do nich przyklejona.

Pytanie - czym je wyrównać? Planowałem zrobić to tak
1 - wyrównać drobne nierówności (młotek)
2 - odpylić pędzlem
3 - zagruntować - co będzie szybkie ?
4 - wyrównać (wygładzić) - ale czym? Goldbandem. TYTAN TEO 124 ? Nivoplan z Mapei ? Atlas ZW 330 ? Chodzi mi o coś co szybko wiąże i nadaj się na obszary gdzie może być wilgoć. Może jakiś "szybki" klej do płytek ?

Czy to jest wykonalne by np. o 8 rano wyrównać i już kilka godzin później montować okna ? Ewentualnie taśmę można wykleić po kilku dniach.

Czy wyrównać tylko tam gdzie jest suporex czy też te 5cm styropianu ?

Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

Gotowe projekty domów