Jaki tynk na kamień ? + zdjęcie

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

davyd1984
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2017, 11:26
Jaki tynk na kamień ? + zdjęcie

autor: davyd1984 » 19 kwie 2017, 11:49

Przyszła pora na tynk na moim domu. Jest zlepiony z kamienia, pustaka oraz cegły dlatego prośba do Was o poradę - jaki tynk nadaje się najlepiej w moim przypadku ? Słyszałem również opinie,że nie powinienem ocieplać domu styropianem ponieważ kamienia sie nie ociepla tylko tynk. Co o tym myślicie ?

https://zapodaj.net/8496cd1bed586.jpg.html

JanekC
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 433
Rejestracja: 27 lut 2013, 0:11
Re: Jaki tynk na kamień ? + zdjęcie

autor: JanekC » 25 kwie 2017, 14:05

Lepszym rozwiązaniem niż styropian stanowiłaby w Twoim wypadku wełna mineralna, oczywiście to droższe rozwiązanie. Pamiętaj też jednak o tym, że tynk musi być naprawdę super, szczególnie, że dom jest zbudowany z różnych materiałów. Najbardziej widziałbym u Ciebie tynk cienkowarstwowy, np. silikon TN30

Tomek W.
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 417
Rejestracja: 22 cze 2011, 10:47
Lokalizacja: Cigacice
Kontaktowanie:
Re: Jaki tynk na kamień ? + zdjęcie

autor: Tomek W. » 25 kwie 2017, 20:10

Całkowity koszt systemu ociepleń z wełną mineralną + robocizna to około 30% więcej niż z EPS.
Polecam system z tynkiem silikonowym na ociepleniu z wełny FRONTROCK MAX E
[więcej informacji poprzez PW]
PozdrawiamTomek W.e-konsultant Rockwool

wikkis
Aktywny
Aktywny
Posty: 109
Rejestracja: 26 lis 2015, 16:38
Re: Jaki tynk na kamień ? + zdjęcie

autor: wikkis » 27 kwie 2017, 21:10

Faktycznie wybrał był jakiś dobry tynk. Raz zainwestujesz będziesz miał na lata, o ile oczywiście ekipa też rozum będzie miała. Foveo uważam za rozsądne rozwiązanie.

JanekC
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 433
Rejestracja: 27 lut 2013, 0:11
Re: Jaki tynk na kamień ? + zdjęcie

autor: JanekC » 27 kwie 2017, 21:57

No właśnie. Wełna mineralna ma tę przewagę, że jest dużo bardziej plastyczna niż styropian, dlatego zastosowanie jej w tym przypadku może dać dużo lepsze efekty.

A tynk - jak to już pisałem to trochę inna sprawa. Nie ma znaczenia już budulec i to, że jest zmienny. Po prostu można wybrać go dobrze lub mniej dobrze (ewentualnie też kompletnie źle).

oe_foveotech
Aktywny
Aktywny
Posty: 197
Rejestracja: 13 lis 2014, 14:47
Re: Jaki tynk na kamień ? + zdjęcie

autor: oe_foveotech » 07 cze 2017, 23:08

Szanowny Panie,

decyzję, jaki rodzaj materiału wybrać powinien podjąć projektant, ewentualnie osoba wyspecjalizowana w ocenie konstrukcji ścian. Wełna mineralna jest materiałem elastycznym, ale również cięższym niż styropian – warto o tym pamiętać. Do wykończenia elewacji z użyciem styropianu lub wełny mineralnej polecam zastosowanie rozwiązań marki FOVEO TECH. Jeżeli wybierze Pan wełnę – polecam użycie systemu FOVEO TECH W1. Jest to system przeznaczony dla domów, które znajdują się na terenach zielonych, gdzie występuje zwiększona wilgotność powietrza.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik Foveo Tech

tokarskirob
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 11 lip 2017, 8:35
Re: Jaki tynk na kamień ? + zdjęcie

autor: tokarskirob » 23 sie 2017, 12:45

A myslisz o tynku silikonowym? Jak tak to polecam bauhaus. Ja mam od kilku lat... teraz jakoś będzie 5 rok mijał i szczerze polecam.


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów