Midea Blanc vs Mitsubishi MSZ-DM

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

pasik21
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 sie 2017, 8:54
Midea Blanc vs Mitsubishi MSZ-DM

autor: pasik21 » 21 sie 2017, 9:16

Witam
Mam taką oto wycenę klimatyzacji:
Midea Blanc
2 szt 2.5KW po 1600 pln
1 szt 3.5KW 1700 pln
7600 pln z montażem
Mitsubishi MSZ-DM
2 szt 2.5KW po 1800 pln
1 szt 3.5KW 2000 pln
8300 pln z montażem
Czyli finansowo 700 pln na korzyść Midea Blanc. Pieniądze ważna rzecz ale....
Spotkałem się z opinią że Midea już po trzech latach bywa awaryjna. Zaczyna być problem z serwisem oraz potrafią pękać zaczepy-plastiki obudowy modułu montowanego w domu...
Mitsubishi to jednak Japonia itp. itd...
Na ścianie w pokoju lepiej prezentuje się Midea Blanc ale może lepiej dopłacić i nie zwracać uwagi na wygląd ciesząc się marką...
Poproszę o opinie osoby mające wyżej wymienione klimy jak też ich monterów.
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Midea Blanc vs Mitsubishi MSZ-DM

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 22 sie 2017, 0:27

Montuje się 30 do 50 W/m2 Mitsubishi ma 1.5kW i 2 kW, więc częściej wygrywa w domach. Sam mam midea i toshiba
HVAC - najtańszy komfort.

Nexo
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 408
Rejestracja: 22 cze 2017, 12:06
Re: Midea Blanc vs Mitsubishi MSZ-DM

autor: Nexo » 22 sie 2017, 6:39

pasik21 pisze:Mitsubishi to jednak Japonia itp. itd...

Tak se tłumacz. Dzisiaj wszystko jest robione w Chinach.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Midea Blanc vs Mitsubishi MSZ-DM

autor: bachus » 22 sie 2017, 8:35

pasik21 pisze:Poproszę o opinie osoby mające wyżej wymienione klimy jak też ich monterów.

A czemuż to jeszcze miszcz Brzęczkowski jeszcze nie wspomniał, że żaden fahofiec nie zamontuje klimy bez wentylacji mechanicznej, najlepiej z odzyskiem ciepła?
Wyjaśnię, że klima bez tego najlepiej rekuperatora nie działa w ogóle.
A więc może od rekuperatora zacząć?
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Midea Blanc vs Mitsubishi MSZ-DM

autor: szari » 22 sie 2017, 8:54

Mam Midea 3,5 kW jak poszukasz w moich postach to znajdziesz jej testy, zdjęcia, oraz pobory prądów w grzaniu i chłodzeniu.

Generalnie z Midea jestem zadowolony działa sprawnie, chłodzi i grzeje o plastiki raczej się nie martwię. Z serwisowego punktu widzenia powiem Ci tyle że nie robię okresowych przeglądów i nie zapraszam instalatorów na oględziny klimatyzacji. Dlaczego?
Midea ma 5 lat gwarancji musisz zrobić 2 przeglądy rocznie każdy po 250 PLN, więc rocznie na same przeglądy wydasz 500 PLN a to pewnie więcej niż kosztuje prąd do używania klimatyzacji. Można powiedzieć że sknera ze mnie? Wcale nie w mieszkaniu mam Elta 2,5 czy 2,7kW od 7 lat nie widziała serwisu i działa jak trzeba.

Wracając do Midea 500 PLN rocznie za przegląd i pomnóżmy to przez 5 lat łatwo policzyć że to kolejne 2500 PLN a za tyle to kupujesz nową klimatyzację jeśli ta się zepsuje.

Jednak Mitsubishi to marka sama w sobie i chyba zdecydował bym się dopłacić te kilka złotówek do tego sprzętu. Zapytaj jeszcze o Dakina też robią jedne z lepszych klim a może być tańsza nisz Mit`ka.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

Nexo
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 408
Rejestracja: 22 cze 2017, 12:06
Re: Midea Blanc vs Mitsubishi MSZ-DM

autor: Nexo » 23 sie 2017, 5:14

Ciekawe kiedy BMW albo Audi zacznie produkować klimatyzacje.

Nexo
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 408
Rejestracja: 22 cze 2017, 12:06
Re: Midea Blanc vs Mitsubishi MSZ-DM

autor: Nexo » 23 sie 2017, 5:15

VW bym nie kupił bo pewnie by kopciła jak piece na ślunsku których tak się lęka brzęczu.


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości

Gotowe projekty domów