naprawa dachu pokrytego papą - połozenie nowej papy

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Fanatyk19
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 cze 2015, 7:51
naprawa dachu pokrytego papą - połozenie nowej papy

autor: Fanatyk19 » 17 cze 2015, 22:56

Witam, szukam pomocy i porady, mam do naprawy dach na budynku gospodarczym, około 250m2, dach spad ok. 30 stopni, pokryty kilkanaście lat temu papą dwoma warstwami, kilkakrotnie smarowany smołą, a w ostatnim czasie dwa razy smarowany lepikiem na zimno. Obecnie lepik na zimno niezbyt się sprawdza i chciałbym wykonać solidniejszą naprawe. Papa nie jest w tragicznym stanie, wiadomo jest kilka popękań, głównie na samym dole i łączeniach. Ale tragicznie nie jest. Myślę aby na tą papę położyć nową papę, lecz ze względu na koszty myślę nad papą wierzchniego krycia kładzioną lepikiem asfaltowym na gorąco o grubości ok. 2,4. Czy to zda egzamin ?Czy ktoś już to stosował ? W grę wchodzi także papa termozgrzewalna, lecz nie ukrywam że koszt takiej papy to minimum 12zł m2 więc dwukrotnie większy niż papa wierzchniego krycia a metraż duży więc różnica spora. I tu moje pytanie do Was czy ta papa wierzchniego krycia zda egzamin? Takie mocowanie będzie dobre ?
Wiem ze najlepszym rozwiązaniem było by zerwać starą papę, położyć podkładową i na to termo ale niestety koszty wzrosną trzykrotnie więc odpada, a uważam że obecna papa nadaje się na podkład, chodź jeszcze na pewno to dam obejrzeć jakiemuś specowi żeby ocenił. Jednak najszybciej obecnie jest mi do położenia papy wierzchniego krycia na gorąco lepikiem. Co o tym sądzicie ? Proszę o pomoc i porady, każda wskazówka będzie cenna. Z góry dziękuje za pomoc.

Gość10463
Re: naprawa dachu pokrytego papą - połozenie nowej papy

autor: Gość10463 » 18 cze 2015, 6:51

wiązanie drutem gówna się nie sprawdza i koszty dalej rosną, zerwij wszystko i połóż podkładową papę termozgrzewalną za 5-6 zł. Jak nazbierasz kasy to położysz papę wierzchniego krycia. Na rok czy dwa wystarczy taka opcja

Fanatyk19
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 cze 2015, 7:51
Re: naprawa dachu pokrytego papą - połozenie nowej papy

autor: Fanatyk19 » 18 cze 2015, 7:57

Ja Was rozumiem, też jestem za tym aby to zrobić raz i porządnie, ale niestety obecnie mam inne wydatki które nie pozwalają na remont generalny tego dachu , a dach dalej powoli przecieka, więc dlatego teraz ten pomysł z pokryciem papą wierzchniego krycia na obecną pape.

nata23
Aktywny
Aktywny
Posty: 180
Rejestracja: 28 mar 2014, 15:59
Lokalizacja: Polska
Re: naprawa dachu pokrytego papą - połozenie nowej papy

autor: nata23 » 14 wrz 2015, 13:55

a nie lepiej poszukać optymalnego rozwiązania np u specjalistów którzy świadczą usługi dekarskie? sporo dobrego zdarzyło mi się słyszeć o tym rozwiązaniu - http://www.top-dach.com.pl/papy-termozgrzewalne/ - papy termozgrzewalne, o których zreszta ktos tu wspominał mi tez wydają się być najlepszym rozwiązaniem

ecodach
Re: naprawa dachu pokrytego papą - połozenie nowej papy

autor: ecodach » 16 wrz 2015, 7:16

Rozwiązanie banalne i adekwatne do fachowca .
Pozdrawiam Krystian

grazia00
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:23
Kontaktowanie:
Re: naprawa dachu pokrytego papą - połozenie nowej papy

autor: grazia00 » 01 cze 2016, 7:28

Również zgadzam się z Krystianem, że trzeba wszystko zerwać i założyć od nowa papę, później systematycznie dodawać wierzchnią papę i kolejne elementy. Chyba że nie chcesz się rozdrabniać, to bierzesz kredyt, wchodzisz tutaj http://www.integro.com.pl/ i masz wszystko zrobione :)

szczepano
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 24 sty 2016, 18:53
Re: naprawa dachu pokrytego papą - połozenie nowej papy

autor: szczepano » 11 cze 2016, 18:56

Wiem, że nie pocieszy Cię to, ale faktycznie najlepiej zerwać i położyć od nowa. Inaczej stracisz dwa razy.

antek99
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 24 cze 2014, 11:30
Lokalizacja: Poznań
Re: naprawa dachu pokrytego papą - połozenie nowej papy

autor: antek99 » 30 gru 2016, 13:13

U mnie remont przeprowadzała ekipa z Integro i naprawdę dobre im to wyszło. Szybko, solidnie i w dobrej cenie.

monikabert90
Aktywny
Aktywny
Posty: 181
Rejestracja: 16 lis 2016, 17:21
Re: naprawa dachu pokrytego papą - połozenie nowej papy

autor: monikabert90 » 18 sie 2017, 17:17

O ty, czy papa wymaga wymiany, powinien zadecydować poziom zniszczeń i uszkodzeń. Na przykład, kiedy papa jest popękana na całej swojej powierzchni, to raczej konieczna będzie wymiana. Na http://www.dohmann.pl/renowacja-dachu-z-papy jest całkiem ciekawy artykuł na ten temat, więc jeśli akurat zastanawiacie się nad naprawą lub wymianą papy na dachu, to polecam ;)

bukowska
Aktywny
Aktywny
Posty: 174
Rejestracja: 17 maja 2014, 23:23
Re: naprawa dachu pokrytego papą - połozenie nowej papy

autor: bukowska » 23 wrz 2017, 2:04

Na papę można położyć gont bitumiczny i to bez żadnych problemów. Takie rozwiązanie jest dobre, bo gont nie jest drogi, równocześnie dobrze się sprawdza, jest lekki oraz wytrzymały, jeżeli nie wybierzemy najtańszej opcji. Mogę polecić gonty od BP Gonty, oni sprzedają produkty od kanadyjskiego producenta, dobre jakościowo.

canada_waterproof
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 12 gru 2017, 10:53
Re: naprawa dachu pokrytego papą - połozenie nowej papy

autor: canada_waterproof » 12 sty 2018, 22:01

Dzisiaj stosuje sie gumę w płynie np Canada Waterproof System , szczegóły na www.cws.expert i po sprawie . Zadnego ściagania starej papy . dzwonicie umawiacie sie , , przyjezdza ekipa dwa dni i zrobione . I spokój na następne lata .

Zofiaa
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 15 sie 2017, 14:38
Re: naprawa dachu pokrytego papą - połozenie nowej papy

autor: Zofiaa » 10 kwie 2018, 16:20

Też mamy dach wykonany z papy w siedzibie firmy na magazynach i niestety wraz z mężem zaniedbaliśmy to. Efekt jest taki ze jest już troszkę uszkodzony. Myślimy nad konkretną ekipą która mogłaby się zając jego naprawa i znaleźliśmy ofertę Integro Dach System. Zajmują się właśnie renowacją dachów z papy na dużych powierzchniach.

jonatan.baran
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 23 mar 2018, 14:02
Re: naprawa dachu pokrytego papą - połozenie nowej papy

autor: jonatan.baran » 19 kwie 2018, 11:02

Polecam tutaj można znaleźć bardzo trwałe i dobro jakościowo papy:

[link do oferty na Allegro wygasł]

Na ubytki można położyć powłokę bitumiczną

[link do oferty na Allegro wygasł]

robertkrajcarz
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 405
Rejestracja: 15 lut 2018, 11:13
Re: naprawa dachu pokrytego papą - połozenie nowej papy

autor: robertkrajcarz » 31 maja 2019, 8:32

Mam w planie zainwestować w gumę CWS na dach, ale zobaczymy co z tego wyjdzie. Póki co zamówiłem wycenę w Termil ze strony http://termil-hydroizolacje.pl i zobaczymy ile mi zaśpiewają. W każdym razie akurat tę firmę bardzo zachwalał sąsiad, że terminowi, że dokładni i że sama guma świetnie zabezpiecza przed wilgocią.


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów