Problem - fundamenty, drenaż i stojąca woda

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

sviru
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 mar 2017, 11:51
Problem - fundamenty, drenaż i stojąca woda

autor: sviru » 13 sie 2017, 9:31

Witam. Proszę o pomoc.

Po wybudowaniu domu okazało się, że w wykopie jeszcze niezasypanym zbiera się woda. W sporej mierze jest to woda opadowa, której ciężko się wchłonąć.
Po zimie natomiast woda stała wokół fundamentów z 3 miesiące jak nie dłużej. Więc do końca nie wiem czy to nie była woda gruntowa.

Dom wyszedł trochę nisko i teraz jest problem co robić. Po dużych opadach zbiera mi się wody w wykopie do 1 bloczka ponad ławę.
W rowie oddalonym od domu o jakieś 20m jest tez sporo wody.

Nie mam podpiwniczenia. Izolacje poziome na ławach i fundamentach z tej zwykłej grubej folii w rolce. Izolacji pionowej obecnie brak. Było wysmarowane dysperbitem ale już go prawie nie ma.

Próbowałem wysmarować ściany izolacją STYRBIT2000. Jednak tam gdzie stała woda izolacja się rozpuściła. Nie wiem czy dałem zbyt grubą warstwę, czy jeszcze nie związała. Czy zwyczajnie jest do bani.

Proszę poradźcie co robić. Mam listę pytań.

1.Czy walczyć z tą izolacją pionową czy zrobić tylko drenaż? Czy to i to. Z czego o robić pionową izolację?
2. Co do drenażu mam pytanie - czym go zasypać? Grunt jest gliniasto piaszczysty. Czy zasypać drenaż do góry żwirem czy gruntem rodzimym?
3. Czy bać się podciągania kapilarnego tak, że jest zagrożenie dla domu? Czy nawet jesli woda opiera sie o fundament (sezonowo ponad lawy - nadal nie mam pewnosci czy to opad czy gruntowa)nie przejmować się tym?

Dzięki za merytoryczne odpowiedzi.
Link do zdjęcia fundamentów https://goo.gl/photos/an68DdmxdHRx2gfB8

stobejczyk
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 26 lip 2013, 1:21
Re: Problem - fundamenty, drenaż i stojąca woda

autor: stobejczyk » 16 sie 2017, 23:47

W sprawie odwadniania murów proponuję zapoznać się z metoda iniekcji http://www.i-k.pl/ Osuszanie murów metodą iniekcji jest o wiele bardziej skuteczne niż osuszanie ścian innymi popularnymi metodami. Dzieje się tak ponieważ substancja wiążąca (tzw. iniekt) wykorzystywany podczas osuszania murów metodą iniekcji wytwarza nierozpuszczalny w wodzie związek uszczelniający, który skutecznie i trwale uszczelnia pory i kapilary w materiałach budowlanych.


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości

Gotowe projekty domów