Studnia głębinowa 30m problem

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

adamson
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2017, 16:47
Studnia głębinowa 30m problem

autor: adamson » 16 sie 2017, 16:53

Witam,

bardzo proszę Szanownych Kolegów i Koleżanki o pomoc. Posiadam studnię wywierconą 3 miesiące temu na głębokość ok. 30m. Pompowałem wodę i po jakimś czasie dałem próbkę do analizy. Badania wyszły ok. Wodą podlewałem ogród przez 2 miesiące bezpośrednio z pompy i wszystko było w porządku. Kilka dni temu przyszedł hydraulik i podłączył pompę do instalacji w domu bez ingerencji w samą studnię, Po odkręceniu wody z instalacji lała się wręcz brązowa ciecz. Po kilku godzinach pompowania jakość wody poprawiła się ale nadal jest lekko mętna. Nie wiem co mogło być przyczyną tego zjawiska i obawiam się, że może się ono powtarzać np. po burzy? Ktoś będzie w stanie mi coś podpowiedzieć/pomóc?

Pozdrawiam

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Studnia głębinowa 30m problem

autor: szari » 16 sie 2017, 19:37

Rozumiem że studnia nowa ale czy instalacja w domu też nówka? A może stara jeszcze metalowa?
Pytanie czy studnia na początku była wypompowana przez około 24-48h non stop pompą hydroforową aby wszelka mała frakcja została wywalona ze studni, a drobne kamyczki robiły za źródło.

Bo samo wywiercenie studni to nie wszystko, trzeba jeszcze o nią odpowiednio zadbać.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

adamson
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2017, 16:47
Re: Studnia głębinowa 30m problem

autor: adamson » 16 sie 2017, 19:52

szari pisze:Rozumiem że studnia nowa ale czy instalacja w domu też nówka? A może stara jeszcze metalowa?
Pytanie czy studnia na początku była wypompowana przez około 24-48h non stop pompą hydroforową aby wszelka mała frakcja została wywalona ze studni, a drobne kamyczki robiły za źródło.

Bo samo wywiercenie studni to nie wszystko, trzeba jeszcze o nią odpowiednio zadbać.


Witam,

instalacja nówka, a studnia była wypompowywana oczywiście. Jakieś sugestie?

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Studnia głębinowa 30m problem

autor: szari » 16 sie 2017, 20:13

adamson pisze:instalacja nówka, a studnia była wypompowywana oczywiście. Jakieś sugestie?

A jak się na badaniach wody ma "żelazo"? I czy pompując wodę ze studni omijając instalację domową woda też ma takie zabarwienie?
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

Awatar użytkownika
yanes
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 663
Rejestracja: 14 wrz 2008, 20:46
Lokalizacja: Podhale
Re: Studnia głębinowa 30m problem

autor: yanes » 16 sie 2017, 20:40

Też tak miałem na początku, woda była mętna po każdym opadzie. Chyba po miesiącu wszystko się unormowało,widocznie ten granulat który wsypywali do odcięcia złoża od wody podskórnej uszczelnił odwiert.


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości

Gotowe projekty domów