potrzebna pomoc w opracowaniu pytan do biegłego

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

potrzebujaca_pomocy
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 sie 2017, 11:04
potrzebna pomoc w opracowaniu pytan do biegłego

autor: potrzebujaca_pomocy » 16 sie 2017, 11:34

W związku z feralnym remontem mojego mieszkania i związaną z nim sprawą sądową zawita w moim mieszkaniu biegły sądowy z zakresu budownictwa.
Ponieważ dobre sformułowanie tezy dowodowej dla biegłego jest bardzo istotne bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu pytań do biegłego.

Sytuacja jest następująca:
1. remont ma wady - zarówno istotne (nieodebrana przez SM przeróbka instalacji gazowej, przeciekające rury) jak i nieistotne (estetyka wykonania np. krzywo położone płytki, krzywe ściany z GK)
2. umowa z wykonawcą zawarta w formie ustnej - powstał spór co do kwoty umowy
3. wykonawca nie prowadzi działalności gospodarczej w zakresie robót remontowo-budowlanych
4. część materiałów kupowałam sama a pozostałą część kupował wykonawca za zaliczki pieniężne które mu wręczałam - wykonawca nie rozliczył się ze mną rzetelnie z tych zaliczek
5. wykonawca przedłożył do sądu nierzetelne dokumenty dotyczące poniesionych przez siebie wydatków na materiały ( znaczenie zawyżone ilości, niektóre materiały w ogóle nie użyte do remontu)

Sama opracowałam następujące pytania:
1) Czy ilości towarów widniejących na dokumentach przedstawionych przez wykonawcę są w zawyżonych ilościach? Jeśli tak to jakie to towary i w jakich ilościach?
2) Które z towarów widniejących na dokumentach złożonych przez wykonawcę nie mogły z całą pewnością zostać wykorzystane do remontu mieszkania?
3) Zbadanie czy prace remontowe zostały wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną i prawem budowlanym oraz czy wykonawca posiadał stosowne uprawnienia i kompetencje do wykonania tych prac.
4) Ocena jakości prac remontowych (dokładność, staranność, estetyka). Określenie jaki wpływ na cenę usługi remontowej ma jakość wykonanych prac.
5) Określenie jakie wady i usterki występują w wykonanych pracach remontowych - z podziałem na wady istotne i wady nieistotne oraz wyliczenie kosztów usunięcia tych wad.
6) sporządzenie kosztorysu wykonanych prac remontowych (robocizna)
7) wyliczenie kosztu zużytych do remontu materiałów w oparciu o dokumenty przedłożone do sadu przez wykonawce

Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości

Gotowe projekty domów