Hydroizolacje - co o tym myślicie? Zdjęcia.

Właściwa hydroizolacja zabezpieczy dom przed przenikaniem wilgoci i wieloma problemami z tym związanymi. Trzeba o niej pamiętać budując dom i modernizując istniejące budynki. Odpowiedzi na pytania dotyczące wykonania hydroizolacji i potrzebnych materiałów, znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

piotrremontuje
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 15 sie 2017, 17:18
Hydroizolacje - co o tym myślicie? Zdjęcia.

autor: piotrremontuje » 15 sie 2017, 17:54

Witam,

Poprosiłem krawkowską firmę specjalizującą się w hydroizolacjach, do zabezpieczenia muru 4mb, w mocno wilgotnej, ilowej ziemi, gdzie mur ciagle byl wilgotny.

Sciana zostala odkopana do lawy, skuta, a nastepnie polozono na nia 3 warstwy specjalistycznej chemii.

Interesuje mnie jednak co innego co myslicie o tym wykonaniu?

https://goo.gl/photos/BEiXNJuhZ8rBTzE59

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Hydroizolacje - co o tym myślicie? Zdjęcia.

autor: Interno » 15 sie 2017, 19:47

Trudno tak według zdjęć dać obiektywną ocenę.
Ale parę rzeczy mi się nie podoba, ja jestem szczególarz i staram się dbać o detale.
Powinieneś do takiej roboty zatrudnić swój nadzór teraz to przysłowiowa musztarda po obiedzie.
Firma da Ci gwarancję na 12 m-cy a może dłuższą ?.
Czas pokaże co zwojowali.

piotrremontuje
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 15 sie 2017, 17:18
Re: Hydroizolacje - co o tym myślicie? Zdjęcia.

autor: piotrremontuje » 15 sie 2017, 23:12

Interno pisze:Trudno tak według zdjęć dać obiektywną ocenę.
Ale parę rzeczy mi się nie podoba, ja jestem szczególarz i staram się dbać o detale.
Powinieneś do takiej roboty zatrudnić swój nadzór teraz to przysłowiowa musztarda po obiedzie.
Firma da Ci gwarancję na 12 m-cy a może dłuższą ?.
Czas pokaże co zwojowali.


Biorac pod uwage chemie, to pewnie sciana bedzie sucha ale dlaczego nie ma jednego ciagu foli, maksymalnie duzych kawalkow styropianu, dlaczego styropian jest 2 cm zamiast po prostu cieta 10cm, dlaczego nie ma zakladek (marginesu) na gorze jednolitego.


Czy ja przesadzam czy też robicie takie sztukowanie, lepienie na piance, szpary po 3 cm miedzy styropianowymi kawalkami, etc?

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Hydroizolacje - co o tym myślicie? Zdjęcia.

autor: Interno » 16 sie 2017, 0:19

piotrremontuje pisze:1. Biorac pod uwage chemie, to pewnie sciana bedzie sucha
2. ale dlaczego nie ma jednego ciagu foli, maksymalnie duzych kawalkow styropianu, dlaczego styropian jest 2 cm zamiast po prostu cieta 10cm, dlaczego nie ma zakladek (marginesu) na gorze jednolitego.
Czy ja przesadzam czy też robicie takie sztukowanie, lepienie na piance, szpary po 3 cm miedzy styropianowymi kawalkami, etc?

1. jeśli kontrolowałeś warstwy i wbudowano to co zamówiłeś zgodnie z zaleceniami producenta to zapewne będzie sucho.
2. widocznie co mieli na stanie lub to co im zostało z większej roboty albo w hurtowni dostali większy rabat na to co Ci wbudowali.
Tak się nie powinno robić.
Prawdopodobnie będą Cię przekonywać, że tak też jest dobrze.
Możesz przerwać prace i ściągnąć osobę biegłą w tego typu izolacjach.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Hydroizolacje - co o tym myślicie? Zdjęcia.

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 16 sie 2017, 3:01

piotrremontuje pisze:Witam,

Poprosiłem krawkowską firmę specjalizującą się w hydroizolacjach, do zabezpieczenia muru 4mb, w mocno wilgotnej, ilowej ziemi, gdzie mur ciagle byl wilgotny.

Sciana zostala odkopana do lawy, skuta, a nastepnie polozono na nia 3 warstwy specjalistycznej chemii.

Interesuje mnie jednak co innego co myslicie o tym wykonaniu?

https://goo.gl/photos/BEiXNJuhZ8rBTzE59

Wszystko odwrotnie. Szkoda, że nie czytają instrukcji, https://www.isola.no/assets/Norway/Inst ... tering.pdf
Przy odwrotnym położeniu warstw, jakość wykonania nie ma znaczenia.
Załączniki
Folia kubełkowa.jpg
Folia kubełkowa.jpg (4.37 KiB) Przejrzano 7265 razy
fundament folia.jpg
fundament folia.jpg (14.25 KiB) Przejrzano 7265 razy
fundament.JPG
HVAC - najtańszy komfort.


Wróć do „Hydroizolacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów