Pomoc przy regulacji drzwi

Projekty wnętrz. Szukasz inspiracji jak zaaranżować mieszkania, domy? Tutaj znajdziesz uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, pomysły na wystrój każdego pomieszczenia oraz architektów z całej Polski.
Pawel0850
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 15 sie 2017, 18:06
Pomoc przy regulacji drzwi

autor: Pawel0850 » 15 sie 2017, 18:16

Wstawiałem ostatnio drzwi łazienkowe i mój problem polega na tym że zamek w drzwiach mocno ociera o zamek w ościeżnicy. Próbowałem regulować na zawiasach ale nie wyszło. Regulacja dolnego zawiasu się skończyła (jest wkręcony na maksa) a wygląda na to że wyladałoby go cofnąć jeszcze o parę mm. Ktoś ma jakiś pomysł co zrobić? Ościeżnica stała, 2 zawiasy trzpieniowe.

Awatar użytkownika
yanes
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 663
Rejestracja: 14 wrz 2008, 20:46
Lokalizacja: Podhale
Re: Pomoc przy regulacji drzwi

autor: yanes » 15 sie 2017, 18:52

Za dużo dałeś pianki a żadnej rozpórki to futryna ma kształt banana.

Pawel0850
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 15 sie 2017, 18:06
Re: Pomoc przy regulacji drzwi

autor: Pawel0850 » 15 sie 2017, 19:54

yanes pisze:Za dużo dałeś pianki a żadnej rozpórki to futryna ma kształt banana.

Rozpórek dałem 4, czyli o 2 więcej niż w intrukcji montażu. Czyli najlepiej byłoby włożyć ościeżnicę od nowa?

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Pomoc przy regulacji drzwi

autor: Interno » 16 sie 2017, 0:30

Rozpórek wystarczy dwie a trzy to już maks.
A jak zdemontujesz zamek i blachę w ościeżnicy to wokół skrzydła w stosunku do ościeżnicy są równe szczeliny ?.
Nie wiem jakiej firmy to drzwi ale czasem można coś kombinować z zamkiem lub blachą.
Może nie zastosowałeś pianki niskorozprężnej.


Wróć do „Aranżacje wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów