wentylacja w łazience- zamknięte pomieszczenie

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

jakwit10
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 08 sie 2017, 18:06
wentylacja w łazience- zamknięte pomieszczenie

autor: jakwit10 » 08 sie 2017, 18:28

Witam serdecznie. Nigdy nie koszytałem z żadnego forum. Ostatnio robiłem remont łazienki u babci. Kanalizę, podprowadzeni wody mam już za sobą teraz został problem wentylacji.
Łazienka ma 3 m^- jest metr szeroka i 3 metry długa. Na samym końcu jest prysznic a po środku kompakt wc. Jedynym elementem wentylacyjnym tego pomieszczenia jest małe okno 50x 40 mniej więcej. Do tej łazienki wchodzi się z kuchni przez pełne drzwi. W kuchni jest wentylacja grawitacyjna... natomiast w domu nie ma dopływów świeżego powietrza. Są stare drewniane okna, którymi nieźle ciągnie zimą, ale już w tej łazience jest plastik. I teraz tak...
Wiem niewiele o wentylacji, więc proszę o pomoc: Potrzebuję dobre rozwiązanie, ale nie chcę tworzyć wentylacji w całym domu. Straty ciepła są kwestią drugorzędną,
Mój pomysł jest taki (jedna ściana jest zewnętrzna). Przebić się przez ścianę, zamontować wentylator osiowy. Na zewnątrz tutaj nie wiem... znalazłem coś takiego https://jelwent.pl/przykladowy-komin/
Czy ma być kolano i z metr w górę i daszek. Czy jakiś trójnik a nie kolano coby woda swobodnie skapywała w dół. Chociaż nie wiem czy to ma sens skoro jest wentylator mechaniczny?
W drzwiach trzab będzie zrobić otwory, ale ile i jak duże?
Może ktoś zna jakąś stronę z której można się dokształcić. Goolowałem już sobie, ale niewiele znalazłem w temacie, bo wszystko raczej dotyczy całych systemów. Ja chcę na razie zrobić tylko łazienkę.
z góry dzięki za odpowiedzi

jakwit10
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 08 sie 2017, 18:06
Re: wentylacja w łazience- zamknięte pomieszczenie

autor: jakwit10 » 11 sie 2017, 15:19

Nikt nic nie podpowie?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: wentylacja w łazience- zamknięte pomieszczenie

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 11 sie 2017, 19:40

jakwit10 pisze:Nikt nic nie podpowie?

Bo postawił Pan założenia niemożliwe do zrealizowania
Potrzebuję dobre rozwiązanie, ale nie chcę tworzyć wentylacji w całym domu.

czyli chce Pan rozwiązanie jak na zdjeciu.
Załączniki
Screenshot-144.jpg
HVAC - najtańszy komfort.


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości

Gotowe projekty domów