Nowe drzwi wejściowe do mieszkania

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Nowe drzwi wejściowe do mieszkania

autor: mazwoj » 22 lip 2017, 18:21

Niezależnie od sposobu zakupu (od razu z montażem czy bez) zawsze warto z montażystą lub sklepem który oferuje montaż drzwi podpisać umowę na świadczenie usług w postaci montażu. Warto określić tam co ma być zrobione (demontaż starych drzwi, wyrównanie otworów drzwiowych, montaż nowych drzwi, regulacja, obróbka otworu po montażu do stanu pierwotnego obejmującego: tynki, malowanie itd). Do tego musi znaleźć się tam data do kiedy ma to być zamontowane oraz wszystkie inne ustalenia co do odpowiedzialności za uszkodzenie drzwi, zniszczenie ściany lub jakiś kabli w ścianie oraz nie wywiązanie się z umowy.

patent.x
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 315
Rejestracja: 27 paź 2016, 19:55
Re: Nowe drzwi wejściowe do mieszkania

autor: patent.x » 31 lip 2017, 0:52

Z malowaniem, obróbką tynków trochę przesadziłeś. Od tego jest malarz. Ściana nie malowana od paru lat nie przyjmie nowej farby bez widocznego odcięcia. Mało który montażysta którego znam bawi się w malowanie pokoi po montażu. Uzupełniając braki tynku gipsem, trzeba swoje odczekać do wyschnięcia. Później malowanie i z jednym montażem zejdzie się ze 3 dni. Warto to wyjaśnić na początku, często są później niedomówienia.
Dobre są dlatego ościeżnice regulowane. Zakrywają one większą część otworu i nie widać defektów montażu.
Obrazek

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: Nowe drzwi wejściowe do mieszkania

autor: tolkin » 31 lip 2017, 13:07

Szkoda, że w drzwiach zewnętrznych nie ma takich oto ościeżnic. Są gównie ościeżnice stałe - też w pewien sposób jest to uwarunkowane warunkami atmosferycznymi, grubością otworów ścian nośnych - czyli tam gdzie są montowane drzwi wejściowe. Zabudowa taka nie wiem czy pasowała by do reszty - chociaż pewnie ktoś coś podobnego wymyśli. Przy takich realizacjach raczej nie będzie pasowała taka ościeżnica:
Obrazek

Ale już przy takich jak najbardziej:

Obrazek

kosmo3
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 443
Rejestracja: 10 maja 2013, 20:04
Lokalizacja: Kraków
Re: Nowe drzwi wejściowe do mieszkania

autor: kosmo3 » 31 lip 2017, 16:23

Zobaczcie sobie tutaj http://www.kapica.pl/ co oferuje marka Kapica. Drzwi wejściowe z Opola są cenione nie tylko w Polsce, ale również w Niemczech czy Austrii, bo właśnie tam wysyłają między innymi swój asortyment.

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: Nowe drzwi wejściowe do mieszkania

autor: tolkin » 31 lip 2017, 18:42

Nie słyszałem o tym producencie - widzę, że niektóre wzory są ładne, inne oryginalne - ale to są drzwi z PCV, tak? Jakoś do drzwi zewnętrznych z plastiku nie mam kompletnie zaufania. Stal, drewno, aluminium (jakby było tańsze) to tak, ale plastik to jak coś na okna. Są takie fajne produkty z w/w materiałów, że bez sensu jest pchać się w pcv... Takie jest moje zdanie.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Nowe drzwi wejściowe do mieszkania

autor: mazwoj » 06 sie 2017, 12:05

Poza tym PCV ma też swoje mankamenty. No i jak aluminium musi kosztować aby spełniało standardy. Wszystko można tanio wyprodukować. Drzwi stalowe są dostępne już poniżej 1000zł, więc niby po co ktoś produkuje takie za 10.000zł. Liczy się jakość.
Tak jak w drzwiach wewnętrznych masz tańsze produkty jak drzwi płytowe, oraz masz też produkty z wyższej półki czyli drzwi ramowe. Są też serie najwyższe jak drzwi hybrydowe i tu moje zaskoczenie, bo dobrze odnalazły się na Polskim rynku takie drzwi. Mało jest producentów co robią takie rzeczy. Każdy inaczej podchodzi do słowa "hybryda" i łączy w niej trochę inne technologie.
Erkado ma serię Twin, Porta poszła w koncepcje drzwi łamanych. Każda z firm poszła w zupełnie innym kierunku. Erkado wprowadziło klasyczne drzwi w najwyższej opcji: drewniana ościeżnica, szklenie VSG, płyty MDF oklejone folią PVC (nie mylić z PCV).
Porta za to postawiła na innowacyjność i rozwiązania jakich nie ma do tej pory na rynku w modelach łamanych Alfa i Beta.

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Nowe drzwi wejściowe do mieszkania

autor: theme » 07 sie 2017, 14:33

tolkin pisze:Szkoda, że w drzwiach zewnętrznych nie ma takich oto ościeżnic. Są gównie ościeżnice stałe - też w pewien sposób jest to uwarunkowane warunkami atmosferycznymi, grubością otworów ścian nośnych - czyli tam gdzie są montowane drzwi wejściowe. Zabudowa taka nie wiem czy pasowała by do reszty - chociaż pewnie ktoś coś podobnego wymyśli. Przy takich realizacjach raczej nie będzie pasowała taka ościeżnica:
Obrazek

Ale już przy takich jak najbardziej:

Obrazek


Druga opcja fajnie wygląda. To Wikędy są chyba jak się nie mylę?
A co do samych ościeżnic, to musi ona być stała ze względu na cieżar skrzydła, zastosowane materiały oraz zastosowanie na zewnątrz domu. Rzadko na rynku spotyka się rozwiązania typu dokładka do ościeżnicy. Takie coś miała Gerda na inwestycje ale jest to tak indywidualna rzecz, że ciężko byłoby ją wyprodukować masowo tak aby każdemu pasowała. Poza tym nie każdy chciałby mieć otwór obłożony blachą.
Zazwyczaj jak w pokazanych Wikędach na powyższym zdjęciu są montowane drzwi i później robione są tynki, które dochodzą do drzwi.
Jeszcze ciągnąć myśl z ościeżnicami to spotyka się rzadko ościeżnice połówkowe (zwane też narożnymi).
Obrazek
Źróło: http://www.wiked.pl/index.php?option=co ... 52&lang=pl
Ościeżnica po prawej stronie, tzw "9-ka". Jest to ekonomiczna wersja raczej pod lekkie drzwi z wypełnieniem styropianowym.
__________________________
pozdrawiam
The_Me

Florian542
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 27 lis 2016, 20:24
Re: Nowe drzwi wejściowe do mieszkania

autor: Florian542 » 09 sie 2017, 23:06

Najpierw najlepiej będzie jeżeli wcześniej ustalisz to, czego tak naprawdę od drzwi wymagasz. Są tacy, którzy twierdzą, że najważniejsza jest antywłamaniowość. Ja uważam, że najważniejszy jest święty spokój. A święty spokój to między innymi drzwi, które dobrze wygłuszają, zarówno hałasy z korytarza jak i to co się dzieje w domu. Święty spokój to także mocna konstrukcja oraz długa i bezproblemowa eksploatacja. Dlatego polecam drzwi Otium. W katalogu jest sporo ciekawych wzorów i wiele kolorów do wyboru. Do tego staranne wykończenie i współczynnik izolacji akustycznej Rw=38dB czyli naprawdę przyzwoicie. Dla zainteresowanych podrzucam link do katalogu: http://mikea.eu/catalog/mikea-otium-2016/

Jan_Kalita
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 501
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:45
Re: Nowe drzwi wejściowe do mieszkania

autor: Jan_Kalita » 10 sie 2017, 12:09

Florian542 pisze:Najpierw najlepiej będzie jeżeli wcześniej ustalisz to, czego tak naprawdę od drzwi wymagasz. Są tacy, którzy twierdzą, że najważniejsza jest antywłamaniowość. Ja uważam, że najważniejszy jest święty spokój. A święty spokój to między innymi drzwi, które dobrze wygłuszają, zarówno hałasy z korytarza jak i to co się dzieje w domu. Święty spokój to także mocna konstrukcja oraz długa i bezproblemowa eksploatacja. Dlatego polecam drzwi Otium. W katalogu jest sporo ciekawych wzorów i wiele kolorów do wyboru. Do tego staranne wykończenie i współczynnik izolacji akustycznej Rw=38dB czyli naprawdę przyzwoicie. Dla zainteresowanych podrzucam link do katalogu: http://mikea.eu/catalog/mikea-otium-2016/


A ja uważam, że jak ktoś chce mieć spokój, to nie powinien kupować działki przy ruchliwej drodze np. A1 albo przy torowisku kolejowym. Tak naprawdę to wszystko co piszemy powinno być dobierane przez klienta, a nasza rola (sprzedawców, montażystów, kierowników, inspektorów, projektantów itp. itd.) jest dobrać, doradzić klientowi do jego potrzeb. Niestety wciąż widzę przeświadczenie - "ja będę sprzedawał tylko to, bo uważam, że badanie na ppoż jest najważniejsze".

fefluk
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 387
Rejestracja: 23 maja 2017, 10:17
Re: Nowe drzwi wejściowe do mieszkania

autor: fefluk » 10 sie 2017, 12:39

Jan_Kalita pisze:
A ja uważam, że jak ktoś chce mieć spokój, to nie powinien kupować działki przy ruchliwej drodze np. A1 albo przy torowisku kolejowym.

Dokładnie. Wsioki kupują działki za grosze we Frankach przy lotnisku ( Gdańsk Matarnia) albo przy ciapkowie (Sopot, Brodwino) a potem mają fochy do miasta i żądają odszkodowań że im samoloty o 4 nad ranem lądują albo psy szczekają.
Niestety jeszcze 80 procent społeczeństwa ma mózg pojemności obgryzionego paznokcia. A co jest najlepsze?
Imieniny Zbycha. Qrwa Marian! Mówię ci!! Frajer z tego poprzedniego właściciela!! Za takie marne pieniądze sprzedać tyle ziemi!!?
Albo jak z tymi reklamami na samochody od piergio coś tam było.
Osobiście namawiał mnie kolega. Wooojtaasss qrwa!! 800 ziko miesięcznie ci będzie wpadać na konto za taką malutką naklejeczkę! Tylko musisz najpierw za nią zapłacić kaucję w postaci 3500 złotych bo droga w produkcji jest! Ale to ci się szybko zwróci!
Po 3 miesiącach bezowocnego wożenia reklamy podrobionych perfum, ziomek po cichu w garażu rwał naklejki z klapy bagażnika żeby wstydu nie było przed sąsiadami a piergio tak je dobrze za te 3500 wydrukował że za psiego zwisa nie szło ich oderwać zostawiając lakier na karoserii..

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Nowe drzwi wejściowe do mieszkania

autor: mazwoj » 14 sie 2017, 9:49

Niestety nie każdy ma taką możliwość budowy kolejnego i kolejnego i jeszcze jednego domu aby przekonać się na czym polega różnica pomiędzy różnymi rozwiązaniami, czy różnica pomiędzy różnymi działkami. Ludziom czasem dosłownie mózg odcina przy zakupie działki albo liczą, że nie będzie tak źle.
Ja miałem raz taki przypadek, że ktoś kupił działkę, bo wyglądał ślicznie. Rzeczywiście miała to "coś" w sobie. Niestety była blisko ruchliwej ulicy. Żadna tam autostrada. Jakaś przelotówka z miasta do miasta. Uparli się, że chcą tu mieszkać i tyle.
Zbudowali zaraz za ogrodzeniem od strony drogi wał z ziemi i obsadzili go roślinami aby wygłuszyć ile się da.
Później montaż okien i drzwi. Okna jakieś super ą i ę zamontowane od strony drogi. Drzwi tak samo. Mimo wszystko jeszcze coś było słychać przez drzwi. Tu walczyli o każdy decybel. Zamówili u mnie jeszcze drzwi wewnętrzne co mają 32dB izolacji. Oczywiście musiał być tam próg i wszystko co w zestawie. Nie mieli już kasy na kończenie budynku (ten kryzysowy moment na budowie) i wzięli zwykłe Erkado Herse z ich wypełnieniem.
Mówili, że pomogło, ale jeszcze czekają aż ten busz z przodu będzie większy i zastanawiali się, czy nie zrobić jeszcze jednego wału z boku.
Także każdy ma tam swoje widzi-mi-się. Materiałów jest na rynku tyle, że jakby wygrali jeszcze milion w totka, to w domu mogliby się kompletnie odciąć od świata zewnętrznego. Ciekawe tylko co w przypadku, gdy trzeba otworzyć okno albo zrobić grilla na zewnątrz?

Jan_Kalita
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 501
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:45
Re: Nowe drzwi wejściowe do mieszkania

autor: Jan_Kalita » 18 sie 2017, 10:48

mazwoj pisze:Także każdy ma tam swoje widzi-mi-się. Materiałów jest na rynku tyle, że jakby wygrali jeszcze milion w totka, to w domu mogliby się kompletnie odciąć od świata zewnętrznego. Ciekawe tylko co w przypadku, gdy trzeba otworzyć okno albo zrobić grilla na zewnątrz?


"Wielkie dzieło skończyłem,
Głód do wyjścia mnie pcha,
Prężę się i napinam,
Lecz mur stoi jak stał

Móóóóój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc co mam robić!"
- Mr Zoob
Piosenka stara jak świat, ale widać wciąż aktualna

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Nowe drzwi wejściowe do mieszkania

autor: theme » 19 sie 2017, 10:07

Haha! Dokładnie. Trzeba też realnie podchodzić do tego co można, co się ma i do jakis ludzkich granic.
Ostatnio miałem Klienta co uparł się na Hormanna Termo. Super pomyślałem - w końcu jakiś wyedukowany Klient. Pogadałem z gościem i okazało się, że do domu na prawdę leciwego (aby nie urazić i nie napisać, że to była lepianka) chciał zasunąć takie drzwi. Tłumaczyłem, że to nie zda egzaminu, że szkoda takiej kasy pakować w drzwi, bo one nie wiele zdziałają, skoro w planach nie będzie ani izolacji ścian, ani nowych okien.
Po wielu minutach ciężkich rozmów umówiliśmy się na kolejne spotkanie. Przyszedł uczciwie za jakiś tydzień i przyznał mi rację. Chciał podjąć jeszcze drugą próbę i chciał przekabacić mnie na Wikędy Prestige, które są parametrami bardzo podobne.
Również odradziłem mu je, ale za to zaproponowałem serię Premium (prawie najniższą) ale na ciepłej ościeżnicy aby nie czuł że nic porządnego nie kupił. Do tego zaszalał sobie gościu z wizjerem cyfrowym i mocniejszymi wkładkami.
A mogłem być skur* i sprzedać mu cokolwiek aby tylko zarobić. Trzeba też patrzeć na to co warto, a co będzie strzałem z armaty do wróbla.

P.S. Janku - co tak rzadko zaglądasz?
__________________________

pozdrawiam

The_Me

Jan_Kalita
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 501
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:45
Re: Nowe drzwi wejściowe do mieszkania

autor: Jan_Kalita » 21 sie 2017, 7:45

A dużo pracy mam - koniec sezonu urlopowego i śpiochy się obudziły. Standardowe teksty - "Panie ja te okna potrzebuję na wczoraj", "ile to kosztuje i czemu tak drogo" itp. itd. poszły w ruch. Zna to każdy kto choć trochę siedzi w tym biznesie.

A inna sprawa, że jak widzę po raz n-ty stwierdzenie, że drzwi super antywłamaniowe i super ciepłe do "lepianki" jak wspomniałeś wyżej to nawet nie chce mi się już odpisywać.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Nowe drzwi wejściowe do mieszkania

autor: mazwoj » 21 sie 2017, 15:45

Albo jak dostajesz e-maila z prośbą o wycenę. Patrzysz wyżej i widzisz, że ta wiadomość została rozesłana do 50 innych okolicznych firm. Lubię takich Inwestorów trzymających wszystkich "w garści" i liczących na to, że zaraz każdy rzuci się sobie do gardeł i będzie przebijać się ceną aby tylko mieć klienta. Kilka razy u mnie w firmie stawaliśmy do takich głupot (jak każdy chyba) i zazwyczaj z takim klientem był problem z płatnością.
Albo było jutro, jutro, albo szukanie czegokolwiek aby zbić cenę.

Z resztą znacie to na własnej skórze.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości

Gotowe projekty domów