Studia techniczne dzienne czy zaoczne?

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

arek_ch
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 636
Rejestracja: 28 paź 2016, 14:44
Re: Studia techniczne dzienne czy zaoczne?

autor: arek_ch » 17 mar 2017, 13:19

Niestety nie mam czasu na studia, a bardzo chciałbym rozpocząć pracę na budowie. Zastanawiam się nad jakimś szkoleniem. Czy moglibyście doradzić mi na jakie się udać? Chciałbym skorzystać z oferty tej firmy: http://mindsupporters.com/

aszczerbik
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 17 lut 2017, 12:51
Re: Studia techniczne dzienne czy zaoczne?

autor: aszczerbik » 17 mar 2017, 13:33

Jeśli chcesz pracować i ogarniasz już trochę temat to chyba najlepszym wyjściem będą studia zaoczne. Jednak jeśli nie zależy Ci na pracy, to proponowałabym studia dzienne, ponieważ będziesz mógł więcej uwagi poświęcić nauce i lepiej się wyszkolić. Z drugiej strony, podobno człowiek najwięcej uczy się wykonując swój zawód. Ciężki temat.

Awatar użytkownika
Dżasmina
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 620
Rejestracja: 14 gru 2015, 12:15
Re: Studia techniczne dzienne czy zaoczne?

autor: Dżasmina » 21 lip 2017, 10:24

Na pewno szkołę w tym kierunku trzeba ukończyć i trzeba mieć stosowne papiery świadczące o umiejętnościach i kwalifikacjach do wykonywania danego zawodu. Bardzo długa i ciekawą listę na różnorodne kierunki studiów ma WSB ze Śląska które możecie przejrzeć na stronie wsb.edu.pl. Znajdą tam się odpowiednie kierunki zarówno dla tzw. ścisłowców jak i humanistów, a zajęcia prowadzone na wysokim poziomie sprawią że studia będą samą przyjemnością.

Awatar użytkownika
Sasza32
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 21 lip 2017, 12:38
Re: Studia techniczne dzienne czy zaoczne?

autor: Sasza32 » 21 lip 2017, 12:51

To zależy na jakie studia możesz sobie pozwolić. Jeśli musisz się utrzymywać to zaoczne są koniecznością.

Jans
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 384
Rejestracja: 22 sty 2015, 15:12
Lokalizacja: Rybnik
Kontaktowanie:
Re: Studia techniczne dzienne czy zaoczne?

autor: Jans » 09 sie 2017, 10:26

Co sądzicie o studiach charakteryzacji i wizażu? Takie wydziały dostępne są w międzynarodowym studium Dziewulskich - http://www.dziewulscy.pl/wydzial-charak ... protetyki/ .

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Studia techniczne dzienne czy zaoczne?

autor: Konsultant Viessmann » 10 sie 2017, 14:19

Witam,
W temacie szkoleń i studiów oraz zdobywania zawodu chciałem polecić Akademię Viessmann!
Słuchaczem Akademii Viessmann może zostać każdy, kto posiada wykształcenie zawodowe lub średnie.
Nie ma przy tym znaczenia profil ukończonej szkoły.
Akademia jest dla osób, które chcą:

- zdobyć solidną wiedzę o systemach Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) i umiejętność zastosowania jej w praktyce
- zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe i znaleźć lepiej płatną pracę – rynek OZE dynamicznie się rozwija i będzie się rozwijał
- Akademia jest idealnym sposobem na zdobycie potrzebnej wiedzy jeśli chcesz pracować na własny rachunek – planujesz rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej
- na zajęciach dowiesz się również jak założyć i prowadzić własną firmę, sporządzić kosztorys i wiele więcej…

Akademia Viessmann prowadzi szkolenia dla projektantów, sprzedawców oraz wykonawców systemów grzewczych. Istotną grupę stanowią także przedstawiciele branż pokrewnych, jak między innymi architekci czy kominiarze. Akademia Viessmann uczestniczy również w wielu sympozjach i prestiżowych konferencjach, gdzie uczestnikami są przedstawiciele różnorodnych grup zawodowych, organów administracji publicznej oraz środowisk naukowych i oświatowych.

Jako jedyna w Polsce tego typu, od początku 2003 roku prowadzi działalność również Szkoła Nowoczesnych Technik Grzewczych Akademii Viessmann, oferująca kompleksową 2-letnią formę kształcenia opartą o program Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu.
Szkoła pozwala zostać specjalistą naszej branży młodym absolwentom szkół średnich i zawodowych. A, już aktywnym fachowcom umożliwia podniesienie kwalifikacji i uzyskanie państwowych dokumentów potwierdzających ukończenie nauki.
Absolwenci Akademii uzyskują tytuł zawodowy: Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Szkoła Akademii Viessmann łączy tradycyjne metody nauczania, z wykorzystaniem nowoczesnej techniki e-learningu. Większość wykładów odbywa się przez Internet w godzinach wieczornych, a jedynie niewielka ich cześć w oddziałach szkoły – w oddziałach firmy Viessmann.

Zachęcam do zapoznania się ze szczegółami: [więcej informacji poprzez PW]

Zachęcam do zadawania pytań!

Tomek320
Aktywny
Aktywny
Posty: 170
Rejestracja: 13 lip 2017, 14:44
Re: Studia techniczne dzienne czy zaoczne?

autor: Tomek320 » 07 lis 2017, 14:08

Proponuję studia dzienne. Dają więcej możliwości, więcej Cię nauczą, a przy tym będziesz mógł skorzystać z praktyk i w ten sposób możesz potem dostać pracę w lepszej firmie. Takie jest moje zdanie, sam kiedyś zrobiłem podobnie :) Teraz pracuję w dużej firmie, w tej oto branży: http://www.ideo.pl/firma/o-nas/nasze-publikacje/zawod-specjalisci-ds-seosem-kariera-w-marketingu-cz-1,89.html ;)

Tomek320
Aktywny
Aktywny
Posty: 170
Rejestracja: 13 lip 2017, 14:44
Re: Studia techniczne dzienne czy zaoczne?

autor: Tomek320 » 24 kwie 2018, 9:49

A jaki dokładnie kierunek Cię interesuje? Formę studiów wybierz taką, która będzie dla Ciebie wygodna. Jeśli chcesz pracować to idź na zaoczne, będzie Ci łatwiej, a studia i tak będą się liczyć. Możesz też spróbować pójść na dzienne i dodatkowo robić jakieś szkolenia branżowe. Ja studiuję na WSE w Krakowie i właśnie tak robię. Polecam takie rozwiązanie bo można się wiele nauczyć i jest później co wpisać do CV :) http://www.wse.krakow.pl/pl/studia/szkolenia

chopper
Aktywny
Aktywny
Posty: 249
Rejestracja: 12 sie 2016, 19:03
Re: Studia techniczne dzienne czy zaoczne?

autor: chopper » 22 sie 2018, 19:12

Studia niewątpliwie są przydatne, jednak ich wybór zawsze trzeba przemyśleć, bo to może zaważyć na naszym całym życiu. Na blogu http://www.nowapolitologia.pl/pozyczki-oddluzeniowe/ masz opisane jak rozważnie do tego podejść.

Gustav2
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 17 lip 2018, 9:30
Re: Studia techniczne dzienne czy zaoczne?

autor: Gustav2 » 28 sie 2018, 21:03

Na studiach dziennych masz więcej czasu na naukę, ale niestety mniej na pracę. Jeśli chcesz się już usamodzielnić to myślę, że studia zaoczne będą lepszą opcją. Warto też postawić na uczelnię, z której wyjdziesz z przydatną i praktyczną wiedzą. Takim miejscem jest z pewnością Akademia WSB, gdzie zajęcia prowadza wyłącznie praktycy. Zresztą poczytaj na ich stronie http://rekrutacja.wsb.edu.pl/ i sam się przekonaj.

szlelek77
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 05 sie 2018, 22:38
Re: Studia techniczne dzienne czy zaoczne?

autor: szlelek77 » 29 sie 2018, 22:18

Ja studiowałem dziennie z uwagi że będzie łątwiej o lepszą pracę, koledzy poszli zaocznie i zaczęli pracować w tym czasie. W tym momencie nie popełniłbym tego błędu. Praca zapewniła im lepszy start, wcześniej czegoś się dorobili, a nawet lepszych stanowisk bo mieli juz jakieś doświadczenie. Pracuję z grupą inżynierów, gdzie większa część jest po studiach zaocznych, a Ci dzienni jakoś się od nich nie różnią wiedzowo.

rozalia
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 708
Rejestracja: 03 paź 2013, 13:08
Re: Studia techniczne dzienne czy zaoczne?

autor: rozalia » 30 sie 2018, 12:11

Zależy czy zamierza się pracować, czy nie

smichalek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 552
Rejestracja: 24 paź 2017, 9:58
Re: Studia techniczne dzienne czy zaoczne?

autor: smichalek » 04 wrz 2018, 15:18

Kierunki związane z zainteresowaniami, patrzcie tutaj - https://wsp.szkolymydlowskiej.pl/ Nie ma żadnych problemów ze studiami, każdy może coś znaleźć, tylko nie o to chodzi, żeby zdobyć papier. Warto iść na studia, które do czegokolwiek prowadzą. U mnie jest plan na to, co będę robił po dietetyce. Uczelnia wiele ode mnie wymaga, ale po prostu widzę, że to mi daje efekty. Mam już pierwsze zlecenia związane z moją pracą.

insomnia
Aktywny
Aktywny
Posty: 236
Rejestracja: 09 mar 2015, 13:10
Re: Studia techniczne dzienne czy zaoczne?

autor: insomnia » 14 gru 2018, 16:10

Studia techniczne do łatwych nie należą to fakt.
Jeżeli chcesz sobie zrobić przerwę to możesz poczytać artykuły na przykład
tu http://www.3miejski.pl/ to są bardzo ciekawe tematy i na pewno któryś z nich Cię zainteresuje.
i am who i am

bednarek
Aktywny
Aktywny
Posty: 189
Rejestracja: 09 mar 2012, 23:56
Lokalizacja: Hel
Kontaktowanie:
Re: Studia techniczne dzienne czy zaoczne?

autor: bednarek » 12 sty 2019, 11:25

To zależy jak jest człowiek przyzwyczajony. Ja na przykład studiowałem dziennie, a teraz robię studia podyplomowe na UE. Jest to forma zaoczna i najfajniejsze jest to, że mogę łączyć sobie pracę z nauką bez jakiegokolwiek problemu ;)


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Gotowe projekty domów